בית המדרש

x
x
סינון על פי מדיה
סינון על פי אורך שיעור
7 שיעורים
  undefined
  56 דק'
  קול צופייך

  כל המקיים נפש אחת כאילו קיים כל העולם כולו

  *"ועושין כל הצריך לפיקוח נפש נגד רצונו של החולה. וכל אדם מוזהר על כך, משום 'ולא תעמוד על דם רעך' ואין הדבר תלוי בדעתו של חולה, ואינו נתון ברשותו לאבד עצמו" *"כי על ידי כן, אפילו אין בנו שום מעשים טובים והרשענו עד להפליא, הנה על ידי מסירת נפשינו להריגה מתכפרים עונותינו כולם ויש בנו יכולת לעלות עד אימא עלאה".

  הרב שמואל אליהו | י"ד טבת תשפ"א
  undefined
  1:02
  קול צופייך

  ילדים הם גאולה -ילדים מביאים ברכה

  *כשם שבזכות נשים צדקניות נגאלו ישראל ויצאו ממצרים, כך גם בדורנו בזכות נשים צדקניות יזכו ישראל וייגאלו משעבוד מלכויות ויבנו בית מקדש ויבוא אור ותשרה שכינה בעולם *כשמספר האנשים בעולם עלה פי שניים, הכלכלה העולמית עלתה ביותר מפי ארבעה. במקביל תוחלת החיים העולמית עולה, כמויות המזון גדלו ומתגלים מקורות אנרגיה חדשים.

  הרב שמואל אליהו | י' טבת תש"פ
  undefined
  1:05
  קול צופייך

  וַאֲנִי תְפִלָּה

  תפילה שמעוררת זכות אבות

  באדיבות אתר הרב

  הרב שמואל אליהו | טבת תשע"ט
  undefined
  1:02
  קול צופייך

  וּבְחֻקֹּתֵיהֶם לֹא תֵלֵכוּ

  פרשת שמות תשע"ח

  באדיבות אתר הרב *שמירת הלבוש וקריאת השמות היהודיים המקוריים היא לא רק מידה טובה ומנהג טוב, היא שומרת על עם ישראל והיא תנאי וזכות להביא את הגאולה לעם ישראל. *האנטישמיות הרימה ראש ומצאה את ביטויה הנורא באידאולוגיה הנאצית שהדגישה את סכנתו של היהודי המתבולל, שבגזעו הוא יהודי ועלול להתחתן עם גרמנים ולטמא את דמם.

  הרב שמואל אליהו | י"ד טבת תשע"ח
  undefined
  1:07
  קול צופייך

  מלאכה בשבת על-ידי מי שאינו יהודי

  פרשת שמות תשע"ז

  באדיבות אתר הרב *באחרית הימים השפה העברית תהיה השפה, בה"א הידיעה. היא תשוב ותאחד את האנושות ותהיה שפה של נבואה, שפה של עֵבֶר. "נהגו רבים להקל לצוות לאינו יהודי להדליק נר לצורך מצוה. ובפרט בסעודה של חתונה או ברית מילה... ויש להחמיר במקום שאין צורך גדול".

  הרב שמואל אליהו | י"ט טבת תשע"ז
  undefined
  58 דק'
  קול צופייך

  בישול נוכרי בכוח כוחו

  פרשת שמות תשע"ו

  באדיבות אתר הרב *מי שזרק אבן על מכונית ומכוחו נהרג אדם, אע"פ שכוח המכונית הנוסעת שותף ביצירת המכה ההורגת, כיוון שהאדם התכוון להרוג בכוחו ושיחרר כוח אחר, נחשב רוצח במזיד וחייב מיתה *מרן הרב אליהו זצוק"ל אומר כי תמיד עדיף שיהודי יפעיל את התנורים והמכונה. הן מטעם "וחי אחיך עמך" והן בגלל שנוכחות יהודים רבים יותר במפעל מעלה את רמת הכשרות

  הרב שמואל אליהו | ט"ו טבת תשע"ו
  undefined
  קול צופייך

  לֹא תֹהוּ בְרָאָהּ, לָשֶׁבֶת יְצָרָהּ

  הרב שמואל אליהו | שבט תשע"ה
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il