הרב שמעון כהן

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search

הרב שמעון כהן הוא ראש מוסדות מוריה בבאר שבע רב שכונה י"א בבאר שבע,מרבני מפלגת תקומה ותנועת דרך אמונה ומחבר ספרים.

ביוגרפיה[edit]

נולד בשנת תש"כ באופקים גדל והתחנך במוסדות העיר, בוגר ישיבת בית אל שבהרי בנימין בראשות הרב זלמן ברוך מלמד וישיבת האידרא רבה בראשות הרב שלמה גורן. הוסמך לרבנות ע"י הרבנות הראשית לישראל.

בשנת תשמ"ח עבר לישוב אבן שמואל במועצה האזורית שפיר, ועמד בראש תוכנית ההלכה בכולל האברכים בישוב, והיה שותף להקמת מערכת של שיעורי תורה בישובי האזור כולו.

באלול תשנ"ד נקרא לעמוד בראשות בית המדרש והגרעין התורני "בית מוריה" בבאר שבע, תפקיד בו הוא משמש עד היום.

בשנים תשנ"ז עד תשנ"ט שימש כרב שכונה יחידי בעיר אופקים, באין רב עיר בשנים אלו תיפקד כרב העיר והחזיק את כל המחלקות בלשכת הרבנות.

בשנת תשנ"ט התמודד למישרת רב העיר באופקים מול הרב עמרם אוחיון מועמד מפלגת ש"ס, ואחר התמודדות צמודה ומעורבותם ראשי ש"ס נבחר מועמד ש"ס לרב העיר..

בשנת תשס"ג נבחר לרב שכונה י"א בבאר שבע.

בשנת תשס"ג הרב היה חבר בגוף הבוחר של הרבנים הראשיים לישראל, וכן במועצה הציבורית של הבית היהודי שהוקמה בשנת תשס"ט לבחירת מועמדי הציונות הדתית לכנסת{{{1}}}, כעת הרב מזוהה עם רבני מפלגת תקומה האיחוד הלאומי וחבר במרכז המפלגה כנציג הרבנים.

הרב משמש כחבר בבית ההוראה לעניני ציבור בראשות הרב דב ליאור , וכן היה חבר ברבני ומזכירות רבני דרך אמונה.

בתקופת ימי ההכנה לקראת תוכנית ההתנתקות מגוש קטיף ולקראת משאל מתפקדי הליכוד, הרב היה מיוזמי תוכנית "פנים אל פנים", מפגש של אנשי הציונות הדתית עם מתפקדי הליכוד.

מיד עם סיום תכנית ההתנתקות הרב היה שותף יחד עם רבני גוש קטיף הרב יגאל קמינצקי, הרב גבי קדוש, הרב קובי בורנשטיין והרב אלישע וישליצקי מירושלים להקמת תנועת "מרימים את הדגל", תנועה שעוסקת בהרמת הדגל האמוני והלאומי, תנועה שהוקמה כמשקל נגד מי שהתאכזב מהמדינה ומוסדותיה, תנועה זו מזוהה עם הקו הממלכתי של רבני "ישיבת הר המור".

הרב שמעון כהן נחשב לרבם של בני הציונות הדתית בבאר שבע, כמו כן הרב ידוע בפסיקותיו לרבים מתושבי הדרום מכל הזרמים דתיים בני הציונות הדתית, החרדים והמסורתיים. רבים מתלמידיו של הרב משמשים כיום כרבני קהילות, אנשי חינוך ואישי ציבור מרכזיים בבאר שבע ומחוצה לה.

חיבוריו[edit]

  • סדרת "שערי מוריה" בעריכת הרב נתנאל דדיה העוסקת בעניני המועדים ,ד' כרכים.
  • "מפי כהן" , שיחות לפרשיות השבוע ,ד' כרכים, על ספרים בראשית ושמותבמדבר ודברים.