בית המדרש

x
x
סינון על פי מדיה
סינון על פי אורך שיעור
4 שיעורים
  undefined
  הלכה פסוקה

  חובת מעסיק בנזקים שגרם עובד שלו

  ע"פ פסק של בית הדין לממונות צפת

  התובע שימש באופן מזדמן כנהג בעסק של הנתבע. באחת הפעמים שנהג התובע, הוא יצא לעקיפה, ונגרמה תאונה. הוא נתבע בתביעה פלילית בבית משפט, וכמו כן, הוא חויב לשלם חלק מהנזקים, במסגרת תביעה אזרחית מצד הנהג השני. הרכב אינו מבוטח בביטוח מקיף או צד ג'. הוצע לתובע להודות באשמה, כדי שיגיע לעסקת טיעון בתביעה הפלילית. הודאה כזו תגרום להגדלת הפיצויים שהוא יצטרך לשלם לנהג השני.

  הרב יואב שטרנברג | כ"ט שבט תשס"ח
  undefined
  הלכה פסוקה

  משאית שפגעה ברכב חוסם

  ע"פ פסקו של הרב יהונתן בלס

  התובעת נהגה ברכבה הפרטי. היא התעלמה מתמרור עצור, ונכנסה לצומת. הנתבע נהג במשאית, וראה את התובעת נכנסת לצומת באופן שהפריע לו לעבור. הוא סימן לה לסגת לאחור, והיא נסוגה.

  הרב יואב שטרנברג | שבט תשס"ח
  undefined
  הלכה פסוקה

  תביעת נזיקין בעקבות תאונה

  ע"פ פסקם של בית הדין לממונות שדרות

  מכוניתו של צד א' נסעה בכביש ישר, עד למקום שבו יש תמרור האט, משום שכלי רכב יוצאים שם מחניה. הנהג לא האט, ופגע במכוניתו של צד ב', שיצאה מהחניה. שתי המכוניות הזיקו אחת לשניה, והשאלה היא, על מי מוטל חיוב התשלומים.

  הרב יואב שטרנברג | טבת תשס"ח
  undefined
  הלכה פסוקה

  שימוש במקרר ללא רשות

  ע"פ פסק של הרב אריאל בראלי

  הנתבעת היא עמותה שארגנה שבת אירוח בשדרות למשפחות מכל רחבי הארץ. אחת המשפחות שהגיעו, התארחה בפנימיית הישיבה בשדרות, בחדר שהיה בו מקרר, השייך לאחד מתלמידי הישיבה, שהוא התובע. אותו תלמיד לא ידע על כך שהכניסו משפחה לחדרו. המשפחה המתארחת השתמשה במקרר, ללא הסכמת התובע. לאחר השבת, התברר שהמקרר מקולקל. בדיקת טכנאי העלתה שהמדחס מקולקל. נוסף על כך, המקרר התלכלך מחמת השימוש של המשפחה.

  הרב יואב שטרנברג | יכ כסלו תשס"ח
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il