שיחה:דינוזאורים

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search

הקדמה מיותרת[edit]

אין צורך לציין "בערך זה נעסוק בקצרה בהשקפה התורנית על אותם יצורים", הרי מדובר באנציקלופדיה תורנית, ולכן ברור שהערך יסקור את ההתייחסות התורנית לדינוזאורים, ולא את "התייחסות הבודהיזם עם הדינוזאורים" למשל... אריאל ביגל נ"י 16:16, 21 באוגוסט 2011 (IDT)

ביטול עריכות אנונימי[edit]

ביטלתי את העריכות של הלה, מחמת שהלה מתנגד לכל התפיסה היהודית של הנושא (כפי שכתב בגרסה מוקדמת), רק שהבין שדבריו ימחקו ולכן השאיר רק קישור לוויקיפדיה (שכנראה מכילה את עמדות הכפירה). בנוסף, הלה מחק את הפסקה "ראה גם".

יש להעיר שמי שמתנגד למידע הכתוב בערך, ואפילו אם התנגדותו היא רק מטעמים מדעיים (ולא דתיים), יכול לנמק את דבריו בדף השיחה, או לתקן את הערך בסגנון אנציקלופדי (תוך הבאת מקורות אמינים - ועדיף זמינים ברשת - הסותרים את המידע שהיה בערך קודם לכן), ולא בדרכים כוחניות של מחיקה, התרסה (לא מנומקת) ו/או תוספת קישור לוויקיפדיה, ובפרט כשהוא איננו רשום כמשתמש רשמי.

בשלב זה, אני מתלבט האם לחסום אותו, ואשמח לשמוע את חוות-דעתם של מפעילי מערכת אחרים.

אגב, כדאי לגבש מדיניות קבועה באיזה ערכים מפנים לוויקיפדיה/לחב"דפדיה ובאיזה לא.

שבוע טוב לכולם! למאי נ"מ? (שיחה) 00:11, 30 בדצמבר 2012 (IST)

יישר כח, ברור שצריכים לחסום אותו, משתמש שעורך דבר כזה אינו ראוי לבמה בויקישיבה (ואפי' לא בויקיפדיה). וגם מה שמחק את ה"ראה גם" אינו אלא השחתה ממש ללא כל הצדקה. ומשחיתים צריכים חסימה תמידית.
ולגבי המדיניות להפניות לויקיפדיה, הרי ברור שכיון שויקישיבה הינו יזם שכל מטרתו להביא מידע על תורה ויהדות, אין להפנות אלא לערכים שיש בהם תוספת ביהדות או בתורה, אבל לא לערכים שיש בהם תוספת במדע או תחומים אחרים. וכמו כן כיון שויקישיבה מקפידים על חומר שנאמן לי"ג עיקרים של האמונה, אין להפנות לערך שבו מופיעים דעות כרפרניות, כי ע"י ההפניה ויקישיבה מסייעת בהפצת דעות אלו.--Mishehu (שיחה) 23:20, 31 בדצמבר 2012 (IST)