שיחה:הבריאה

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search

העברה[edit]

לעניות דעתי הערך הבריאה צריך להיות דף הפניה לערך בריאת העולם, והתוכן הנוכחי של הערך צריך להיות מוכנס לערך בריאת העולם/בין תורה למדע המודרני בדורנו. חורף טוב! למאי נ"מ? 17:27, 9 באוקטובר 2012 (IST)

גם לענ"ד נראה נכון. ואם שאר החברים יסכימו לכך, אז כאשר יהפכו דף זה לדף הפניה, יש להפנות ישר לפרק על מדע, כיון שכעת בכל הערכים שקיימת הפניה לערך "הבריאה" (וכגון בערך תורת ההתפתחות, ובערך תורה ומדע, ועוד רבות), הכוונה היא דוקא לתוכן של תורה מול מדע ולא לתוכן של בריאת העולם בכלליות.--Mishehu 17:36, 9 באוקטובר 2012 (IST)

השיקול שכבודו מעלה מבחינת העבודה המוטלת על העורכים (ובעיקר על מר, במקרה זה) חשוב מאד, אך מבחינת הדיוק האנציקלופדי הוא מהוה קצת מגרעת, וזאת מפני שהמחפש את הערך הבריאה מתכוון בדר"כ לבריאת העולם. לילה טוב וחורף מוצלח! למאי נ"מ? 18:08, 9 באוקטובר 2012 (IST)

כמדומני שאף אחד לא מחפש על בריאת העולם תחת המילה "הבריאה" (סיבה שבאמת ראוי לשינוי שם הערך). מגיעים לערך כזה ("הבריאה") רק דרך ה"קטגוריות" וההפניות.--Mishehu 19:00, 9 באוקטובר 2012 (IST)

יש להחליף את "תירוץ" ב"סיבה"[edit]

תירוץ נשמע מוטה אג'נדה כנגד הדת. יש לשנות ל"סיבה" שנשמע יותר אובייקטיבי בלי קונוטציה שלילית. תודה.

שלום רב!

השארנו את התיקון שלך על כנו, אם כי יש לומר ש"תירוץ" איננו דבר בעל קונוטציה שלילית אלא הסבר לגיטימי. כך למשל בגמרא מובאים תירוצים רבים וכן בדברי המפרשים. נשמח שתמשיך לערוך ולהרחיב בערכים נוספים גם ולעזור לנו להנגיש את התורה לרבים.--Wikiboss (שיחה) 09:59, 29 באוקטובר 2020 (UTC)