שבות רחל

From ויקישיבה
Revision as of 08:45, 21 September 2008 by דניאל ונטורה (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigation Jump to search

שבות רחל הוא ישוב קהילתי בגוש שילה. שבות רחל הוקמה בחודש מרחשון תשנ"ב (1991). היה זה לאחר שנרצחו רחלה דרוק - תושבת שילה ואם לשבעה, ויצחק רופא - נהג של החברה לפיתוח. הם נורו בידי בני עוולה באוטובוס בו נסעו, בדרכם להפגנת הענק של הימין בכיכר מלכי ישראל בתל אביב. עוד באותו הלילה עלתה קבוצת אנשים למקום הרצח - לרחלים, ובליל הלוויה הקימה קבוצת בחורים מישיבת שילה את הישוב שבות רחל על שמם של הנרצחים. בשבת הראשונה, נולד הבן הראשון של הישוב - מאיר שוקר וברית המילה התקיימה בשבות רחל, בשבת השניה לעלייתה לקרקע.

בשנת 2008 מונה שבות רחל כ-100 משפחות. המשפחות הן משפחות צעירות וילדי הישוב הבוגרים חוגגים בימים אלו את בר המצווה שלהם.. בשבות רחל גרים לצד המשפחות גם זוגות צעירים בתחילת דרכם המשפחתית. עיסוקם של התושבים מגוון: אנשי חינוך, אנשי מחשבים, חקלאים, בעלי מקצועות חופשיים, עצמאים ואברכים.

מיקום הישוב

שבות רחל ממוקמת על כביש 60 המוביל מירושלים לכביש חוצה שומרון, ומתחבר לכביש אלון המוביל לכביש הבקעה.במרחק נסיעה של 35 דק' מירושלים, ו 45 דק' מצומת ירקון.

הישוב נמצא בגובה של 780 מטר מעל פני הים ,האקלים יבש ונעים בקיץ וקר בחורף.

תחבורה ציבורית מגיעה לישוב מירושלים ומאריאל . כמו כן, הסעות ללא תשלום של החברה לפיתוח מירושלים לשבות רחל לפי לוח זמנים מיוחד.

שרותי הישוב

בישוב קיימים השרותים הבאים: בית כנסת, מקוה, מעון, גן ילדים,שירותי דואר וספריה ציבורית. בישוב שילה הסמוך, מרכז הגוש, ניתן לקבל את השרותים הבאים: מכולת, קופת חולים כללית, קופת חולים לאומית וקופת חולים מכבי.

בישוב מתקיימים שיעורי תורה רבים ומגוונים לגברים, נשים וילדים- שיעורי אמונה, הלכה, דף-יומי, לימוד אבות ובנים: להורים וילדים, תהילים, ועוד. רב היושב הוא הרב בן ציון עמר .

בישוב אירועי תרבות- הצגות, הופעות, סדנאות, הרצאות, וחוגים למבוגרים ולילדים, המתרכזים במועדון הישוב.

בשבות רחל קיים סניף של תנועת עוז לילדי כיתות א-ג. לילדים הגדולים סניפי בנ"ע נפרדים.


בישוב מתפרסם בטאון שבועי בשם: שבותון.

קישורים חיצוניים