בית המדרש

x
x
סינון על פי מדיה
סינון על פי אורך שיעור
6 שיעורים
  undefined
  שיעורים נוספים

  תפלה על הבנים

  מתהלים משפט צדק מהרה"ק מזאלשין זצ"ל (עם הוספות)

  נכון לאמרו בכל עת רצון, ובפרט בשעת הדלקת הנרות בעש"ק, ובחנוכה, ובהפרשת חלה, וכו' (ועיקר רחמנא ליבא בעי שיאמר בכוונה ובלב נשבר, והבא לטהר מסייעין אותו)

  רבנים שונים
  undefined
  שיעורים נוספים

  תפילה להצלחת הבנים

  רבנים שונים
  undefined
  בימה תורנית

  מה היחס הראוי בין לימודי הקודש והחול בחינוך הבנים?

  משהו מתחולל בשדה החינוך הדתי-לאומי. למסלול הרגיל בדמות בי"ס, ממ"ד, וישיבה תיכונית - קמים מתחרים בדמות תלמודי התורה והישיבות הקטנות הלאומיות, ולפני ההורים ניצבת השאלה - מה היחס הראוי בין לימודי הקודש והחול?

  רבנים שונים | כ' כסלו תשס"ט
  undefined
  בימה תורנית

  איך הופכים את החופש ליעיל?

  אל תשאלו - איזה חופש היה לי שנה שעברה. סתם מרחתי את הזמן. לא תכננתי כלום. רציתי לזרום ולהנות מהחיים. בסוף - לא רק שלא עשיתי שום דבר מועיל, גם לא נחתי, והזמן פשוט ברח לי. השנה אני מתכנן מראש - איך להפוך את החופש ליעיל?

  רבנים שונים | יד תמוז תשס"ז
  undefined
  בימה תורנית

  כיצד מאהיבים את מידת הצניעות?

  ברכה פיזרה את הצעצועים ברחבי החדר. מעניין באיזה צעצוע תבחר ביתי יעל, הרהרה לעצמה. הפעוטה זחלה במרץ לפינת החדר המרוחקת, לצעצוע האדום. מעניין, חשבה ברכה, כבר בגיל כזה היא נמשכת לצועק והבולט. האם גם כשהיא תגדל, היא תבחר בלבוש ובדרך כזו? חשוב שאלמד כבר כיום - כיצד להאהיב את מצוות ומידת הצניעות?

  רבנים שונים | כ"ו חשוון תשס"ח
  undefined
  בימה תורנית

  חלוקת תפקידים בין האב לאם בחינוך ילדים

  אני אדם מסודר. עוד בבית הורי הכנתי טבלאות מסודרות, שחילקו את תורנות שטיפת הכלים בין הילדים. כשהתחתנתי, חילקתי עם אשתי את התפקידים השונים בבית - למשל, אני מנקה את הבית והיא הולכת לבנק ולסידורים השונים. כעת, כשנולד בני הראשון, אני מבולבל - כיצד עלינו לחלק בינינו את התפקידים בחינוך הילדים?

  רבנים שונים | ו אלול תשס"ז
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il