ישיבת בני צבי בעקבות הרצי"ה

ישיבת בני צבי ערכה מסע מיוחד בעקבות הרצי"ה, פגשה דמויות רבות וחשובות, ולמדה על פועלו הגדול של הרב צבי יהודה זצ"ל. קראו עוד על המסע המיוחד הזה וצפו בחלק מהשיעורים שניתנו בו.

2 דק' קריאה
ישיבת בני צבי
ישיבת "בני צבי" שבישוב בית אל ציינה את יום הפטירה ה-34 של מורנו ורבנו, הרב צבי יהודה הכהן קוק זצ"ל, במסע מיוחד בעקבות דמותו ופועלו הייחודים. 

הישיבה נסעה ברחבי הארץ ולמדה על מגוון התחומים בהם עסק מורנו ורבנו. ביום הראשון נסעה הישיבה ליפו וסיירה בעיר אליה הגיע הראי"ה קוק זצ"ל לראשונה ביחד עם בנו. ביפו למדו התלמידים על הציונות בהשקפת הרב ועל תפיסת העולם הייחודית שלו על כל חלקי עם ישראל, תפיסה אותה אנו חיים יום יום. התלמידים שמעו שיחות מרבה של תל אביב-יפו, הרב ישראל מאיר לאו שליט"א, וראש ישיבת רמת גן, הרב יהושע שפירא שליט"א, על תורת ישראל של הרב.

ביום השני סיירו התלמידים ברחבי השומרון ולמדו על תורת ארץ ישראל המיוחדת של הרב. הרב צבי יהודה היה ידוע כמי שחי את קדושת ארץ ישראל בכל נימי נפשו, ואף נאבק עליה בגופו. בזכות הוראת רבנו קמו ישובים רבים ברחבי יהודה ושומרון והתלמידים שמעו שיחה מרתקת מבני קצובר, אחד מראשי ההתיישבות בשומרון.

ביום השלישי עלו התלמידים לירושלים עיה"ק ועסקו בלימוד התורה העצום של הרב, ובישיבת הדגל אותה הקים, ישיבת מרכז הרב. רבנו היה גאון תורה עצום ושלט בכל מכמני התורה השונים. ש"ס, פוסקים, נגלה, נסתר, את הכל ידע רבנו והפיץ במעין נובע לתלמידיו הרבים. התלמידים שמעו שיחה מיוחדת מהרב יהושע מגנס שליט"א, ר"מ בישיבת מרכז הרב, על לימוד התורה המיוחד של הרב ועל הישיבה.

כמו כן בירושלים ראיינו התלמידים כמה מגדולי תלמידי הרצי"ה, הרב זאב סולטנוביץ', הרב יעקב פילבר, הרב חיים שטיינר, הרב יוסף בדיחי, הרב דב ביגון, והרב אורי שרקי. אנו מזמינים את הגולשים לצפות בחלק מן ראיונות המרתקים האלו. 

שיעורו של הרב דב ביגון על הרצי"ה
שיעורו של הרב אורי שרקי על הרצי"ה
עמוד השיעורים על תולדות רבינו
שיעורי הרצי"ה באתר ישיבה


חיפוש כתבות
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il