שיחה:עמוד ראשי

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search
ארכיונים

1, 2, 3, 4, 5

שגיאת בסיס נתונים[edit]

בכל הערכים בקטגוריה בית רוזין ישנה "שגיאת בסיס נתונים" המשבשת את כל הצד השמאלי של הערך. שגיאה זו מונעת עריכה, מכיוון שהיא מכסה את הלחצן "שמירה". משום מה, היא קיימת רק בערכים אלו (לדעתי מדובר ביד מכוונת...) ולא בשום ערך אחר. פניתי בעבר להנהלת האתר, אולם לא נעשה שום דבר בנדון. אשמח אם תבדקו מה הענין ואיך ניתן לטפל (ואולי למנוע?) תקלות אלו.

במידת הצורך (אם לא תצליחו למצוא את מקור הבעיה) אוכל לכתוב ערכים אלו מחדש ולמחוק את הערכים המשובשים (בתקווה שאותה יד מכוונת לא תשחית גם אותם).

נא להגיב בדף השיחה שלי.

בתודה מראש, אריאל ביגל נ"י 11:06, 8 באוגוסט 2011 (IDT).

שלום אריאל ותודה על כל העזרה
לא מדובר חלילה בקילקול מכוון של הערך,
הבעיה נגרמה עקב שילוב תו הגרש (') בכותרת,
הבעיה טופלה,
כל המתאבל על ירושלים זוכה ורואה בשמחתה, מאירי, חבר בהנהלת האתר. 14:14, 8 באוגוסט 2011 (IDT)

ויקישיבה[edit]

מצ"ב הודעה שהתקבלה במערכת אתר yeshiva:

שם השולח: רובי
נושא: ויקישבה
תוכן ההודעה:
בס"ד.
קודם כל תבורכו על הפרויקט של ויקישיבה. אני נהנה לקרוא ומעשיר את ידיעתי על פרשת השבוע מכול מיני דעות וזוויות מעניינות . רק רציתי לומר שאתם צריכים לערוך את הדפים משגיאות כתיב , נושאים שחוזרים על עצמם (למשל פרשת שמות "הולדת משה מופיעה פעמיים ) אבל בע"ה יהיה טוב. יישר כוח צדיקים .

--מאירי, חבר בהנהלת האתר. 14:50, 18 בינואר 2012 (IST)

ספאם[edit]

הודעה דחופה!!

כבר זמן רב האתר עומד תחת "מתקפה" של ספאם! כל היום נוספים דפים מוזרים באנגלית ע"י משתמשים אנונימיים (טרולים?). אנחנו עושים השתדלות למחוק ולחסום מיד עם הופעת הדפים, אבל כמו שזה נראה זה לא ממש עוזר! צריך לחשוב בדחיפות על פתרון אמיתי! אריאל ביגל נ"י 12:22, 4 במרץ 2012 (IST)

בעיות בויקישיבה[edit]

חברים יקירים: אשמח אם תוכלו בזמן הקרוב להפנות כל בעיה שיש לכם בויקי, הן טכנית והן בתוכן לדוא"ל wiki@yeshiva.org.il. בתודה מאירי, חבר בהנהלת האתר. 14:25, 23 באוגוסט 2012 (IDT)

בפינה דבר בעיתו, ההתראה על דומות הדף 'שלושת השבועות' ל'שלוש השבועות' תופסת את עיקר המקום, אם יש אפשרות לא להתייחס לסוג כזה של תוכן במסגרת הפינה- אני חושב שיהיה בכך תועלת. תודה, משה.

הידעת: שלא עשני אשה[edit]

איך מגיעים לעריכת פינת הידעת: שלא עשני אשה?

1. מוזכרים בה דברי זוה"ק, אבל ראוי לכתוב שמדובר בסתרי תורה. כמו שהיא מוצגת כעת הדבר עשוי לגרום לטעות לענ"ד.

2. כנראה שהכוונה לקטע הזה מזוה"ק:

האם ניתן להוסיף אותו בהערת שוליים?

תיקוני זהר דף קלג/א

אלין שטיין דלא מסתמרין גרמייהו בזווגא דילהון, מרכיבין לון בהון, ואתעביד אילנא דעץ הדעת טוב ורע. נוקבא אית ליה דאתקריאת להט החרב המתהפכת, דכל גלגולין דנשמתין ביה מתהפכין, לזמנין מטה לנחש, לזמנין נחש למטה, והכי מתהפכא דכורא לנוקבא, נוקבא לדכורא, ואלין דהפכין לשלחנם גרמין הפוכין אלין. הפכפך דכלהו להט החרב המתהפכת מרע לטב ומטב לביש, והכא רזא דצדיק ורע לו רשע וטוב לו, ודא איהו גולל אור מפני חשך וחשך מפני אור, מאן דאלים גבר, כד אלים נוקבא על דכורא בגלגולא דיליה לית ליה דיקנא, עקר הוא, עובדוי כבעירא, תועבה איהו: והכי אינון מתהפכין דרגין מדינא לרחמי ומרחמי לדינא, כגוונא דסטרא דדכיו הכי מתהפכין מסטרא דמסאבו, אם אלים גבר, והוא יהיה פרא אדם ידו בכל, ואם אלימא נוקבא יד כל בו, אית שלטנותא לביש ואית שלטנותא לטב, אית שלטנותא דשליט דא על דא, ואית שלטנותא דניאופין, כד שליט זונה עליה, כלהו בעירן אתיין עליה, כמה דאשכחנא בנבוכדנצר, דאתמר ביה ומבני אינשא טריד ועשבא כתורין ליה יטעמון עד דשבעה עדנין יחלפון עלוהי, דאינון שבעה ככבי דיליה, יתחלפון עלוהי מדכורין לנוקבין, ובגין דא כד גלגולא דנוקבא קא רכיבת עליה, עובדוי איהו כאתתא, כד מליל מליל בפתיחו דידין, וקליה ודבוריה וכל עובדוי כאתתא, תועבה איהו, ובגין דא מברכין ישראל עמא קדישא, ברוך אתה ה' אלקינ"ו מלך העולם שלא עשני

אין אפשרות לכל אחד להכניס לשם תיקונים, תוכל לשלוח לי ואוכל להכניס ברמת העיקרון, לגבי הזוהר, כדאי להביא תרגום, ואז אפשר להחליט אם להכניס או לא.בברכת התורה Hoki חבר בהנהלת ויקישיבה

אפשר לבקש משהו?[edit]

בעמוד הראשי כסמל לקטגוריה תורה מופיע ציור של לוחות הברית עגולים, הגרסה הנכונה לפי דעת רוב הפוסקים היא שהלוחות מלבניות ולא עגולות, וכך גם מנורת המקדש עם קנים אלכסוניים ולא עגולים--חבר מחב"דפדיה (שיחה) 16:08, 5 באוגוסט 2016 (IDT)

אינצקלופדיה או אנציקלופדיה?[edit]

בסמל האתר יש שגיאת כתיב: "אינצקלופדיה למושגי יהדות" - במקום "אנציקלופדיה"... 213.137.64.109 13:34, 11 בינואר 2021 (UTC)

שלום רב, תודה על ההערה. מכיוון שמדובר במילה לועזית, אין כל מניעה לכתוב אותה גם בכתיב מלא.--Wikiboss (שיחה) 17:30, 21 בינואר 2021 (IST)

Wikiboss, היית צודק אילו היה הא' בניקוד חיריק. אבל הוא בסגול. אין ולו בדל של קשר למילה הלועזית encyclopedia או encyclopaedia. סגול, בניגוד לצירי, לא כתבו אף פעם בכתיב מלא. עכ"פ לא באופן שזה ייראה כמו חיריק.
תעשו חיפוש גוגל, תמצאו פחות מחמישים אלף מופעים לשגיאת הכתיב, כשכולם הם מיד2 ודומיהם. אתר שמכבד את עצמו לא יכול לכתוב בסמל שגיאה כל כך בולטת. 213.137.64.109 00:35, 5 בפברואר 2021 (IST)

בקשה להכין קובץ zim לשימוש אופליין[edit]

רציתי לבקש אם אפשר להכין קובץ zim לשימוש אופליין כמו שעושה ויקיפדיה זה יכול להיות תועלת גדולה להרבה שאין להם גישה קבועה לרשת. תודה בעל שם טוב (שיחה) 12:32, 21 בינואר 2021 (IST)

שלום רב, אנחנו נבדוק את העניין עם צוות המתכנתים שלנו. נעדכן במידה והדבר יתאפשר.--Wikiboss (שיחה) 17:31, 21 בינואר 2021 (IST)

ספירת העומר[edit]

בגלל שאין לי הראשה של מפעיל אני מבקש ממי שיכול לערוך את העמוד ראשי שיעשה שבעמוד ראשי היה את ספירת העומר, מתייג את Wikiboss --ספרא (לכתיבת הודעה) (עריכותי באתר) 16:40, 22 באפריל 2021 (IDT)

אם הכוונה לקישור לערך על ספירת העומר, הרי שהוא יחזור לאחר שהערך הנוכחי על ל"ג בעומר כבר לא יהיה רלוונטי. אם הכוונה שבכל יום תהיה את ספירת העומר של אותו היום, זה אפשרי (אם כי לא בטוח כמה נחוץ), אבל יש צורך לעשות תבנית שתתעדכן אוטומטית בספירה של אותו היום לפי התאריך.--Wikiboss (שיחה) 09:00, 23 באפריל 2021 (IDT)

פרשה אוטומטית[edit]

Wikiboss, במקום להחליף את הפרשה כל שבוע, ייבאתי את הפרשה האוטומטית. תכניס את התבנית {{פרשת השבוע נוכחית}} במקום הפרשה וזה יעבוד ● קער א וועלטשיחה • 11:59 • ד' בחשוון ה'תשפ"ב (10/10/2021) (IDT)

Wikiboss, מתייג שוב למקרה שלא ראית ● קער א וועלטשיחה • 05:09 • ט"ו בחשוון ה'תשפ"ב (21/10/2021) (IDT)
חזק וברוך! כנראה פיספסתי. אני אנסה להכניס את זה כבר בימים הקרובים תודה רבה!--Wikiboss (שיחה) 08:41, 27 באוקטובר 2021 (IDT)
ישר כח על ההכנסה. כדאי להכניס את המילה "פרשת" לפני גם בקישור נטען (למקרה שאין הפניה מכל הפרשיות). תודה מראש! ● קער א וועלטשיחה • 07:23 • כ"ח בחשוון ה'תשפ"ב (03/11/2021) (IDT)

עדכון קובץ zim של ויקישיבה[edit]

יש קובץ zim של ויקישיבה [לקריאה אופליין על ידי תוכנת kiwix] מעודכן ללפני שנתיים ,פניתי בגיטהאב בדף של בקשת קבצי zim וביקשתי שיעדכנו את הקובץ ,ולהלן תשובתם: We already have a recipe to do this Web site at https://farm.openzim.org/recipes/yeshiva. But th upstream Website does not use Visual Editor, therefore we have no API end-point we can use to make the scraping. For the moment the recipe is disabled. האם ניתן לעשות משהו בנידון? הבקשה בגיטהאב ראיתי שדובר בעניין של יצירת הקובץ כאן בתודה מראש--וורדתורני (שיחה) 00:53, 31 במאי 2023 (IDT)