ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט

כשרות ג’לטין | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


ו תמוז תשס"ב

כשרות ג’לטין


הרב יוסף דהאן

שאלה:
האם מותר לאכול ג’לטין? ממה הוא עשוי?


תשובה:
הג'לטין עשוי מעצמות בהמה טמאה.
בג'לטין זה - יש רבנויות המאשרות את תשמישו ויש רבנויות שלא. הבד"צים ללא יוצא מן הכלל אינם מאשרים את השימוש בג'לטין זה. יש ג'לטין העשוי מעצמות דגים בכשרות של בד"צ בעלז, המאושר על ידי חלק מהבד"צים.
לאפיה ביתית יש תחליף הנקרא גלוטן, המאושר על כל הבד"צים. זה נותן כמעט את אותו אפקט של הג'לטין, זאת אומרת שהוא מקשה כמו הג'לטין, אבל הוא לא מעצב.

תשובת הרב יעקב אריאל

ג'לטין בתרופה

השאלה "ג’לטין צימחי" נשאלה בהמשך לשאלה זו.


ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו





את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il