בוא לשנות את חייך!

הפרשן הפוליטי של 'ישראל היום' הרגיש שהוא מתפספס, עד שפגש בדבר הגדול ששינה לו את החיים

3 דק' קריאה
למען ילמדו

את מתי טוכפלד אין צורך להציג. בעשור האחרון הוא הפך לאחד העיתונאים הבולטים ביותר בישראל בכלל, ולכזה המזוהה עם המחנה הדתי והלאומי בפרט. הוא הפרשן הפוליטי של העיתון הנפוץ המדינה ושדרן ב'גלי ישראל' וסדר יומו עמוס לעייפה.

לעומד מן הצד נדמה כי לאיש במעמדו לא חסר כלום, אך היה משהו פנימי שממש הציק לו: הוא תמיד הרגיש משיכה עזה לחזור לבית המדרש ולהקדיש שוב עם מלא כובד הראש חלק מזמנו ללימוד תורה.

החלום שלו היה ממוקד יותר: ללמוד 'שולחן ערוך' כדי לדעת את ההלכות הרלוונטיות ובסופו של דבר גם לקבל סמיכת חכמים מהרבנות הראשית.

כשמתי חיפש היכן יוכל לתת דרור לשאיפותיו, היכן יוכל למצוא כלים ואנשים שיעזרו לו בכיבוש היעד הוא מצא את מכון "למען ילמדו".

מכון ‘למען ילמדו’ מכשיר 'בעלי-בתים' כמוהו, כאלו שעסוקים "בלי זמן לנשום" אבל מחפשים ללמוד בצורה מסודרת את ההלכות ולצקת תוכן לחייהם.

לא רק זאת, המכון גם מאפשר למי שרוצה בכך למצוא בעקבות זאת גם הכנסה מסודרת נוספת של אלפי שקלים בחודש!

איך? פשוט מאוד.

 קורס חדש של המכון, שמלווה על ידי רבני ערים, בכירים במועצות הדתיות ועורכי חופות וותיקים, מאפשר לכל יהודי להשתלם בסידור חופה וקידושין, ואחרי חצי שנה בלבד! של לימוד בן שלש שעות, רק פעם בשבוע! תוכלו להפוך בעצמכם למסדרי חופה וקידושין המוסמכים ומוכרים על ידי הרבנות הראשית לישראל!

זה אומר שגם תרכשו ידע תורני, גם תוכלו למצוא מקור הכנסה נוספת וגם תוכלו לעזור לעשרות זוגות שרוצים להתחתן כדת משה וישראל, אבל רוצים מישהו שהם מכירים שיקדש אותם.

תנועות ליברליות יצאו בימים האחרונים בקמפיינים לגיוס "רבנים" שיערכו חתונות לזוגות בישראל, ומכאן השאלה מאוד פשוטה: זה אנחנו או "הם". האם הזוגות האלו יינשאו על ידי רבנים רפורמים, או על ידיכם.

 

מתי, מה הניע אותך לצאת לכזה מהלך?

אומנם בתפקיד שלי אני לא רב, אני לא מוצף בשאלות הלכתיות כל היום, אבל בבית עם הילדים והאישה קורה כמעט פעם בשבוע שואלים על מאכל בשרי שנפל לחלבי, מה עושים עם הכלי או המאכל.אז במקום לעמוד נבוך ולהתחיל לשאול אנשים אחרים או לשאול בספרים, החלטתי שאני יכול גם בעצמי...- זה תמיד הפריע לי.

אז בעצם הבית והיומיום הם אלו שהניעו אותך?

גם בעבודה, שאני נמצא הרבה בכנסת, הרבה מאוד אנשים רואים בי כרב, עם השאלות באמונה והההלכה. אני חושב שכל אחד שלא לומד בישיבה מוקף באנשים שאינם דתיים - פה ושם הוא מוצא את עצמו נשאל שאלות. אם זה שאלות פשוטת שלפחות נדע לענות בעצמנו.

מתי הצלחת לדחוף את זה בסדר יומך העמוס?

אכן שאלה טובה. עד היום לא היה דרך לעשות זאת, כי מי שעובד כל היום, איפה יכול לדחוף לימודים רציניים וממוסדים. עד שקמו אנשי למען ילמדו ופשוט חשבו עלינו האנשים העובדים והקימו לנו מסגרות, בעיקר אחרי צהריים שאנשים פנויים ורק פעם בשבוע. הם בנו את זה בצורה שלא צריך רקע וידע מוקדם כי הכל מנוגש בצורה "הייטקית", חוברות מקוריות, מצגות שהם בעצמם הכינו והכל בהתאמה לבעלי בתים.

תוכל לשתף אותנו בהרגשת הסיפוק לאחר מבחן/תעודה/סמיכה?

ההתמדה משתלמדת. כי אחרי כמה חודשים אתה עומד בטקס של 'סמיכה' ומענקים לך תעודה ובאה כל המשפחה וזה נותן לך משהו אחר לגמרי בית. הילדים והאישה רואים שיש להם רב בבית. זה נותן המון.

מעבר לזה - גם סיימתי קורס של עריכת חופה וקידושין ב'למען ילמדו' וברוך ה' זכיתי גם להיות שותף בבניית כמה וכמה בתים בישראל בהיותי הרב ומסדר הקידושין, כך שהסיפוק הוא גדול מאוד תודה לא-ל.

אז זה הזמן גם שלכם - קחו עצמכם בידיים והצטרפו למתי, ולעוד אחרים שכמותו שהצליחו לכבוש את היעד בעזרת מכון "למען ילמדו".

חיפוש כתבות
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il