ישיבת נתיבות יוסף

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search

ישיבת נתיבות יוסף היא ישיבה תיכונית הפועלת בישוב מצפה יריחו כחלק ממוסדות "קרית משה" בראשות הרב שבתי סבתו. בסמוך אליה מתקיימת הישיבה הגבוהה מאור טוביה.

הישיבה הוקמה בעידודו של הרב מרדכי אליהו בשנת תש"ן, לאחר שנגמר המחזור הראשון של לימוד הש"ס בבקיאות עם הרב סבתו. תחילה שכנה הישיבה בעיר העתיקה בירושלים, ולאחר כשנה עברה למצפה יריחו.

דרך הלימוד[edit]

שיטת הלימוד בישיבה מדגישה את הבקיאות בגמרא. הדגש ניתן על לימוד מהיר והיקפי עם הספק גבוה של גמרא עם פירוש רש"י, בתוספת חזרות מרובות לזכירה. ביום שישי בבוקר התלמידים נבחנים על כל הדפים שנלמדו במשך השבוע. הישיבה מספקת כלים ללימודי הבקיאות, בהם דפי טבלאות ותרשימים, חוברות שאלות ותשובות, גמרות מפוסקות ועוד[1].
כמו כן, ישנו מסלול ללימודי המשניות בבקיאות, כאשר המטרה היא לסיים את כל ששה סדרי משנה, ע"פ שיטתו של הרב אליהו דורדק (סגן ראש הישיבה)- "משנה סדורה" המבוססת על חזרות רבות והספק גבוה.

לצד לימודי הקודש, נלמדים בשעות אחר הצהריים לימודי תיכון לבגרות מלאה. בישיבה קיימות מגמות פיזיקה, מחשבים, ספרות, והיסטוריה וניתן ללמוד בכמה מגמות במקביל. כמו כן, מתקיימת בישיבה פעילות חברתית ענפה הכוללת מערכת חוגים, פעילויות ספורט ומוזיקה, טיולים, פעילויות גיבוש ועוד. בחופשים, מתקיים בישיבה מפעל "ישיבת בין הזמנים" בו מגיעים התלמידים מרצונם להמשך לימודיהם בישיבה.

קישורים חיצוניים[edit]

ערוץ היוטיוב של הישיבה - https://www.youtube.com/channel/UCx_LYiJ4swHk2Hxvg0yXckw קישור לאתר הישיבה - http://kiryatmoshe.co.il/ עמוד הפייסבוק - https://www.facebook.com/MitzpehYericho/

הערות שוליים