הרב מאיר שלמה

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search

הרב מאיר שלמה הוא מרבני חסידות ברסלב, מייסד ישיבת ברסלב במגדיאל ולשעבר ראש הישיבה, כיום ראש ישיבת ברסלב "נחלת אברהם" בבני ברק.

תולדות חייו[edit]

נולד וגדל בפתח תקווה. בהיותו תלמיד תיכון, התבלט בכשרונו המיוחד, והתבקש על ידי המורה לפיזיקה בבית הספר התיכון להרצות בפני בני מחזורו בעניין תורת היחסות. הצטיין בעתודה האקדמית, והמשיך את לימודיו בטכניון בחיפה בפקולטה לחשמל ואלקטרוניקה, והתמחה בתחום השדות האלקטרו-מגנטיים.

עם הזמן, התקרב לחסידות ברסלב, והחל לשקוד על תורתו של מייסדה רבי נחמן מברסלב. הוא החל ללמוד מפי רבני החסידות, בהם הרב לוי יצחק בנדר, בירושלים, רבי שמואל שפירא, הרב בנימין זאב חשין הרב יעקב מאיר שכטר והרב אליעזר ברלנד. לאחר מכן, החל ללמוד בישיבת הנגב בנתיבות בראשות הרב יששכר מאיר, ובאותה תקופה התקרב לרבי ישראל אבוחצירא שפעל בעיר. הוא התחבב על ידי רבותיו בישיבה, והוא נתבקש על ידם לצאת ולמסור שיחות בהשקפה בפני תלמידי ישיבות הסדר, אך הוא סרב בנימוק שברצונו לשקוד על תלמודו. במשך שנים רבות היה מקורב ל|רב שמואל הלוי וואזנר]], שהראה לו קרבה וחיבה מיוחדת.

לאחר נישואיו עבר לגור בבני ברק, שם למד ב"כולל ברסלב למצטיינים" בראשות הרב נתן צבי קניג, שאף רכש לו הערכה רבה ומיוחדת. לאחר מספר שנים ביקש ממנו הרב נתן צבי קעניג למסור שיעורים לציבור ברחב, ומאז החל למסור שיעורים ושיחות חיזוק ברחבי הארץ.


הקים את ישיבת ברסלב מגדיאל וכיהן בה כראש ישיבה. לאחר מכן הקים את ישיבת ברסלב "נחלת אברהם" בשכונת פרדס כץ בבני ברק. מנהיג קהילת בית ברסלב ישראל קהילה המונה קרוב לחמש מאות משפחות הממוקמת במרכז הארץ.

נפטר לאחר מחלה קשה בגיל 61 הותיר אחריו דור ישרים מבורך בניו הרבנים הרב ישראל והרב נחמן שליט"א ממשיכים את דרכו במסירת שיעורים ןקירוב נפשות ישראל בנו הרב נחמן הקים את ארגוןהמאיר לארץ להמשיך את מפעלי חייו של הרב ולהוציא לאור את הכתבים שהותיר ראה אור ביום ההילולא כ"א אב תש"פ של הרב הספר הרצון שבך שהרב כתב בימיו האחרונים ממיטת חוליו במסירות נפש ומינה את בנו הרב נחמן להשלימו ולהוציאו לאור בסיון תשע"ה ראה אור ספרו "הסוד שבך".

אתר יהדות און ליין המאיר לארץ