הרב קוק שמתאים לכולם

בספר 'שיעורים בספר אורות' העורכים הקפידו להביא את ביאורו הבהיר של הרב זלמן מלמד כפי שהוא נאמר בשיעורים, מה שנותן אפשרות גם למי שמעולם לא למד את כתבי הרב להבין את הדברים.

yeshiva.org.il
הוצאת הספרים 'מאבני המקום' של הישיבה בבית אל הוציאה לאחרונה ספר חדש ובו שיעוריו של ראש הישיבה, הרב זלמן מלמד, בספר אורות שכתב הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל.

הרב עמיחי אייל, שהיה שותף בהוצאת הספר סיפר, כי הרעיון של ההוצאה עלה לפני 6 שנים, כאשר משפחתו רצתה לציין עשור לפטירת אבי המשפחה ר' שלמה אייל ז"ל, "הגענו למסקנה שכתלמיד חכם ואוהב הארץ, המתאים ביותר זה להוציא את השיעורים בספר אורות של תלמידו המובהק של הרב צבי יהודה קוק, בנו של הרב אברהם יצחק קוק".

בספר, שהוא כרך ראשון בסדרת הספרים אותה מתכננים במשפחת אייל ובישיבת בית אל להוציא, קובצו השיעורים על חלקו הראשון של ספר אורות - 'אורות מאופל'.

הוא הסביר כי הספר הוא קיבוץ של הדברים שנאמרו בשיעורים בישיבת בית אל, "בתחילה נעשה שכתוב מדוייק, מילה במילה, של הדברים ובהמשך נעשתה עריכה לשונית ועניינית על מנת שהספר יתאים לכל אדם".

הוא ציין כי בשל העריכה המיוחדת של הדברים, הספר נאמן למקור וגם מי שלא תלמיד ישיבה ולא למד את ספרי הרב קוק זצ"ל, יכול כעת ללמוד באמצעות הספר את הדברים.


לרכישת הספר לחצו כאן.
חיפוש כתבות
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il