בית המדרש

x
x
סינון על פי מדיה
סינון על פי אורך שיעור
3 שיעורים
  undefined
  תזריע

  היולדת והצרעת – המעור והלשון

  תיקון המחשבה מביא לתיקון הדיבור

  פרשת הלידה ופרשת המצורע , ברית המעור וברית הלשון , פרשת הלידה מתחילה בטהרת המחשבה , קדושת המחשבה יוצרת מציאות , קודשא בריך הוא וכנסת ישראל , ביום ל"ג בעומר נגמרה טהרתם של ישראל , ברית המעור וברית הלשון , למה בני אדם אומרים לשון הרע? , לאן כוונו חיצי ההסתה של הנחש? , תיקון על ידי שיח , סיפור וספירה  עם ישראל משתוקק להגיע למעמד הר סיני , תיקון ה'דיבור' וה'מְדבר' , להתעסק בלי נדר בלימוד עניין שמירת הלשון.

  הרב שמעון כהן | אייר תשע"ז
  undefined
  תזריע

  כשרות המאכל היא אבן יסוד בבנין החינוך

  פרשת מאכלות אסורות משמשת בסיס להמשכת זרע קודש

  המשכת הנפש לעובר היא עיקר הלידה , טייס בחצרים שלא הצליח להירגע מ"אגרת הקודש" , נסמכה פרשת תזריע למאכלות אסורות , אדם נורמלי לא מכניס סכין ללועו , שקצים ורמשים מרחיקים מתורה ומקנים מידות טובות , פרשת מאכלות אסורות איננה רצפט אלקי , "נפש בריאה בגוף בריא" או "גוף בריא בנפש בריאה" , מעשה באורח שנתן סוכריה , חלב הקאמפאניעס - מותר או אסור , כיצד מגדלים דור נאמן לה' ולתורתו? , כשיהודי אוכל מאכל אסור הוא מאבד את זהותו , הגאולה העתידה תהיה באמצעות זכות ישראל.

  הרב שמעון כהן | ניסן תשע"ו
  undefined
  תזריע

  אישה כי תזריע

  *תורת האדם לאחר תורת החי *שלושה שותפים *האישה לא מצווה על פריה ורביה *תזריע ולא תלד *טומאת יולדת *גאולה ראשונה וגאולה אחרונה *יסוד החינוך *הצדיק בכל יום עולה

  הרב שמעון כהן | ניסן תשע"ה
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il