הרב דוד פנדל

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search
הרב דוד פנדל
Rav Fendel.jpg

ראש ישיבת אפיקי דעת בשדרות
תאריך לידה תשכ"א
מקום פעילות שדרות
השתייכות ציונות דתית

הרב דוד פנדל הוא ראש ישיבת ההסדר אפיקי דעת בשדרות וממייסדי הגרעין התורני בעיר.

תולדות חייו[edit]

נולד בשנת תשכ"א בלונג איילנד שבניו יורק. עלה ארצה בגיל 17. למד בישיבת שעלבים, ותקופה קצרה גם בישיבת מרכז הרב ובישיבת מיר. שירת בחיל התותחנים במסגרת ההסדר.

הישיבה והגרעין בשדרות[edit]

בשנת תשנ"ד הקים את ישיבת ההסדר "אפיקי דעת" בעיר שדרות, ומאז ועד היום עומד בראשה. הוא מתגורר בשדרות עם משפחתו. הרב פנדל הקים, במסגרת הישיבה, גרעין תורני גדול מאד, במסגרתו הוקמו בתי ספר, סניף של תנועת "אריאל", בית דין לממונות, גמ"חים פעילויות חסד ועוד. כמו כן, הקימה הישיבה שתי שלוחות, אחת בשדרות (ישיבת לב לדעת בראשות הרב שלמה בנימין) ואחת בקרית גת(בראשות הרב אמיר ממן). הגרעין פועל רבות לחיזוק העיר בהיותה עיר ספר המופגזת מכיוון רצועת עזה. הרב פנדל ידוע כמי שהורה לתלמידיו ולתושבי העיר להישאר בשדרות על אף הסכנה הכרוכה בכך, מפני החשיבות של עמידה איתנה מול האויב, חשיבות השמירה על הגבול הדרומי וחיזוק תושבי העיר[1].

בשנת תשס"ח זכה ב"פרס מוסקוביץ' לציונות". השופטים ציינו כי הפרס ניתן לו "על ערכי התורה, הערבות ההדדית והמחויבות לעם ולארץ, שנטע במאות תלמידי ישיבת ההסדר שהקים וטיפח; על היותה של הישיבה מקור של עוצמה עבור כל תושבי שדרות, גם בימיה הקשים ביותר של העיר, ועל הדוגמה האישית והמנהיגות הציונית המתגלמות במעשיו".


הערות שוליים