הרב נתנאל יוסיפון

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search

הרב נתנאל יוסיפון הוא ראש ישיבת ההסדר והגרעין התורני "אורות נתניה".

ביוגרפיה[edit]

נולד בישוב קדומים שבשומרון לאביו הרב יוסף יוסיפון ר"מ ב'ישיבת קדומים' ולאמו מיכל, מוותיקי ההתיישבות. למד בישיבת ירושלים לצעירים בירושלים. בישיבה הגבוהה במרכז הרב שם התקשר במיוחד לרב אברהם אלקנה כהנא שפירא[1].‏[2] ובישיבת קדומים. לאחר חתונתו היה ממייסדי הגרעין התורני בעיר ערד, בה התגורר כשלוש שנים. כיהן כר"מ בישיבה הגבוהה במצפה יריחו.

בשנת תשס"ה היה פעיל במאבק נגד הגירוש. בין השאר שימש יוסיפון בתפקידי מפתח בפעילות ההסברה לקראת משאל מתפקדי הליכוד, בארגון צעדות ההתחברות ובמטה יהודי לא מגרש יהודי שקרא לחיילים לסרב פקודה.

מרבני תנועת קוממיות, כיהן כחבר הנהלת תנועת קוממיות והיה בעל טור קבוע בעלון התנועה ‏[3].

משנת תש"ע משלב הרב יוסיפון, אב לשמונה בנות, את העיסוק בתורה ובשדה העשייה בתפקידיו כראש הגרעין התורני 'אורות נתניה' בו חברות ארבעים משפחות, וכראש הישיבה במקום בה לומדים למעלה משלושים תלמידים ועשרה אברכים . אליבא דרב יוסיפון, ההתיישבות ביהודה ושומרון מייצרת את כוח ההשפעה של הגרעינים התורניים. "ההתיישבות חוללה תרבות יהודית אחרת, והתפקיד של הגרעינים לחבר את כל העם לאותה קריאת כיוון"‏[4].

הרב יוסיפון מפעיל מספר שנים את מיזם "טו"ב הארץ", המשווק ערכות של פירות ארץ ישראל לקראת ט"ו בשבט ‏[5]. מעביר שיעורים בכנסי ימי העיון לתנ"ך ‏[6]. הרב יוסיפון הוא אחד מרבני דרך אמונה ‏[7].

קישורים חיצוניים[edit]

הערות שוליים[edit]