יום האזכרה השנתי לרב מרדכי אליהו זצוק"ל

במלואת 7 שנים לפטירתו של הרב מרדכי אליהו זצוק"ל תתקיים הערב (ראשון) מעמד הילולא בהר במנוחת בירושלים. האירוע יועבר כאן בשידור חי.

2 דק' קריאה


היערכות שיא ותכונה אדירה, לקראת מעמד ההילולא של מרן הראשון לציון המקובל האלוקי הגאון רבנו מרדכי אליהו זצ''ל.

עשרות אנשי צוות ומומחי לוגיסטיקה עובדים בשעות אלו ממש סביב השעון ברחבה הראשית הגדולה שבכניסה להר. בירושלים וברחבי הארץ מתנוססות מודעות ענק שמודיעות על יום ההילולא הגדול הקרב ובא.  היום יום ראשון ליל כ"ה בסיון (18.06.17)יום ההילולא, החל מהשעה 18:00 אמור הציון הקדוש בכניסה לרחבת הר המנוחות בירושלים, לקלוט עשרות אלפי אנשים שנוהרים מכל רחבי הארץ והעולם להתפלל במקום שנתפרסם כמסוגל ביותר לישועות גדולות. 

כמידי שנה זו השנה השביעית, מאז פטירתו של מרן הרב זצוק"ל מתקיימת על קברו עצרת מרכזית ביום ההילולא שלו, והשנה ביום ראשון(היום) לפנות ערב, אור לכ"ה בסיון, מתכוננים לקליטת רבבות העולים שיפקדו את המקום. בשעות אלו מוקם אוהל "הכנסת אורחים" ענק שיקלוט את רבבות העולים ויכבדם בשתיה קרה וכיבוד קל למשך כל ההילולא . גם במהלך העצרת שכיבוד ושתייה קרה ילוו את המבקרים, האוהל יהיה נח ומתאים לתפילה, העצרת המרכזית בתפילה ובתחינה החל מהשעה 18:00 ועד לשעה 21:00 לערך. ובו יוכלו להתקבץ רבבות המתפללים והלומדים במשך כל זמן ההילולא,  ובשנה שעברה הגיעו למקום אלפי בני אדם, ומשנה לשנה מספר המשתתפים רק הולך וגדל. כמו כן יוקרנו על גבי מסכי ענק קטעי וידאו נדירים ומרגשים של מרן הרב.השנה נוספה תכנית מיוחדת החל מהשעה 22:00 בלילה (לאחר העצרת) פאנל בראשות רבנים ומנהיגי ציבור סביב שולחנות ערוכים, אשר ישוחחו סביב דמותו של מרן הרב בשילוב קטעי וידאו.

~~~

ציונו של מוה"ר מרדכי אליהו זצוק"ל שממוקם בכניסה להר המנוחות ברחבה הגדולה, סמוך לקברו של החיד"א, שאת עצמותיו זכה מוה"ר להביא לקבורה לפני כחמישים שנה, מושך אליו כל השנה רבבות מתפללים גברים ונשים (עזרת נשים מוסדרת במקום), הבאים לשפוך צקון לחשם על הציון, והחל להתפרסם כמקום המסוגל לישועות ולקבלת התפילות. מאות מתפללים מספרים על הישועות הגדולות שנושעו בהן, והמספר רק הולך וגדל משנה לשנה. המקום מוכן ומזומן לקלוט את המתפללים הרבים ביום ההילולא, ואת כל החפץ לעלות ולהתפלל במשך כל השנה, כשהמקום ממוזג ומחומם כל עונות השנה, ובשנים האחרונות נוסד שם גם כולל אברכים שלומדים תורה במשך כל השנה ביום ובלילה, בבחינת "הקימו ישיבה על קברו".

~~~

מעמד תפילה מיוחד ביום ההילולא

כמו בשנה שעברה כך גם השנה יתקיים מעמד תפילה המוני ומרכזי, שמהלכו יתקיימו תפילות מיוחדות לישועת הכלל והפרט, ובמרכזו יעמדו מאות רבני ואברכי מוסדות "דרכי הוראה לרבנים" שהוקמו ע"י הרב לפני כשלושים שנה, ויקיימו מעמד סיום הש"ס שנלמד במשך השנה האחרונה ע"י רבני"דרכי הוראה לרבנים" מיסודו של מרן הרב, לכבוד נשמתו של מוה"ר זצוק"ל. במעמד משתתפים גדולי תורה ורבני קהילות, רבני ערים וראשי ישיבות, אדמו"רים ואישי ציבור, מכל החוגים והעדות, במפגן אחדות ענק,  לכבד את המעמד המיוחד., בראשות בניו וממשיכי דרכו של מוה"ר, ובו יטלו חלק גם רבני "ישיבת המקובלים" של מוסדות "ד���כי הוראה לרבנים".

~~~

העצרת מתקיימת בתיאום עם כוחות הבטחון שיאבטחו את המקום, וישליטו סדר וזרימת התנועה ללא תקלה החל מיום ראשון בצהריים ועד יום שני בלילה. גם חברת אגד תתגבר את מערך האוטובוסים, במהלך כל היום, ויצאו אוטובוסים (קו54 מתחנה מרכזית) להר כל עשר דקות, ושאטלים בחינם יעמדו לרשות הבאים מהתחנה בבנייני האומה.  

קו מידע 02-5319801

 

חיפוש כתבות
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il