בית המדרש

x
x
סינון על פי מדיה
סינון על פי אורך שיעור
5 שיעורים
  undefined
  כא - לא שכחנו ולא סלחנו

  תיקוני מלכות

  תיקון העולם בנוי על-פי סדר מבנה האדם, מתיקון הראש ועד הרגליים , הרב אריאל פרג'ון מציב את הבירור כפי שהשתקף בגירוש, כחלק מהבירור האחרון בעולם – שאלת הריבון, מי המלך?

  הרב אריאל פרג'ון | את תשס"ז
  undefined
  מפקד אוכלוסין

  תיקוני מלכות

  שנתיים לגרוש מגוש קטיף

  שנתיים חלפו מאז הגירוש. רק ב"נס" נבלם כדור השלג של הגרוש, על חורבות עמונה.הכל יודעים שעל אף תקופת ההפוגה, לא נח הכורת מהניף ידו על כל יו"ש וירושלים עמהם.איך יוצאים מהסחרור הזה? מה עוד לא ניסינו?

  הרב אריאל פרג'ון | תשס"ז
  undefined
  בירורי אמונה

  מעשה ניסים

  האם מצד האדם הניסים רצויים או שמא לא? ה' חפץ בניסים? למי הם נעשים? כיצד מגיעים לעוצמות במציאות ללא ניסים? האם ישנם סוגים שונים של ניסים? באגדת 'חוני המעגל', נפגשות שתי הנהגות שונות: של חוני ושל שמעון בן שטח; תפקיד הצדיק בביטול גזירות, המושג 'קושי' אצל הקב"ה.

  הרב אריאל פרג'ון | כסלו תשס"ו
  undefined
  היחס למדינה ולצבא

  בכח גדול וביד חזקה

  השוקת השבורה בפניה אנו ניצבים כיום, אין בה משום הפתעה. אין זו סיטואציה של בריון זה או אחר אשר קם והשתלט על המדינה. השבר הוא ערכי, פרי הבאושים של אנשי "רוח" ותקשורת ששקדו שנים רבות, על קידום תרבות זו, "תרבות אנשים חטאים"; אם כן על מה אנו נאבקים?

  הרב אריאל פרג'ון | שבט תשס"ו
  undefined
  בירורי אמונה

  עצמאות מנצחת

  ישנם המתבוננים על העתיד ונערכים לקראתו. מנתחים ומחשבים הם בדעתם מהו הרצון האלוקי הכללי, ומה הוא מגלגל כעת בפרטות. ולאור זאת, אלו מעשים יש לעשות, על מנת לקדם את המהלך האלוקי ולהערך לבאות. אישים אלו, הרי הם בבחינת אברהם אשר התהלך לפני האלוקים.

  הרב אריאל פרג'ון | שבט תשס"ו
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il