שיחה:יישוב ארץ ישראל

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search

בקשה[edit]

ערך יפה וחשוב. אנא השלימו אותו. העתקי אותו לויקי הפרטי שלי http://he.danielventura.wikia.com/wiki/%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%91_%D7%90%D7%A8%D7%A5_%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C דני 18:40, ח' בניסן ה'תש"ע (UTC)

ברכה על מצות יישוב הארץ[edit]

הרב מימון כותב (נמצא בקיצור שולחן ערוך עם הוספות מוסד הרב קוק) ששאל את הרב מדוע אין מברכים על מצוות יישוב הארץ והרב ענה לו...סותר ע"מ לבנות(שכח/ה לחתום) שיחה

הסבר לשינויים מגרסת משתמש:דרכיה דרכי נועם[edit]

[ערכתי כמה שינויים מהגרסה הנ"ל ואאנסה להסבירם:

  1. המשתמש הנ"ל החליף את המילים "שלטון רעוע" ל"שלטון שאיננו שלם", ואני החזרתי את השינוי לקדמותו, וזאת משום שהוא בא להסביר את יחסו/יחס רבנים מסויימים (שאגב, אני מתלמידיהם) למדינת ישראל. אך לענ"ד הנקודה כאן איננה מתייחס למעמדה של מדינת ישראל, אלא לדיון האם מקיימים את המצוה בשלטון חלש ורעוע או לא. ההגדרה "איננו שלם" היא פחות מבטאת ומגדירה את המהות השאלה. כמובן, ניתן לדון בשאלה נוספת - האם מדינת ישראל (או חלקים ממנה) הם שלטון רעוע? אך זה נושא לערך מדינת ישראל, ולא לערך מצות יישוב ארץ ישראל.
  2. המשתמש הנ"ל הוסיף פיסקה על יחס רבנים ופוסקים מסויימים למדינת ישראל. השארתי את הנוגע למצוות יישוב הארץ (שלדעתם היות והיא מנוגדת לג' השבועות - אין היא שלטון, כי "כל מאי דאמר רחמנא לא תעביד אי עביד לא מהני"; אגב, כדאי שכשמציגים טענה כזו, יציינו מקור של דעה זו), אך את הנוגע יותר למדינת ישראל ופחות לעצם הגדרת המצוה - העברתי לערך מדינת ישראל.

תודה רבה על העריכה המסורה. אשמח שרבים יתקנו וישפצו את הערך, יש בו הרבה מה להוסיף.

מועדים לשמחה,למאי נ"מ? 00:59, ט"ז בתשרי ה'תשע"א (UTC)

בקשת הסבר לשינויים[edit]

  1. הפניה לבקשת הסבר לשינויים שיניב ערך, ואינני מסכים עִמם

מה קרה לערך?[edit]

מדוע הערך ריק? כשנכנסים לחלון העריכה, יש תוכן בערך, אבל בדף הערך עצמו הערך ריק! משיהו מוכן להסביר לי מה קורה פה? אריאל ביגל נ"י(שכח/ה לחתום) שיחה

גם אני תמה על זאת! למאי נ"מ? 13:25, 11 באוקטובר 2012 (IST)