Difference between revisions of "שיחת משתמש:Hoki"

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search
(סיכום הכללים שעלו עד כה)
(סיכום הכללים שעלו עד כה)
Line 80: Line 80:
 
# משתמש שעבר על הכללים בעבר (קודם גיבושם) או שעבר עליהם בשוגג, יתבקש בדף שיחתו לתקן את מעשיו. במידה והוא ימנע מלבצע זאת - דינו כאילו ביצע זאת לאחר קביעת הכללים ובמזיד, כמפורט בסעיף 10 לעיל.
 
# משתמש שעבר על הכללים בעבר (קודם גיבושם) או שעבר עליהם בשוגג, יתבקש בדף שיחתו לתקן את מעשיו. במידה והוא ימנע מלבצע זאת - דינו כאילו ביצע זאת לאחר קביעת הכללים ובמזיד, כמפורט בסעיף 10 לעיל.
 
# משתמש שיכניס שקר בזדון לגוף הערך - זו השחתה גמורה, ודינו כמפורט בסעיף 10 לעיל.
 
# משתמש שיכניס שקר בזדון לגוף הערך - זו השחתה גמורה, ודינו כמפורט בסעיף 10 לעיל.
 +
# משתמש שיזכיר שם של רב מבלי לכנותו בתואר "הרב" ובהתייחסות מכובדת כמקובל וכנדרש - דינו כמפורט בעסיף 10 לעיל.
 
# משתמש שביטל או שינה עריכות של מפעיל מערכת מחמת הכללים הנ"ל - דינו להיחסם. {{מקור|(גם אם הוא משוכנע שזו לא השמצה וכד' - אפשר לפתוח על כך דיון, אבל לא לבטל את עריכות של מפעיל מערכת).}}
 
# משתמש שביטל או שינה עריכות של מפעיל מערכת מחמת הכללים הנ"ל - דינו להיחסם. {{מקור|(גם אם הוא משוכנע שזו לא השמצה וכד' - אפשר לפתוח על כך דיון, אבל לא לבטל את עריכות של מפעיל מערכת).}}
 
;בתקווה שכתבתי את כל הכללים הנצרכים. אבקש מכל מי שיוכל לבחון את הכללים, לראות אם יש מה לשנות/להוסיף/למחוק, ולהביע את דעתו לחיוב או לשלילה.{{ש}}לילה טוב וכתיבה וחתימה טובה! [[משתמש:למאי נ"מ?|למאי נ"מ?]] 02:17, 6 בספטמבר 2012 (IDT)
 
;בתקווה שכתבתי את כל הכללים הנצרכים. אבקש מכל מי שיוכל לבחון את הכללים, לראות אם יש מה לשנות/להוסיף/למחוק, ולהביע את דעתו לחיוב או לשלילה.{{ש}}לילה טוב וכתיבה וחתימה טובה! [[משתמש:למאי נ"מ?|למאי נ"מ?]] 02:17, 6 בספטמבר 2012 (IDT)

Revision as of 20:30, 6 September 2012

שלום Hoki, ברוך בואך לויקישיבה!

תודה שנרשמת לאתר, הצלחתנו מותנית בשיתוף פעולה רב מצד הגולשים. כל תרומה לאתר מבורכת.

כולם מוזמנים להשתתף בויקישיבה. נא לשים לב לעקרונות העריכה - ויקישיבה:עקרונות עריכה.

מומלץ שמשתמשים חדשים לאתר ולסביבת "ויקי", יעזרו בעזרה בתחילת דרכם.

הנהלת האתר תשמח לעמוד לצדכם ולסייע בכל שאלה או בעיה.

בברכת התורה,


אני מבין שאתה מחליף את מאירי בניהול ויקישיבה - בהצלחה רבה!!!

בברכת התורה, למאי נ"מ? 16:51, 30 באוגוסט 2012 (IDT)

מלחמת ההשמצות ביחס לפאה נכרית

בזמן האחרון מנהלת מלחמה בין ר' אליהו אמזלג הי"ו לבין יאירושי2 ומהנהן. בתחילת המאבק ביניהם, התערב מפעיל המערכת, חכם טישיו הי"ו, ופעל בחכמה למנוע את ההשמצות מחד, ומאידך - להביא את שני הצדדים לדיון פורה וענייני, במידת האפשר.

מאז תחילת 'זמן אלול', חכם טישיו "נעלם", ועזב אותנו לאנחות, ואין מי שיעשה סדר, עד שזה מוחק גרסתו של זה וזה מוחק גרסתו של זה (ניתן לראות זאת בהיסטוריית הגרסאות של דפי השיחה פאה נכרית; טישיו ושל הערך רבי יהושע בועז, וכן בדפי השינויים אחרונים ועוד).

אני מציע לגבש את הנהלים הבאים:

 1. הדיונים בוויקישיבה יעשו לגופו של עניין, ולא יעסקו בכותב, אלא בנכתב.
 2. האשמת אישים ידועים ו/או מחברי ספרים בטענות ללא הוכחה ברורה - היא השמצה, שאסור לכותבה.
 3. ויקישיבה מאפשרת אנונימיות. אסור למשתמש כלשהו לחשוף את זהותו (הוודאית והמוכחת או המסופקת) של משתמש אחר.
 4. מחיקת חומר שנכתב ע"י משתמשים אחרים ואיננו עובר על כללי ויקישיבה, מדפי שיחה, מבלי לקבל את הסכמת הכותב - אסורה.
 5. הפניה לפורום אינטרנטי או אתר אינטרנט אחר בכדי לעקוף את הכללים הנ"ל - תחשב ככתיבת הדברים בוויקישיבה.
 6. עריכה שתפר את הנהלים הנ"ל (או כל כלל אחר מכללי ויקישיבה, כגון זכויות יוצרים) - תבוטל או שימחקו הדברים הבעייתיים שבה (- בעריכה הכוללת תוכן עם השמצות, עדיף למחוק רק את ההשמצות).
 7. משתמש שיפר את הכללים הנ"ל - יחסם ע"י מפעיל מערכת (מומלץ למפעיל-המערכת להזהיר בטרם יחסום, אך יש בזה פרטים ומצבים רבים הנתונים לשיקול דעתו).

בהצלחה רבה וכתיבה וחתימה טובה! למאי נ"מ? 17:29, 30 באוגוסט 2012 (IDT)

שלום וברכה לכל העוסקים בקודש, ולידידי הרב למאי נ"מ.
כבודו הגדיר את הנעשה "מלחמה" ביני לבין אותו משמיצן, שנרשם לויקישיבה תחת כמה ניקים, יאירושי, יאירושי2, מהנהן, ועוד שאינני זוכר, כאשר כל העת הוא משמיץ רבנים שונים, מחברי ספרים על מנת להצדיק את מנהג בנות ישראל ללבוש פאה.
הוא נוהג להשמיץ את הרב עזרן במיוחד - ניתן לראות זאת בהשמצות רבות שהשמטתי כאן וכאן, עריכות אלה שוחזרו על ידו שוב ושוב, כמו כן גם כאן - ניק חדש, השמצות ישנות, בתחילה היתממות "האם אני נוהג לפי הכללים"? ואח"כ שיחזור מחיקת דבריו ע"י הרב 'למאי נ"מ'.
הוא גם מתייחס אלי כמחבר הספר; יש בזה גם "אאוטינג" שלפי כל הכללים הנהוגים בכל מקום, דינו של הכותב היא חסימה לצמיתות, וגם השמצה כלפי מחבר אותו ספר.
ידידי הרב טישיו כתב על כך בדף שיחתו:
"יש מהאוסרים, שכדרכם גם מחוץ לעולם הוירטואלי, אינם בוחלים בשום דרך לכפות את דעתם על אחרים, הם לא ממש מעוניינים לדון, וראיה לדבר שכשהחלת לדון עם אותו משחיתן ומשמיצן הוא נעלם כליל, וחזר רק לאחר שבוע כדי להשמיץ. אם אתה רוצה תוכל לכתוב לו באחד מדפי המשתמש של אחד מהבובות שלו שאם ירצה לדון עניינית הוא מוזמן. אך לענ"ד אני מטיל ספק בדרך זו, שכן לצערי ומנסיוני הרב, ההתייחסות אל טרולים חייבת להיות התעלמות מוחלטת, וזכו אחינו בויקיפדיה לכתוב דף מדיניות שלם אודות הטיפול בטרולים, כשאחד מהכללים הידועים הוא התעלמות מוחלטת ושחזור מיידי ומוחלט".
להלן הוא חסם את 'יאירושי', ולאחר מכן את 'יאירושי2', כאשר אותו אחד מספיק לחזור בניק 'מהנהן', ובינתיים הרב טישיו הפסיק את מלאכתו כאן.
מראש הזהרתי שחבל לתת לו צ'אנס נוסף שוב ושוב, כאשר בכל עריכה נוספת הוא מנסה להשמיץ, ברמז או במפורש (ניתן לראות זאת בעריכותיו האחרונות בערך רבי יהושע בועז).
בברכת הצלחה לך כמפעיל מערכת, אליהו אמזלג 19:00, 30 באוגוסט 2012 (IDT)
מגוחך ביותר, אשמח אם תוכיח שדבר אחד ממה שכתבתי הוא השמצה, אחר שהארתי את האמת לגבי נושא תולדות רבי יהושע בועז ומנעתי ממך להכניס תכנים שגויים לערך, דווקא בדבריך רואים הרבה מאוד השמצות ומריבות אישיות, גם כנגדי וגם כנגד אחרים. אני כתבתי דברים פשוטים ונכונים ואמיתיים, הניסיון שלך להדביק להם תווית של השמצה, שקר, טרוליות הוא חסר בסיס ויסוד. מי אתה בכלל שתביע דעה? אחר ששקריך יצאו לאור, וכל ההודעות שלך מלאים בהשמצות חרפות וגידופים. אתה עוד מנסה למנוע מאחרים את הזכות להוכיח זאת? מה זה אם לא ניהול תעמולה מגמתית ? מהנהן 19:35, 30 באוגוסט 2012 (IDT)
שלום לכולם!!! תודה על ה"קבלת פנים"!
ראשית, ראיתי דבר שצרם לי, מדוע אתם משפילים אחד את השני?? אומנם אולי לא מסכימים אך לקרוא לו "שקרן" "משמיץ"??
במיוחד באלול צריך לשמור יותר לא לדבר בצורה כזו. אני מבקש מאוד להתייחס כמו בני אדם אחד לשני.
כתוב: "לעולם יהיה אדם ירא שמים בסתר ובגלוי." מסבירים לעולם יהיה אדם פסיק, רק לאחר שהוא אדם אז מגיע: "ירא שמים", אך הבסיס להקפיד לדבר בצורה מכובדת לכל אדם.
כל טוב, Hoki

לכולם,
א. האם יש מי שחולק על הכללים שהצגתי?
ב. כדאי להוסיף עוד כלל שמי שבעבר בר על הכללים צריך לתקן את דבריו/מחיקותיו. במידה ויבקשו ממנו לתקן את עריכותיו בדף השיחה שלו, והוא לא יעשה זאת תוך שלושה ימים במהלכם ביצע לפחות שתי עריכות במרחבי ויקישיבה - יחסם.
ברכות בהצלחה למנהל החדש, ותודה רבה לכולם!
כתיבה וחתימה טובה! למאי נ"מ? 22:55, 30 באוגוסט 2012 (IDT)

כללים שכולם בנויים רק כדי שאף אחד לא יעז להזכיר חלילה את עלילות ליאור עזרן והמצאותיו, אני טענתי בתחילה שמה שכתבת בשמו כ"חכמי זמננו" הוא שגוי ומוטעה לחלוטין, וניסית להתווכח, עד שבא מהנהן והוכיח שבאמת כל זה המצאה, ועדיין אתה מסרב למחוק את זה לחלוטין מהערך. ולגבי מה שהוא טוען כנגדי, הצעתי פשוטה, לראות מי הוא שמחק בגסות והשחית פעם אחר פעם את ערך כיסוי הראש לאישה, בניקים שונים, פעם אחר פעם וקיבל הערות ואזהרות על מחיקותיו והמשיך למחוק את עריכתו של "musehu" למשל ציטוטים מדברי "יביע אומר", כי זה סובייקטיבי... והמצאותיו אינן סובייקטיביות..?? ועריכתו השגויה והמגמתית נידונה והוכחה פעם אחר פעם. אבקשך לנסח כללים שיגנו על ויקישיבה מהטרור שלו, למשל: מי שטוען כנגד אחרים שהם משמיצים ושקרנים, אחרי שהוכח שלש פעמים שאינו צודק, (כמו שהוכח לגבי וישמע משה, מכתב הגר"ע יוסף, ושנת הולדת הש"ג), כל עריכותיו ימחקו לאלתר. -- יאיר. יאירושי2 01:32, 31 באוגוסט 2012 (IDT)

יאירושי, שלום ולילה טוב!
א. אתה יודע שאתה נוהג שלא כהדרכתו של חכם טישיו הי"ו, ומדוע אתה שב לסורך?
ב. לגבי הפער הכרונולוגי בין השלט"ג לחולקים עליו - הערת הערה נכונה, והתחלתי לטפל בדברים במקום אחר.
ג. אם תעיין טוב, תראה שחלק מהכללים בא למנוע את ההשמצות האישיות כנגד המצדדים בפאה נכרית, וחלק מהכללים בא למנוע טיוח של ביקורת על דברי המצדדים בפאה נכרית (ומניעת היכולת למחוק טענות ענייניות שאינן השמצה). כך שהכללים לא נועדו לסייע לצד מסויים, אלא לשמור על דיון ענייני העוסק בעניין ולא באדם.
ד. הצעתך לקבוע שמי שיאשים אחרים ב-השמצה/שקר/סילוף יצטרך להוכיח את דבריו, ואם יתברר כי שקר בפיו יוזהר ויחסם, היא רעיון טוב, שגם אותו יש לצרף לכללים.
ה. כדאי גם להוסיף כלל המונע מלהאשים אדם שוב ושוב באותם טענות. כן, הוא טעה פעם אחת ועשה תשובה (ברכות יט.), זו לא סיבה לחזור על כך שוב ושוב ולהזכיר לו מעשיו הראשונים. גם מי שיעבור על כלל זה יוזהר ויחסם.
ו. אם יש לך עוד רעיונות לכללים מועילים - נשמח לשמוע. בכל מקרה, יישר כוח גדול!
ז. אבקש שכל מי שיש לו הערה ספציפית על הכללים - יעיר אותה, כי אני רוצה להתקדם בעניין (להעבירה לאישור הבכירים: ההנהלה ומפעילי מערכת ותיקים).
לילה טוב וכתיבה וחתימה טובה לכולם! למאי נ"מ? 04:59, 31 באוגוסט 2012 (IDT)

למאי נמ, אינני מסכים לכללים שלך, אם לא הבנת. קודם כל טישיו לא אמר שאין לכתוב את השם של ליאור עזרן ושם תכריך כזביו, אתה ביקשת זאת ממנו מסיבה מגוחכת ביותר, והוא לא הסכים לכך. כללים אלו שקבעת נועדו רק כדי שתוכל לקחת את העריכה ולמחוק מדפי שיחה כל מה שלדעתך האינה אובייקטיבית, נקרא השמצה... ועל מנת להמשיך בדיון כביכול אקדמי מה נכתב פה ומה שם, ולמנוע ממני ומאחרים להזכיר מה ומי עומד מחורי הסילופים האלה ומה מטרותיו, שזה לא דיון לגופו של איש, אלא לגופם של דבריו, שאסור להאמין לכל הדברים שלו.
הכלל היחיד שאני מציע, שמי שנתפס מספר פעמים בעריכה מגמתית, כל עריכותיו ימחקו, ושזה יהיה למפרע, כלומר, כבר עכשיו, יש למחוק מהגרסאות האחרונות כל מילה שכתב אליהו אמזלג זה, אחרי שהתברר כי הוא עורך מגמתית ובמזיד, כל דבריו שלא הוכחו במאה אחוזים ימחקו, השערותיו והמצאותיו אין להם מקום באנציקלופדיה, אלא בטוקבקים שהוא מפזר בכל האתרים, (ואתה יודע עד כמה שזה לא השמצה.) האם ויקישיבה יכולה להכניס בתוכה את כל ההמצאות והשקרים שאתר "כדורינט", מרשה לעצמו להכניס?
זה הדיון. יאיר. יאירושי2 13:24, 31 באוגוסט 2012 (IDT)
כמו כן להוסיף, כמו שכבר כתבתי, שבהסטורית העריכות של ערך כיסוי ראש לנשים, עריכות בוטות ופסולות, אחר כך בערך פאה נכרית במחיקה של דברי MISHEHU מגדולי ישראל בטענה שזה סובייקטיבי.. לכן יש למחוק את כל עריכותיו מאז ולדון בנפרד על כל הוספה לערך, האם היא שוב באה לשרת את מטרותיו של התעמולן, כמו כדורינט, או אמיתית ומוסיפה ערך לאתר . יאירושי2 10:35, 2 בספטמבר 2012 (IDT)

יאירושי, שלום וערב טוב!

 1. כתבת: "למאי נמ, אינני מסכים לכללים שלך, אם לא הבנת" - לא די באמירה כזו. אתה צריך להסביר מדוע הכללים שלי אינם טובים, הם מונעים השמצות (לשני הכיוונים) ומאפשרים לפתח את המיזם בכלל והערך פאה נכרית בפרט באופן טוב יותר. כדאי שתסביר את הבעייתיות בכל כלל כשלעצמו.
 2. עוד כתבת: "קודם כל טישיו לא אמר שאין לכתוב את השם של [הרב] ל.ע. ושם (תכריך כזביו) [ספרו], אתה ביקשת זאת ממנו מסיבה מגוחכת ביותר, והוא לא הסכים לכך." - כנראה שאינך זוכר את העובדות, חכם 'טישיו' הוא שהעלה את הרעיון, מחשש שבחיפוש שמו ושם ספרו בגוגל יגיעו לכאן (נקודה שאני לא חשבתי עליה כלל), והוא אף ביצע כמה עריכות בסגנון זה.
  לצערי, עקב המחיקות של חכם אליהו אמזלג הי"ו אינני מוצא את דברי חכם טישיו שהזכרתי, אך אוכל לציין כמה דוגמאות למקומות בהם הוא השמיט את הפרטים המזהים, מה שפורך את דבריך ("והוא לא הסכים לכך"), ראה כאן, כאן, שיחת אנונימי ושיחת יאירושי2.
 3. עוד כתבת: "כללים אלו שקבעת נועדו רק כדי שתוכל לקחת את העריכה ולמחוק מדפי שיחה כל מה שלדעתך הלא-אובייקטיבית, נקרא השמצה..." - אם אתה חושב שהמושג 'השמצה' נתון לוויכוח, נוכל לנסח כללים שימנעו ויכוח על הגדרת המושג.
 4. עוד כתבת: "ועל מנת להמשיך בדיון כביכול אקדמי מה נכתב פה ומה שם" - אינני מבין מה הבעיה לדון "מה נכתב פה ומה נכתב שם", בשביל זה נועד דפי השיחה.
 5. עוד כתבת: "ולמנוע ממני ומאחרים להזכיר מה ומי עומד מחורי הסילופים האלה ומה מטרותיו, שזה לא דיון לגופו של איש, אלא לגופם של דבריו, שאסור להאמין לכל הדברים שלו" - בוויקישיבה אין מקום 'להאמין' לאיש, ובפרט לא בנושא כה פולמוסי, אלא צריך לבדוק הכל בפנים, כפי שחכם 'טישיו' ואנכי הדל מנסים לעשות.
 6. עוד כתבת: "הכלל היחיד שאני מציע, שמי שנתפס מספר פעמים בעריכה מגמתית, כל עריכותיו ימחקו, ושזה יהיה למפרע, כלומר, כבר עכשיו, יש למחוק מהגרסאות האחרונות כל מילה שכתב אליהו אמזלג זה... כל דבריו שלא הוכחו במאה אחוזים ימחקו, השערותיו והמצאותיו אין להם מקום באנציקלופדיה" - מבלי להסכים לדברים שאמרת כלפי האדם, אם יש דברים בערך שהם רק השערות של הלה, לדעתי, צריך להשמיטם מהערך. הערך איננו צריך להכיל השערות של ראובן או שמעון (מלבד בהערות שוליים במקרים חריגים) אלא רק לסכם את דברי הפוסקים.
  לכן, אנא תפתח פסקה בשיחה:פאה נכרית המביאה השערות לא מבוססות של הלה (או של אחרים), ואשתדל בלי נדר למחוק אותם מהערך כשיהיה לי זמן.
 7. אזכיר שוב את דברי חכם 'טישיו' לגבי אאוטינג (מדומה) (ודומני שבכלל זה לומר שהוא הכותב באתר פלוני או בפורום אלמוני).

אבקש שתתייחס ספציפית לכל דבר ודבר שכתבתי, חרת קשה מאד לנהל דיון ענייני.
כתיבה וחתימה טובה! למאי נ"מ? 23:27, 3 בספטמבר 2012 (IDT)

כמו שכבר כתבתי כמה פעמים, אאוטינג מכל סוג שהוא אסור בהחלט לפי כללי האתר. יאירושי עובר על כלל זה בזדון, ואני מבקש מכל מפעילי המערכת לחסום אותו לצמיתות בכל שם שירשם. תודה טישיו * שיחה 23:04, 5 בספטמבר 2012 (IDT)

לגבי מלחמת המחיקות

היות ויש ויכוח ומלחמה כנ"ל, אני מציע הצעה לפתרון הבעיה:
א. שיחזירו לדפי השיחה את כל מה שנכתב בהם (מלבד דברים שנמחקו ע"י כותבם). ב. שמי שחושב שיש בדברי משתמש אחר השמצה/אאוטינג/בעיה אחרת - יסמן אותם ע"י הטייתם הצידה. (הוא גם רשאי להסביר במילים מה הבעיה, בתגובה מפורטת לאחר מכן). ג. מפעיל מערכת (או מישהו הפועל תחת הסכמתו ורשותו המפורשת) יחליט האם הביקורת מוצדקת ויש למחוק את הדברים או שהדברים הם ביקורת לגיטימית, ואז הוא ימחוק את ההטיה.
מי שמתנגד להצעה זו - מוזמן לעשות זאת כאן. {{מקור|(נחכה בסבלנות למשתמשים הנכבדים שנחסמו, עד שיאפשר להם להביע את דעתם.
לילה טוב וכתיבה וחתימה טובה! למאי נ"מ? 01:23, 4 בספטמבר 2012 (IDT)

סיכום הכללים שעלו עד כה

 1. הדיונים בוויקישיבה יעשו לגופו של עניין, ולא יעסקו בכותב, אלא בנכתב.
 2. האשמת אישים ידועים ו/או מחברי ספרים ו/או כותבים בוויקישיבה (או באתרי אינטרנט אחרים) בטענות ללא הוכחה ברורה או מבלי לנמק את הדברים בצורה מפורטת - היא השמצה, שאסור לכותבה.
 3. במקרה והדברים יכוונו כנגד תלמידי חכמים (שנחשבים ככאלה עפ"י הנהלת האתר) - יש להתייחס לדברים בחומרה יתירה.
 4. האשמה חוזרת ונשנית של אדם ו/או 'ניק' וירטואלי, שוב ושוב באותם טענות, אף אם הם אמיתיות ומנומקות, אם הלה תיקן דרכיו ועשה תשובה (ברכות יט.) - היא בכלל "השמצה" המבוארת בסעיף 2 לעיל.
 5. אוטינג - ויקישיבה מאפשרת אנונימיות. אסור למשתמש כלשהו לחשוף את זהותו (הוודאית והמוכחת או המסופקת) של משתמש אחר. כמו כן, אסור לחשוף את עיסוקיו השונים (כתיבותיו בבמות אחרות וכד').
 6. מחיקת חומר שנכתב ע"י משתמשים אחרים ואיננו עובר על כללי ויקישיבה, מדפי שיחה, מבלי לקבל את הסכמת הכותב - אסורה.
 7. הטחת עלבונות במשתמשים אחרים או באנשים אחרים - פסולה ואין מקומה בוויקישיבה.
 8. הפניה לפורום אינטרנטי או אתר אינטרנט אחר בכדי לעקוף את הכללים הנ"ל - תחשב ככתיבת הדברים בוויקישיבה.
 9. המאשים אחרים ב-השמצה ו/או שקר ו/או סילוף ו/או התנהגות בניגוד לאחד מכללים אלו, יצטרך להוכיח ולנמק את דבריו (כמפורט בסעיף 2 לעיל).
 10. עריכה שתפר את הנהלים הנ"ל (או כל כלל אחר מכללי ויקישיבה, כגון זכויות יוצרים) - תבוטל או שימחקו הדברים הבעייתיים שבה (- בעריכה הכוללת תוכן עם השמצות, עדיף למחוק רק את ההשמצות), ועורכה יחסם, עפ"י שיקול דעתו של מפעיל מערכת.
 11. במצבים יוצאי דופן המצריכים חריגה מכללים אלו - יש לקבל בטרם ביצוע הפעולה - הסכמה רחבה של מפעילי מערכת (ואם הם אינם מתעסקים בעניין כלל - יש להשיג אישור ממפעיל מערכת אחד לפחות).
 12. משתמש המוצא עבירה על הכללים הנ"ל, ובפרט אם היא מופנית נגדו - לא ימחק את הדברים, אלא יסמן אותם בכתב נטוי ויפנה למנהל מערכת בכדי להשמיטם ולפעול בנידון עפ"י הכללים הנ"ל. במידה והוא מחק חומר שאיננו עובר על הסעיפים הנ"ל (לדעת מפעיל מערכת) - המוחק יחשב כעובר על סעיף 6 לעיל.
 13. משתמש שעבר על הכללים בעבר (קודם גיבושם) או שעבר עליהם בשוגג, יתבקש בדף שיחתו לתקן את מעשיו. במידה והוא ימנע מלבצע זאת - דינו כאילו ביצע זאת לאחר קביעת הכללים ובמזיד, כמפורט בסעיף 10 לעיל.
 14. משתמש שיכניס שקר בזדון לגוף הערך - זו השחתה גמורה, ודינו כמפורט בסעיף 10 לעיל.
 15. משתמש שיזכיר שם של רב מבלי לכנותו בתואר "הרב" ובהתייחסות מכובדת כמקובל וכנדרש - דינו כמפורט בעסיף 10 לעיל.
 16. משתמש שביטל או שינה עריכות של מפעיל מערכת מחמת הכללים הנ"ל - דינו להיחסם. (גם אם הוא משוכנע שזו לא השמצה וכד' - אפשר לפתוח על כך דיון, אבל לא לבטל את עריכות של מפעיל מערכת).
בתקווה שכתבתי את כל הכללים הנצרכים. אבקש מכל מי שיוכל לבחון את הכללים, לראות אם יש מה לשנות/להוסיף/למחוק, ולהביע את דעתו לחיוב או לשלילה.
לילה טוב וכתיבה וחתימה טובה! למאי נ"מ? 02
17, 6 בספטמבר 2012 (IDT)
אני מסכים לכל הכללים הנכונים האלו, שנכתבו בטוב טעם ודעת. טישיו * שיחה 13:09, 6 בספטמבר 2012 (IDT)

בקשה קטנה

שלום ולילה טוב!

אני מעוניין לשוחח אתך בדוא"ל (מבלי קשר כלל לנושאים המדוברים בפסקה הקודמת) - אשמח אם תפנה אלי למייל (כתובת המייל שלי נמצאת אצל 'יוסף שמח' ואצל הנהלת ויקישיבה).

תודה רבה מראש וכתיבה וחתימה טובה! למאי נ"מ? 22:49, 30 באוגוסט 2012 (IDT)

העריכה המגמתית והפסולה של אליהו אמזלג וכל כינוייו.

לכל המנהלים החדשים\ישנים. המכונה כאן אליהו אמזלג עוסק באובססיביות בעריכה מגמתית של החלק הנוגע לכיסוי ראש האשה וצניעותה, ובעיקר עניין פאה נכרית, מצדיק בכל כוחו את המתירים, ומשכתב את הערך כפי זה גם בדברים שגויים בעליל, כגון ספר אחד שנכתב בו שהגרי"ש אלישיב זצ"ל ברך אשה שהחמירה לכסות עם מטפחת , כתב שם ההפך מדבריו, ועוד דברים ההפך מכללי העריכה שנקבעו, אולי כדאי שכל עריכה שלו לא תאושר אלא אם כן עבר עליה אחר והחליט שהיא מתאימה לכללי ההגיון וויקישיבה, ואף למחוק את כל עריכותיו למפרע כי רבות בהן ההטעיות, כמו כן ראוי למחוק מדפי השיחה ביטויים מזלזלים שלו כנגד האוסרים שכותב עליהם הם מוטים כביכול ושאין עדותם נכונה ועוד.


ראו את פעילותו התחיל מכבר בערך כיסוי ראש לנשים שם מחק כל זכר לאיסור פאה נכרית והשאיר רק את ההיתרים כדעתו השגויה למרות תלונות הגולשים פעם אחר פעם, עד שדברי התעמולה שלו הועברו לערך מיוחד בשם פאה נכרית ואז נמצאו בהם עריכות מגמתיות, שגיאות והנחות מוטעות בנסיון להסתיר את הדברים הידועים לכל, תוך התנכלות אישית ונסיון לטעון מי שאומר את האמת,משמיץ. ולכן יש למחוק את כל מה שכתב בניקים שונים, ולהכניס רק מה שיתברר כאמת מוחלטת ללא סילופים. בנוסף, אף שהוזהר פעם פעמיים ושלש, הוא ממשיך למחוק מתוך אינטרסים צרים, קטעים שלמים של קושיות על עריכותיו, בטענה שזה השמצה, כי לדעתו, כל קושיא עליו היא השמצה. כמו כן בטענות משונות על צורך שמירת האנונימיות שלו כביכול, שאין סוד גלוי מזה, כל מי שכותב קושיא עליו ועל ליאור עזרן, אבל מעז שלא לכתוב שאלו שני אנשים שונים, הרי הוא משמיץ.. ואני שואל, מה כאן ההשמצה? שהגדרתה דבר שקר, האם הוא יכול בכלל לסתור את כל הראיות לדבר? האם הוא יכול להעלים את האמת על ידי כינויי גנאי לאחרים וכתיבת שבחי עצמו בשקר על ידי כביכול גוף שלישי? כל כותב צריך להשתתף בהצגה הזו? האינכם רואים את כל הטענות של טישיו, למאי נמ, מישהו ועוד כנגד התנהלותו האלימה והמגמתית? יאירושי2 11:13, 2 בספטמבר 2012 (IDT)


בדף השיחה שלו מפורטים כמה מהטענות של המנהל טישיו ועוד גולשים נגד עריכתו המגמתית. יאירושי2 21:10, 2 בספטמבר 2012 (IDT)


במקום לענות, הוא מוחק את השאלות, ועדיין לא שיחזר את השחתותיו, ומוסיף לקשקש. יאירושי2 21:15, 2 בספטמבר 2012 (IDT)

הסדר יחזור על כנו אם תתקבל ההצעה להפעיל הגנות נגד עריכות אליהו אמזלג ורק בדף שיחה שלו יוכל לכתוב דברים, וההנהלה האוביקטיבית תחליט אם יש מקום להכניסם בגוף השיחות, כי דרכו להשחית, כמו שפירטתי בהסברים למחיקת השחתותיו.יאירושי2 02:21, 3 בספטמבר 2012 (IDT)


ציטוט קצר וקולע מהמשתמש :Mishehu שכתב כבר ב23 למרץ:. אליהו אמזלג כתב בצורה שפוגעת כליל באובייקטיביות של ויקישיבה (בין מבחינת סגנון הכתיבה, בין מבחינת התוכן המעוות)וכתב שזה קרוב להשחתה. − כמו כן הדפים על פאה מלאים בטענות שונות שמראות כמה חוסר איזון ואמת יש בעריכות שלו, וטישיו נתן לו כמה פעמים הערות ואזהרות אבל לא הועיל. ) יאירושי2 18:02, 3 בספטמבר 2012 (IDT)