בית המדרש

x
x
סינון על פי מדיה
סינון על פי אורך שיעור
9 שיעורים
  undefined
  נושאים נוספים

  בבית הורי אשתי

  כאשר אנו מגיעים לביקור אצל ההורים, אני מרגיש את עצמי מיותר ממש. כל ההתעניינות עוברת אל הילדים הקטנים, וקצת גם אל אשתי, שהיא בכל זאת ביתם, אבל אני כאילו לא קיים. זה ממש פוגע בי.

  הרב אליקים לבנון | אלול תש"ע
  undefined
  נושאים נוספים

  הצילו! לאשתי יש הורים

  לפני כמה חודשים היתה מריבה ביני לבין ההורים של אשתי. מאז, ביקשתי ממנה שלא לבקר אותם ולא לענות להם לטלפונים. זמן קצר היא עמדה בכך אבל אח"כ טענה שאיננה יכולה להמשיך. לי זה גורם לכעס

  הרב אליקים לבנון | סיוון תש"ע
  undefined
  נושאים נוספים

  הבית השמח

  בית מלא שמחה יהיה, כאשר כל בני הבית ירגישו את התמיכה, "הפירגון", הקבלה שהאבא, ראש המשפחה, מקבל את כולם, כפי שהם, שמח ואוהב אותם. מתוך כך ניתן יהיה גם להעיר הערות ולבקש לשנות ולשפר.

  הרב אליקים לבנון | ר"ח שבט
  undefined
  נושאים נוספים

  משפחה בסוכה

  כמה מרשים את הנפש לילד קטן שאבא מעורר אותו לפנות בקר כדי לקום לאמירת סליחות. מלבד התפילה שיש בכך, הרי זוהי חוויה בריאה המרשימה את נפש הילד. ביודעו שהוא משנה מהרגליו וקם השכם בבקר, לא כדי לצאת לטיול אלא כדי להתפלל לבורא. כך גם ההתעסקות במצות סוכה וארבעת המינים, ממלאה את נפש הילד בחוויה חיובית.

  הרב אליקים לבנון | תשרי תש"ע
  undefined
  נושאים נוספים

  המצב הכלכלי והמשפחה

  אדם אמיד המחזיק שני רכבים, אחד לשימושו ואחד לשימוש המשפחה, אם נאלץ למכור את הרכבים, האם הגיוני שבני משפחתו ירכשו עבורו שני רכבים? והלא בני המשפחות התומכות אינן מחזיקות שני רכבים למשפחה, וכיצד אפשר לבקש מהם בקשה כזו?

  הרב אליקים לבנון | יח תמוז תשס"ט
  undefined
  נושאים נוספים

  להתגונן מציניות מצננת

  אשה רוצה לשמוע מבעלה שהוא מבין אותה, לא שהוא מבין ומסביר את הוריו. "להתחבר עם הכאב", זה מושג מפתח בחיי משפחה, ובכיוון זה אתה צריך לבנות את השיחה ביניכם, את הפיתרון היא כבר תדע למצוא בעצמה.

  הרב אליקים לבנון | סיוון תשס"ט
  undefined
  נושאים נוספים

  אמא חורגת

  אפשר להגדיר שלכם, הגדולים, היו שתי ציפיות: האחת, שאבא לא ישא אישה חדשה. והשניה, שהבית ימשיך להתנהל במתכונתו הקודמת, שתי הציפיות נכזבו. לכן אתם מרגישים הרגשה לא טובה.

  הרב אליקים לבנון | כח איר תשס"ט
  undefined
  נושאים נוספים

  בן שנפצע ושאר המשפחה

  גם בפציעה, בתחילה, עדיין מרוכזת כל המשפחה סביב החולה או הפצוע, ותשומת הלב בכל מאת האחוזים מוקדשת אליו. בהדרגה, חייבים לבחון גם את שאר צרכי המשפחה.

  הרב אליקים לבנון | ט"ו תמוז תשס"ח
  undefined
  נושאים נוספים

  אבא רוצה יחס

  אנו שישה אחים ואחיות, כולם נשואים ובעלי משפחות ב"ה. בחודשים האחרונים התגלתה בעיה המטרידה את כל המשפחה. אבינו, אדם מבוגר, פרש לפנסיה לפני כמה שנים, ובעת האחרונה החל להתנהג בצורה מוזרה. הוא טוען שעוקבים אחריו ורודפים אותו. הוא חדל ללכת לבית הכנסת, ומגיף את תריסי הבית שלא יציצו. כשניסינו לומר לו שאלו דמיונות, האשים אותנו גם כן ברדיפתו. ביקשנו שיבוא לפסיכולוג או פסיכיאטר והוא בשלו. כולנו, אמא ואנו, במצוקה. מה לעשות?

  הרב אליקים לבנון | כסלו תשס"ח
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il