זמן הקונספירציות

הרב חגי לונדין מתייחס לסערות האחרונות בדבר אנטנות G5 והקונספירציות שהמפיץ הראשי היה ביל גייטס

גודל טקסט

עוד לא התאוששנו מהקורונה וכבר למיסטיקנים ישנן תיאוריות קונספירציה למיניהן. החל מכך שאנטנות סלולר g5 גורמות לקורונה; המשך בצ'יפים שהושתלו בעור שלנו בידי 'ממשלת צללים'; וכלה בכך שביל גייטס הפיץ את הנגיף.

קונספירציות פורחות בזמן משברים. כאשר הקרקע נדמית כנשמטית מתחת לרגליים ישנה נטייה לחפש הסברים על-טבעיים והזויים.

הרב חגי לונדין.jpg
צילום: צילום עצמי

לצערנו, הדברים מתלבשים על תפיסות עולם רוחניות שמלכתחילה רואות בעולם הזה סוג של רוע שעומד בניגוד לא-לוהים, וממילא מתנגדות למדע, לרציונליזם ולסדר החברתי.

האמונה היהודית היא הפוכה: העולם הרוחני והעולם הארצי אינם מתנגדים אחד לשני; ולכן הנחת העבודה היא שהתבונה האנושית והסדרים החברתיים מובילים את העולם לטוב. יש אמון בהתגלות הא-לוהית בתוך המערכות של העולם טבעי. הקב"ה מופיע גם דרך מכון ויצמן.


למי שהיה זקוק להוכחה לכך - משבר הקורונה יכול לסייע.


היכן היו כל המיסטיקנים - עם או בלי זקן - בחודשים האחרונים? אם אכן כולם טועים ורק להם יש ידע ויכולות על-טבעיות, מדוע לא מצאו הם את התרופה לקורונה?


אותם אלה שתפקידם היחיד הוא להפחיד את הציבור ולהפיץ פסימיות ודמיונות - כשלו, כתמיד. 


האופטימיות, האמונה בהנהגת ה' בעולם דרך מערכות טבעיות של שכל, רפואה, מאמץ אנושי ותפילה - הן אלה שניצחו.


האנושות, בעזרת ה', עמדה בגבורה וניצחה בנקודות את המגפה. אין מה להשוות בין האסונות שגרמו מגפות בעבר - בזמן בו שלטה המיסטיקה בעולם - למשבר הנוכחי במאה ה21. יצאנו בזול, ותודה לאל על כך.


החודשים האחרונים מביאים אמונה גדולה באדם ובכוחותיו, מתוך ענווה גדולה ש "ה' אלוהיך הוא הנותן לך כוח לעשות חיל" (דברים ח, יח). וזה מה שיהיה. גם אם יבוא גל שני או גל שלישי - אנחנו נעמוד בכך ונצא חזקים עוד יותר.


למה? כי יש א-לוהים בעולם והוא הנותן לנו כוח לעשות חיל!


הרע עבר.
הטוב גבר.
בעזרת ה'