בית המדרש

x
x
סינון על פי מדיה
סינון על פי אורך שיעור
5 שיעורים
  undefined
  7 דק'
  תנ"ך חי

  ט"ו באב - חג הנישואין

  לחץ כאן לאתרו של הרב לוי סודרי ספר שופטים מסתיים במפלת שבט בנימין שנותר עם 600 גברים וללא שום אישה . בסופו של דבר משתקם השבט (בין היתר) על ידי שבני בנימין הורשו לחטוף בנות מבנות שילה, וכאן נפתח פתח להבנת ט"ו באב – חג הנישואין.

  הרב לוי סודרי | כ"ג סיוון תשס"ט
  undefined
  6 דק'
  תנ"ך חי

  פילגש בגבעה ב'

  לחץ כאן לאתרו של הרב לוי סודרי האיש ופילגשו נשארים ללון בדרך. אין מי שמכניסם הביתה .והינה זקן אחד הסכים להכניסם אלא שאנשי הגבעה משבט בנימין תקפו את הבית , ולאחר שהוציא האיש אליהם את פילגשו , התעללו בה, וזו נמצא בבוקר ללא רוח חיים . הדבר גרר מלחמת אחים : בני ישראל נגד אנשי בנימין שכמעט נכחדו. סיפור חטיפת בנות שילה שבזכותן ניצל שבט בנימין מהכחדה

  הרב לוי סודרי | ט"ו סיוון תשס"ט
  undefined
  7 דק'
  תנ"ך חי

  פילגש בגבעה א'

  לחץ כאן לאתרו של הרב לוי סודרי שוב סיפור הממחיש את ההפקרות בימי השופטים כאשר "אין מלך שבישראל" ולכן "איש הישר בעיניו יעשה" : איש לוי הולך מהר אפרים לבית לחם על מנת להשיב את פילגשו שברחה ממנו חזרה לבית אביה. הוא מתעכב מס' ימים בבית אביה המתעקש ללא הרף שישארו ולבסוף יוצא חזרה לכיוון ביתו . ההמשך מבשר רעות.

  הרב לוי סודרי | ח' סיוון תשס"ט
  undefined
  3 דק'
  תנ"ך חי

  סיפורו המופלא של מיכה ב' - חטיפה

  לחץ כאן לאתרו של הרב לוי סודרי בימים ההם, אין מלך בישראל."איש הישר בעיניו יעשה". שבט דן "עובר דירה" מאיזור גוש דן של ימינו אל הצפון. בדרכו מגיע לבית מיכה וחוטף את הנער שעובד בבית מיכה.

  הרב לוי סודרי | א' סיוון תשס"ט
  undefined
  11 דק'
  תנ"ך חי

  סיפורו המופלא של מיכה א'

  לחץ כאן לאתרו של הרב לוי סודרי סיפור מופלא מספר שופטים : מיכה , הילד שנולד במצרים והיה אמור למות אי שם בין הלבנים במצרים לצורך השלמת הבנין, נכנס אחרי הכל לארץ ישראל ובונה בית עבודה זרה , פסל ומסכה מכסף שנתנה לו אימו, זאת בניגוד לתורה כמובן. למרות הכל, ממשיך להתקיים בית זה כיון שהיה נותן מזון לעוברי דרכים. יהונתן בן גרשום נכד משה רבנו (!) מצא לו שם עבודה, כמה מוזר.

  הרב לוי סודרי | כג' אייר תשס"ט
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il