ג' אלול באתר ישיבה

לכבוד ג' אלול, אנו מקבצים כאן מבחר מתוך השיעורים, השיחות ועוד שנמצאים באתר על מרן הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל.

2 דק' קריאה
אביעד הר-טוב
היום לפני שמונים וארבע שנה נפטר מורנו ורבנו, הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל, גדול הדורות.
הרב אברהם יצחק הכהן קוק היה רב, ראש ישיבת מרכז הרב, פוסק הלכה, מקובל, הוגה דעות, משורר ומנהיג בארץ ישראל בדור הקודם. נחשב לאבי הציונות הדתית וממעצבי השקפתה. מגדולי הוגי הדעות שקמו לעם ישראל ומגדולי דורו בהלכה ובקבלה ונודע גם במידותיו הטובות במיוחד.
באתר ניתן למצוא עשרות רבות של שיעורים העוסקים בדמותו של הרב זצ"ל, ופי כמה וכמה שיעורים רבים ומגוונים בספרים המרובים של הרב. 

מתוך מדור שאל את הרב, ניתן להביא תשובה של הרב דב ליאור. הרב נשאל מה היה יחסם של גדולי הדור אל הרב קוק, והרב השיב שיש ספרים המקבצים מכתבים של גדולי הדור אל הרב, ומהתארים שהם כותבים ביחס לרב ניתן לראות את הערכתם אליהם. בתחום ההלכה אמנם היו כמה גדולי דור, אך בתחום האמונה ללא ספק הרב היה מגדולי דורו.

ניתן למצוא מאות רבות של שיעורים בספרים השונים של הרב בקטגוריות השונות באתר, שיעורים על חלקי ספר אורות, על אורות התורה ואורות התשובה, אורות הקודשמאמרי הראיהאגרות הראיהעולת ראיה ועוד.

בקטגוריה על הרב זצ"ל באתר ישנם עשרות רבות של שיעורים על דרכו ודמותו של הרב, ומתוך מבחר השיעורים שם בחרנו להביא כאן שיעור אחד של הרב זלמן מלמד על הראיה הכללית של הרב זצ"ל, והשלמות הנובעת מההסתכלות הזאת:
{Yeshiva:gelul70_zm}
כמו כן, בחנות הספרים שבאתר ניתן לרכוש את ספרי הרב: ספר אורות בהוצאת מאבני המקום, משנת הרב, ארץ חפץ, נפש הראי"ה - לשלושה באלול, שיעורי הרב זלמן מלמד בספר אורות, הקדמה לשבת הארץ, ועוד. כמו כן, ספרים של גדולי תלמידיו - הרב צבי יהודה, הרב דוד כהן "הנזיר", הרב יעקב משה חרל"פ ועוד.

ניתן לקרוא בהרחבה על תולדות חייו של הרב קוק, תלמידיו, כתביו, ספריו ועוד - בערך העוסק בו בויקישיבה.
חיפוש כתבות
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il