הרב אליעזר איגרא

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search
הרב אליעזר איגרא
Rav igra.JPG
תאריך לידה תשי"ד
תפקידים נוספים רב מושב כפר מימון לשעבר; דיין בבית הדין הגדול לערעורים; ראש בי"ד המיוחד לענייני יוחסין בב"ש; לשעבר אב"ד ב"ש.
רבותיו הרב חיים יעקב גולדוויכט

הרב אליעזר איגרא הוא דיין בבית הדין הרבני העליון.

נולד בשנת תשי"ד ברחביה שבירושלים. למד בישיבה התיכונית חורב, ולאחריה החל את לימודיו בישיבת כרם ביבנה, אצל הרב חיים יעקב גולדוויכט. שרת במסגרת ה'הסדר', ולחם במלחמת יום הכיפורים. נשא את רוחמה נאומבורג. בהמשך, היה ממייסדי הכולל לדיינות בפסגות, בברכתו של קרוב משפחתו, הרב יוסף כהן (שהיה דיין בבית הדין הגדול לערעורים. הוא למד בכולל, בראשותו של הרב משה מרדכי פרבשטיין (כיום ראש ישיבת חברון). הוא החל ללמד בישיבות שונות, בהן בישיבת עוד יוסף חי וישיבת עתניאל. בשנת תשמ"ט, בהיותו בן 33, מונה על ידי הרבנים הראשיים, הרב אברהם שפירא והרב מרדכי אליהו לכהן כדיין בבית הדין בבאר שבע. בתקופה זו, התקרב לאבות בתי הדין בבאר שבע, הרב שלמה משה עמאר, הרב ציון בוארון והרב ציון אלגרבלי. בהמלצת הרב יעקב אריאל, שעזב את רבנות המושב כפר מימון, הוא התמנה לכהן תחתיו כרב המושב. בהמשך, התמנה אף הוא לאב בית דין בבאר שבע, וכראש בית הדין המיוחד לענייני יוחסין שפועל בעיר. במקביל לתפקידו הרבני, משמש כפוסק ובורר בענייני ממונות וכחבר בוועדת המבחנים לדיינות של הרבנות הראשית.

בשנת תשע"ב עלה שמו כמועמד מוסכם לתפקיד רבה האשכנזי של פתח תקווה, אך הוא החליט להסיר את מועמדותו. זמן קצר לאחר מכן, התמנה באופן זמני לכהן כדיין בבית הדין העליון בירושלים, בו הוא מכהן עד היום. כמו כן, התמודד על תפקיד הרב הראשי לישראל אך פרש לפני הבחירות.

בשנת תשע"ג הודיע על פרישתו מתפקיד רב מושב כפר מימון, ותחתיו נכנס הרב מיכאל אדרעי.

קישורים חיצוניים[edit]