"יאיר השולחן" חושן משפט ואבן העזר

בשורה טובה ללומדי הדיינות – יצא לאור סט ספרי "יאיר השולחן" על אבן העזר ועל חושן משפט.

2 דק' קריאה
יאיר השולחן
לאחר שהספר "יאיר השולחן" על חלק אבן העזר נתקבל על הלומדים בשמחה רבה, יצאו כעת לאור שני כרכים נוספים על חושן משפט. הכרך הראשון כולל הלכות הלוואה (במבחני ההסמכה לדיינות נכלל היום במבחן לחלק א) והלכות טוען ונטען, והחלק השני כולל החל מהלכות גביית מלווה עד הלכות שלוחים (חלק ב). הספר שחובר על ידי הרב יאיר וסרטיל  - משיב באתר "ישיבה", בוגר כולל הדיינות של ישיבת בית אל וכעת ר"מ בישיבה – נקרא "יאיר השולחן" כהסבר המחבר בהקדמתו, משום שהספר נועד להאיר את דברי השולחן ערוך ונושאי כליו ולהגישם בפני הלומד בבהירות ובתמציתיות.

מטרת הספר היא לסכם את הראשונים המובאים בבית יוסף ואת נושאי הכלים שעל השולחן ערוך בתמציתיות ובבהירות, באופן שיקל על הלומד לשנן במהירות את כל הנושאים הנידונים בסעיף החל מהגמרות ועד לאחרונים. לצורך כך נכתב הסיכום באופן מדרגי ובצירוף תבליטים, צורה חזותית המאפשרת על הלומד הן לקבל תמונה כללית של השיטות השונות בסוגיא הן לזכור אותן היטב ולחרוטן בזכרונו.

חידוש מועיל נוסף הוא ציון בעלי השיטות בתוך דברי השולחן ערוך. ציונים אלו מאפשרים על הלומד לחזור בחזרה מהירה רק על דברי השולחן לאורך מספר סימנים תוך שימת לב לראשונים העומדים מאחר כל פסק של השולחן ערוך, בלי להיכנס לכל הפירוט המופיע בסיכום שעל כל סעיף וסעיף.

הספרים מצויידים במפתח מפורט על הערכים המסוכמים בספר.

מתוך ההסכמות:

הרה"ג זלמן מלמד שליט"א: "זהו ספר שנכתב בצורה מקיפה, בהירה וברורה, והוא יכול להיות לעזר רב ללומדי שו"ע אבן העזר, ולחזרות על ההלכות בצורה מובנית המסייעת לזכרון"

הרה"ג אשר וייס שליט"א: "כל הלומד בספר זה יראה בעליל את גודל העמל ורוב הכישרון המושקע בכל סעיף וסעיף. חכמה יש כאן וכישרון יש כאן".

הגרז"ן גולדברג שליט"א: "...ויש בזה תועלת גדולה ללומדים, ועיין בהקדמת החיי אדם ששיבח ספרו שעל ידו ניתן לחזור במהרה ובקלות על כל הלכות שבאורח חיים. ובודאי שיש להשתדל להוציאו לאור עולם לתועלת הרבים."

לסיכום, מומלץ מאוד לכל לומדי חושן משפט או אבן העזר ולכל מי שלמד בעבר, ובמיוחד לעומדים לקראת בחינות דיינות.

להזמנת הספר ניתן ליצור קשר במספר 054-5405611 (הרב יאיר) או במייל: yair.hashulchan@gmail.com


חיפוש כתבות
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il