הרב אורי כהן

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search

הרב יצחק אורי כהן הוא מרבני הציונות הדתית , המייסד והעומד משנת תשל"ד בראש בית מדרש מר"ץ להכשרת מורים תלמידי חכמים, שיצאו בסיום הכשרתם ליישובי הספר ועיירות הפיתוח. לשעבר מרבני ישיבת כרם ביבנה.

ביוגרפיה[edit]

נולד לאביו אלכסנדר צאצא של הרב שלמה קרליבך (ליבק).למד במסגרת החינוך 'המזרחי' עד כתה ח'.לאחר מכן במשך כשנתיים בישיבת בני עקיבא בכפר הרוא"ה. שנה אחת למד בתיכון הדתי בבני ברק, ולאחר מכן בישיבת'כרם ביבנה' במסגרתה התגייס ל'הסדר מרכז'. לאחר שיחרורו מהצבא נשא לאשה את לביה, בתו של הרב פנחס קהתי.החל ללמוד בירושלים בישיבת מרכז הרב אצל הרב צבי יהודה הכהן קוק ובמכון הרי פישל. לאחר שהוקם ה"כולל" בישיבת כרם ביבנה נתבקש לשוב ליבנה ושם זכה לקבל סמיכת חכמים מהרב הראשי לישראל הרב איסר יהודה אונטרמן ומרבנים נוספים.

בשנת תשכ"ט נתבקש ע"י ראש הישיבה הרב חיים יעקב גולדוויכט לשמש כר"מ בישיבה, ואחרי שנה להצטרף לצוות החינוכי של הכולל.

בראש חודש אלול תשל"ד הקים יחד עם הרב שבתי זליקוביץ' במבשרת ציון את בית מדרש מר"ץ, ומאז ועד היום עומד הרב בראשותו. במהלך השנים הראשונות של בית המדרש היה לוקח את תלמידיו לשיעור קבוע אצל הרב צבי יהודה הכהן קוק.

הרב אורי כהן הכשיר במשך כל שנות קיומו מאות רבות של בוגרים שיצאו לשליחות ועשיה בעם ישראל ברחבי כל הארץ ובתפוצות. רבים מבוגריו הגיעו במהלך השנים למשרות חשובות בעולם התורה החינוך והרבנות. במשך כל השנים הרביץ הרב תורה והעביר שיעורים רבים ובנושאים מגוונים במסגרת בית המדרש ומסגרות נוספות.

משפחתו[edit]

נשוי ללביה בתו של הרב פנחס קהתי ומתגורר במבשרת ציון.בתו נשואה לשר החינוך לשעבר שי פירון.הרב כהן הוא אחיו של ידידיה כהן.

קישורים חיצוניים[edit]