בית המדרש

x
x
סינון על פי מדיה
סינון על פי אורך שיעור
3 שיעורים
  undefined
  בימה תורנית

  כיצד נשתמש נכון בטלפון הסלולארי?

  הוא הפך כבר מזמן לסמל התרבות המערבית. הוא הולך איתנו לכל מקום כבן לוויה קבוע. לעיתים אף "מציל" אותנו מתקלות שונות ומשונות. ואולי, להיפך - הוא רודף אותנו לכל מקום? גוזל מאיתנו את השקט, השלווה, הפרטיות, הריכוז והקדושה. הגיע הזמן, שנברר מבחינה יהודית, כחלק מהבירור הכולל של יחסינו לתרבות המערבית - כיצד נשתמש נכון בטלפון הסלולארי?

  רבנים שונים | תמוז תשס"ח
  undefined
  בימה תורנית

  כיצד נתמודד עם סכנות האינטרנט?

  החופש הגדול בפתח והמחשבים במתח! עוד מעט קט יתיישבו המוני בני נוער ליד המחשבים, ויגלשו ברשת האינטרנט, ויגלשו, ויגלשו, ו... וזה כולל את הבן/הבת שלנו, (ואת כולנו...). בדקת פעם - לאן, כמה, למה ומתי? האם אתה יודע? האם אתה שומע? ואולי שנים של חינוך, עמל, יזע ותקוות יקרסו שם ברשת. את ה'אוצר' שבחשבון הבנק שלנו כולנו בודקים מידי פעם. האם גם את ה'אוצרות' האמיתיים שלנו - ילדינו ונשמותינו אנו בודקים?

  רבנים שונים | סיון תשס"ח
  undefined
  בימה תורנית

  שו"ת באינטרנט וב-sms מהם המעלות והחסרונות?

  זו כבר מזמן תופעה נפוצה. שאלה תורנית בטיול, באוטובוס ובוויכוח לילי ו... הופ, שולחים 'מסרון' לרב. מתחבטים בשאלה עמוקה יותר - בחינוך, שיעורי בית? אין בעיה, אימייל קצר והבעיה נפתרת. את מקום הפניה האישית לקבלת תשובה, מחליף הטרנד החדש. ברשת האינטרנט יש כיום מאגר של כחצי מיליון תשובות לשאלות תורניות. פנינו לרבנים המשיבים בשאלה - האם זו הדרך?

  רבנים שונים | כא אדר א תשס"ח
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il