הרב משה קליין

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search

הרב משה קליין (נולד בא' בחשוון תשי"ח בפתח תקווה) הוא רב מרכז רפואי הדסה , רב שכונת כפר גנים בפתח תקווה. לשעבר ראש אולפנית ישורון וסגן יו"ר מרכז ישיבות בני עקיבא. ניהל בעבר את השירות הלאומי. ממקימי מערך הגיור.

ביוגרפיה[edit]

למד בבי"ס 'נצח ישראל' בפתח תקווה עד כיתה ח'. בהמשך היה שותף בתנועת הנוער בני עקיבא בשבט שובה, המדריכים שלו היו חנן פורת ויצחק נבון. לאחר מכן החל בישיבת נתיב מאיר, אך בתום שנה עבר לישיבת נחלים למשך שלוש שנים. לאחר מכן בעצת רבותיו החל ללמוד בישיבת 'עזתה' החרדית, אך לאחר חצי שנה עזב את המקום עם 29 מחבריו לישיבת מרכז הרב, בעיקר בגלל שיחה עם הרב צבי יהודה הכהן קוק והרב אברהם אלקנה כהנא שפירא, "שהאיר לי פנים והייתי כאחד מילדיו, כל חייו ראיתי בו את רבי המובהק"‏[1] במקביל ללימודיו בישיבה שירת בצבא. בעל תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת בר אילן ושני ב'מכללת שערי משפט'. כמו כן הוסמך ע"י לשכת עוה"ד לכהן כעו"ד.

פעילותו הציבורית[edit]

היה מעורב בהקמת מדרשת עפרה והחל ללמד הוראה במספר מקומות. בגיל עשרים וארבע התמנה לעמוד בראש אולפנת צפירה לאחר הצעה של הרב אברהם אלקנה כהנא שפירא להצביע דווקא עליו כשהרב משה צבי נריה חיפש ראש אולפנה ל'צפירה'. כיהן שם במשך 19 שנים, כשבחלק מהתקופה היה גם סגן יו"ר מרכז ישיבות בני עקיבא. בתקופה זו האולפנה גדלה מ‑370 בנות ל‑1,376. בהמשך היה מנכ"ל אגודת בת עמי לשירות לאומי לפרק זמן קצוב. בהמשך נקרא על ידי הרב חיים דרוקמן להקים איתו את מערך הגיור, ושימש סגן ראש מערך הגיור במשרד ראש הממשלה בין השנים 2004-2010.

בשנת תשע"ג התמנה לרב המרכזים הרפואיים הדסה, זאת לאחר שזכה לתמיכת ארגון רבני "צהר", ולאחר שגבר על מועמדים המזוהים עם היהדות החרדית, של ש"ס ושל הליטאים. החליף בתפקידו את הרב יעקב רקובסקי, אשר כיהן כרבה של הדסה במשך למעלה מחמישים שנה‏[2].

כמו כן חבר בפורומים רבים: החולה הנוטה למות, הילד בסיכון, הפורום המינהלי, ועדת האתיקה ועוד. כחלק מפעילותו מופיע בפאנלים ובתקשורת וכותב מאמרים.

משפחתו[edit]

בן יחיד לניצולי שואה. נשוי למילכה, אשת היי-טק. לזוג ארבעה ילדים ושנים עשר נכדים. בנו הבכור הוא סמנכ"ל טכני של רדיו קול חי. בתו היא עו"ד בפרקליטות.

קישורים חיצוניים[edit]


הערות שוליים