בית המדרש

x
x
סינון על פי מדיה
סינון על פי אורך שיעור
5 שיעורים
  undefined
  שירות לאומי

  בירורי שאלות בנושא השירות הלאומי

  האם תקופת השירות הלאומי הכרחית לגיבוש הזהות? האם ניתן להתחיל ללמוד מקצוע מיד לאחר סיום התיכון? התחייבתי כבר, האם לשרת בשנה הבאה או לבטל?

  הרב אליעזר מלמד | תמוז התשס"ו
  undefined
  שיעורים נוספים

  שירות לאומי ונישואין - הבהרות

  לאחר סדרת השיעורים שניתנו בנושא שירות לאומי לבנות וביאור דעת הרב למצטיינות ואידיאליסטיות שמעוניינות לתרות באופן משמעותי לעם ישראל, הגיעו מספר תגובות מבנות שקראו את המאמרים. הרב התייחס לדעות אלו ותשובותיו ניתנות כאן.

  הרב אליעזר מלמד | סיוון התשס"ו
  undefined
  שירות לאומי

  שירות בחזית הדמוגרפית

  אין לסלול דרך לרבים על סמך הצלחתן של חלק מהבנות גם ללמוד, גם להינשא וגם לשרת; דחיית הנישואין בשנתיים בגלל השירות הלאומי פוגעת בריבוי הדמוגרפי במגזר הדתי; הבעייה הדמוגרפית משפיעה על החלטות כמו הנסיגה מחבל עזה והרס היישובים; ריבונו של עולם שמח בריבוים של ישראל; אין לתבוע מהבנות להינשא צעירות, אך יש לאפשר ולעודד את מי שמעוניינות בכך.

  הרב אליעזר מלמד | ד סיון תשס"ו
  undefined
  שירות לאומי

  השכלה מקצועית כשירות לאומי

  השירות הלאומי מתוקצב בכספים ייחודיים בלחץ הח"כים הדתיים; הקדמת הלימודים תוסיף לתל"ג עוד שנות עבודה של כוח אדם משכיל ומקצועי; אפשר להנהיג שירות התנדבותי בשכר נמוך בתום הלימודים.

  הרב אליעזר מלמד | כ"ז באייר תשס"ו
  undefined
  שירות לאומי

  שירות לאומי, השכלה ונישואין

  הצורך העקרוני והכלכלי בהכשרה מקצועית ופיתוח הכישרונות; דחיית הנישואין מקטינה את הסיכוי להינשא; בעייתן של בנות ממשפחות מעוטות הכנסה שאינן יכולות לממן להן לימודים; לתת גיבוי ציבורי למי שמחליטות לדלג על שירות לאומי ולגשת מייד ללימודים

  הרב אליעזר מלמד | י"ג באייר תשס"ו
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il