ישיבת בית אורות

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search
ישיבת בית אורות
סוג ישיבת הסדר
תאריך יסוד סוכות תש"ן
מיקום בין הר הזיתים להר הצופים, ירושלים
השתייכות (זרם) ציונות דתית
מייסדים הרב חנן פורת והרב בנימין אלון
ראש הישיבה כיום הרב דניאל איזק

ישיבת בית אורות היא ישיבת הסדר השוכנת בין הר הזיתים להר הצופים בירושלים, בראשות הרב דני איזק.

תולדות הישיבה[edit]

הישיבה הוקמב בסוכות תש"ן על ידי הרב חנן פורת והרב בנימין אלון, על קרקעות שרכש ד"ר יצחק (אירווינג) מוסקוביץ'. מידי ערבים. הישיבה נקראה "בית אורות" על שמו של גיורא אשכנזי, קצין צנחנים שנפל בקרב במקום במלחמת ששת הימים והיה ידידו של הרב פורת. הרב אלון כיהן כראש הישיבה עד שנת תשנ"ו, אז נבחר לכהן כחבר כנסת, ומאז מכהן הרב איזק כראש הישיבה. בשנת תשס"ח עברה הישיבה לבית מדרש חדש ומרווח. מסביב לישיבה התפתחה שכונת מגורים יהודית בלב סביבה ערבית. בשנת תשע"ה עבר להתגורר בשכונה הרב דב ליאור, ומאז הוא מכהן כנשיא הישיבה ומעביר בה שיעורים. בנו, הרב אלקנה ליאור, משמש כראש תכנית לימוד "אליבא דהלכתא" בישיבה, הפועלת על פי הכוונתו של הרב ליאור.

פעילות קהילתית[edit]

תלמידי השנה הרביעית והחמישית בישיבה נפגשים באופן קבוע עם בני נוער בשכונת הגבעה הצרפתית, ומסייעים להם בלימודיהם. כמו כן, מתקיימות בישיבה פעילויות "גשר", שבמסגרתן באים תלמידים חילוניים להתארח בישיבה.

הישיבה מקיימת קשרים גם עם האוניברסיטה העברית בקמפוס הר הצופים. במסגרת זו רבנים מהישיבה מעבירים באוניברסיטה שיעורי יהדות. כמו כן, הישיבה מפעילה דוכן להפצת יהדות בימי שישי בגבעה הצרפתית.

קישורים חיצוניים[edit]