הרב בנימין אטיאס

From ויקישיבה
Revision as of 13:08, 7 October 2013 by אריאל ביגל נ"י (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigation Jump to search
יש לשכתב ערך זה
הסיבה לכך: מועתק מויקיפדיה. אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

הרב בנימין אטיאס הוא רבה הספרדי של פתח תקווה ודיין בבית הדין בעיר.

אודותיו[edit]

נולד בתל אביב בשנת תשכ"ח כחודשיים לאחר שהוריו עלו ממרוקו. אביו, הרב חיים אטיאס, הוא ממנהלי סמינר אור החיים בבני ברק. אמו, פדות, היא בתו של הרב רפאל ברדוגו, שהיה מזקני רבני מקנס שבמרוקו. גדל בבני ברק, למד בישיבת משכן יעקב בחיפה ולאחר מכן בישיבת "היכל התורה" (פרשבורג) בירושלים. בשנת תש"ן נישא לאורלי קקון. לאחר נישואיו למד לרבנות ודיינות בכולל "הליכות עם ישראל" בקרית אונו. שימש כמשגיח כשרות ומפקח מטעם הרבנות פתח תקווה ובד"ץ בית יוסף. בשנת תשנ"ה הוסמך לרבנות ובשנת תשס"ב קיבל כושר לדיינות. כיהן כדיין בית הדין לממונות בקרית אונו בראשות הרב רצון ערוסי. בשנת תשס"ז התמנה לדיין מטעם הרבנות הראשית לישראל בבית הדין בתל אביב.

בשנת תש"ע עלה שמו כמועמד למשרת מנהל בתי הדין הרבניים, ומשלא נבחר עלה שמו לתפקיד רבה הספרדי של העיר פתח תקווה. בחורף של שנת תשע"ב, לאחר 13 שנים שבהן לא היה רב ספרדי לפתח תקווה וכשלוש שנים שבהן לא היה רב ראשי כלל לעיר, נבחר הרב אטיאס על-תנאי לתפקיד, יחד עם עמיתו האשכנזי, הרב מיכה הלוי.

הרב אטיאס היה חבר מכון "המאור" בראשות הרב דניאל ביטון, והשתתף במספר פרויקטים של המכון, ובהם הוצאתו המחודשת של ספר ארבעה טורים וכן פירוש על התלמוד ירושלמי.

אחיו הבכור, הרב אברהם אטיאס, משמש כדיין בבית הדין של הרב נסים קרליץ. אחיו הצעיר הוא השר לשעבר אריאל אטיאס.

הקודם:
הרב משה מלכה
רב העיר פתח תקווה (הספרדי) הבא:
-