שיחה:פרעה

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search

יצירת הדף[edit]

בשעה טובה פתח מישהו את הדף פרעה, שרציתי לפתוח בעצמי אבל לא היה לי זמן. אותו מישהו כתב מידע רב, שאינני יודע אם יש לו מקור, ומהו. העברתי אותו לכאן, ואם למישהו יש מקור (כולל ויקיפדיה, וכד') - אשמח אם יועבר למקום המתאים:

"הלל הלפרין משווה את תאריכי הפרעונים שבמקרא לתאריכי הפרעונים שבספרי הארכאולוגיה, ויוצא שפרעה מתקופת יעקב הוא פרעה השייך לשושלת של פרעונים לוביים. ולכן מובן מדוע הוא גידל את יוסף: הוא ראה ביוסף אדם צפוני שמי, הקרוב לעמו, היכול לעזור לו להשתלט על המצרים החמיים."

"שמו הפרטי של פרעה מתקופת משה, הוא אמנחתפ השני. הוא היה שייך לשוששלת ה - 18 של פרעונים חמיים שגרשו את שושלת הפרעונים של פרעה מתקופת יוסף, יציאת מצרים היתה בתחילת מלכותו, בהמשך מלכותו מרדו בו מלכי כנען, והוא דיכא את המרד באכזריות."

"80 שנה לפניו מלכה במצרים המלכה חטשפסות, שיש מזהים אותה עם בת פרעה שאמצה את משה, המוזכרת בתחילת ספר שמות - שהיתה, לפי זה, פרעה ממין בת. זה מסתדר עם המקרא, כי משה עמד לפני פרעה בגיל שמונים, ועל פי הפשט היה זה בתחילת תקופת מלכותו של אחד הפרעונים."

אברהם אליצור 08:23, 31 במאי 2012 (IDT)

פיצול הדף[edit]

כיוון שכל מלכי מצרים נקראים באותו שם, חשבתי להכניס את כולם לערך אחד, ולא לפצל לערכים כמו: "פרעה בתקופת יוסף", "פרעה בתקופת משה", "פרעה בתקופת ירמיהו", וכו'. אם מקשרים לערך מערך אחר, יש דרך בויקישיבה לקשר אוטומטית לפסקה מתאימה, ולא לראש הערך: "יוסף התייצב לפני פרעה, וביקש ממנו..." וכד'. ראו כאן.

מצד שני, אפשר גם לעשות ערך נפרד על כל פרעה, ובאמצעות דף פירושונים לקשר כל פרעה למקום הנכון, כיון שלהכניס לערך אחד כמה אנשים, שעל כל אחד יש הרבה מה לכתוב - יוצר בלבול ובלאגן.

מה דעת כבודכם? אברהם אליצור 09:25, 31 במאי 2012 (IDT)