שיחת קטגוריה:הלכתית רפואית

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search

1. שם הקטגוריה אינו ברור. לדעתי השם צריך להיות רפואה בהלכה. 2. מה פשר הקישור ויקישיבה:תזאורוס לוגי? אפרים 11:10, כ"ג בחשוון ה'תשס"ט (IST)

תיקון: 1 זה הצעה לעתיד - כדאי לעשות קטגוריה רפואה בהלכה (כרגע כך טוב ליחס את הערכים לאנציקלופדיה). 2- היתה לי בעיה בהעלאת דף זה. אפרים 17:30, כ"ה בחשוון ה'תשס"ט (IST)
על 1 אני רואה שענית לעצמך. לגבי 2 - תודה על הערתך. גם לי יש בעיה אתו, לא ברור לי למה, אנחנו מחפשים לזה פתרון. נפתלי, הנהלת האתר • שיחה 17:50, כ"ה בחשוון ה'תשס"ט (IST)
נוסף טופל העניין של תזאורוס לוגי. נפתלי, הנהלת האתר • שיחה 16:53, י"ט בכסלו ה'תשס"ט (IST)

ויקיזציה של ערכים בקטגוריה זו[edit]

הועתק משיחה:פדיון הבן:

הערך כתוב כמו שולחן ערוך יותר משהוא כתוב כאנציקלופדיה.

הוא עוסק רק בבעיות רפואיות ובהשלכותיהן על הפדיון, יותר משהוא עוסק בהגדרת המושג.

לדעתי יש בו גם ביטויים ומילים (רפואיות) שראוי שלא יאמרו וייכתבו באנציקלופדיה למושגי היהדות.

נושאים שחשוב להעלות בערך:

--מה הם חמישה סלעים

--משמעות פדיון הבכור (ספר החינוך)

--פדיון הבן ומשמעותו הקבלית (84 תעניות)

--מנהגי המצווה

בקיצור, הוא צריך להופיע בקטגוריה תרי"ג מצוות לפני שהוא מופיע בקטגוריה הלכתית רפואית. אלישע זהבי שכח לחתום.

אלישע צודק לחלוטין, אלא שהבעיה אינה שייכת רק לערך זה. פתחתי ארבעה ערכים אקראיים מתוך הקטגוריה וכולם זקוקים לטיפול. חלקם זקוקים לטיפול דחוף (כמו הערך פתי). אפתח על כך דיון בדף בשחה של הקטגוריה. כולם מוזמנים. - שמובבה 12:43, י"ט בכסלו ה'תשס"ט (IST)

פרוייקט זריז[edit]

אחד מהדברים החשובים הוא פניה של ויקישיבה. חשוב שהערכים הכתובים יהיו קריאים ושקל יהיה להתמצא בהם. בערכים המדוברים המצב לא כך. מכיוון שההעתקה נעשתה על ידי בוט, בשינויים מזעריים בלבד, הערכים אינם נראים כמו ערך סטנדרטי של ויקישיבה. מדובר רק ב-92 ערכים. אני מציע שנרכז כוחות ונתמקד לזמן קצר בערכים האלו, כך הם יתרמו לויקישיבה בצורה המיטבית. אם אגלה שאינני לבד, נוכל לפתוח דף בשם קטגוריה:הלכתית רפואית/ויקיזציה ושם נרכז את כל הפעילות, עד אשר נהיה מרוצים מהתוצאות. מי לה' אלי? - שמובבה 12:43, י"ט בכסלו ה'תשס"ט (IST)

כרגע אני מתעסק יותר מדי עם דברים אחרים, אוכל אולי לסייע קצת, אבל לא לקחת על עצמי כפרוייקט. יישר כח על היוזמה והפעילות. נפתלי, הנהלת האתר • שיחה 16:49, י"ט בכסלו ה'תשס"ט (IST)
אכן רעיון טוב, יש צורך לערוך את הערכים המדוברים. חלק מערכים אלו גם לא יכולים להשאר בשמם הנוכחי, לדוגמה פתי, אולי צריך להכנס לערך שוטה, כי "פתי" אינו מושג ביהדות/מושג יהודי. אזן ודם (ועוד, שמושגים אלו אינם יהודיים בדווקא) - לא כתוב בערכים אלו על מהו בדיוק האוזן או הדם (חוץ ממה שכתוב בקצרה בפסקה "הגדרה"). לדוגמה, המושג "דם" לכאורה אמור לכלול סוגי דם, התרמת דם, וכו' ואבל אין מקומם של פרטים אלו באנציקלופדיה למושגי יהדות. לכן צריך לראות לאיזה שם להחליף אותם כדי שהשם יתאים לערך אנציקילופדי שמקומו בויקישיבה, או לחלופין (האפשרות היותר טובה, לדעתי), באיזה ערך לשלב אותם.
אם ובע"ה פרוייקט זה יצליח, כדאי לעבור לערכים של הקטגוריה יסודות וחקירות, שלמרות שיש שם יותר ערכים (כ-500 ערכים), כל ערך יותר קצר וגם יותר מקיף (למרות שלא מספיק) והשמות יותר מתאימים לויקישיבה. אפרים 23:11, י"ט בכסלו ה'תשס"ט (IST)