יום תענית על חילול הקודש בירושלים

בעצרת תפילה שהתקיימה אתמול בבית הכנסת "שיח ישראל" הכריזו רבני ירושלים, הרב הגאון הראשל"צ הגר"ש עמאר והרה"ג אריה שטרן, על יום תענית ביום שני הקרוב, ערב ראש חודש אדר א'.

shutterstock

‏בס"ד כ"ד שבט, תשע"ט

יום תענית על חילול הקודש בירושלים

בעצרת תפילה שהתקיימה אתמול בבית הכנסת "שיחישראל" ביוזמת איחוד בתי הכנסת והקהילות בישראל, הכריזו רבניירושלים, הרב הגאון הראשל"צ הגר"ש עמאר  והרה"ג אריה שטרן, על יום תעניתביום שני הקרוב, ערב ראש חודש אדר א'.                                                 

את יום התענית יש לקבל בתפילת מנחה ביום ראשוןומי שלא יוכל לצום שיקבל עליו תענית דיבור לפחות או שיצום עד מנחה. הראשל"צ העבירמסר חריף לראש העיר משה ליאון בו התחנן לא לפחד מאלו המתנכלים לעמודיהעירוב ולבניית בתי כנסיות, מקוואות ותלמודי תורה.

הראשון לציון הגר"ש עמאר פתח את דבריו בכאבוזעזוע מחילול נורא של מקדש מעט. וקרא לכבוד ראש העיר החדש מר משה ליאון, שייצאבעוז ובגבורה ולא יתחשב באלו המתנגדים לבתי הכנסת, יש צרה צרורה בכמה שכונות שקמיםתושבים שלא רוצים בית כנסת. יותר מזה - הם גם לא רוצים מקווה למרות שהוא מתנהלבשקט מוחלט:

"אנשים שומרי תורהומצוות, נשים טהורות רוצות ללכת למקווה, אך קמים ומתנגדים. אפילו בין הגויים לאהיה דבר כזה. אני קורא לראש העיר לצפצף עליהם, להכות על קודקודם ולא להתחשב בהם".

רבה של ירושלים הגאון הרב אריה שטרן אמרבדבריו: "אנחנו מקווים שהפושעים שעשו זאת הם אינם בני ברית. צריכים לעשותחשבון נפש"...

לצפייה בדברי הרבנים הראשיים – ראו קישור באתר "כיכרהשבת": https://www.kikar.co.il/305354.html

 

 


חיפוש כתבות
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il