ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט

איחור קייטרינג לאירוע | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


ב כסלו תשע"ח

איחור קייטרינג לאירוע


הרה"ג יעקב אריאל

שאלה:
לכבוד הרב שליט"א שלום וברכה,

הזמנו לאירוע משפחתי (בת מצווה) קייטרינג, בדרך קרתה תאונה ואנשי הצוות נזקקו לטיפול (3 שוחררו הביתה ואחד נשאר עד למחרת בבית חולים), מנהלי הקייטרינג השיגו חלופה להובלת האוכל, חלק מהאוכל הצילו (כנראה) וחלק לקחו מאירוע שאמור להתקיים למחרת, לאחר זמן יצרתי קשר עם מנהל הקייטרינג שהגיע עם צוות חדש והובלה חדשה (הוא בעצמו לא היה אמור להגיע) והודיע לי שהם בבעיה כי עכבו אותם במחסום, הנהג נמצא ללא רשיונות. בעקבות כך הלכתי לקנות מאפים במאפייה קרובה לקבל את האורחים בכיבוד, יצויין כי האורחים הוזמנו לסיור בהדרכת בת המצווה בשעה 17:00 ולאחריו הסעודה. הסיור התחיל ב17:20 ועדיין הקייטרינג לא הגיע ביקשנו מהמדריכה המלווה את בתי למשוך את הסיור עוד קצת. בזמן הסיור הם הצליחו להגיע ולארגן את הסעודה כשבני משפחתי נשארו לערוך את השולחנות (ובעקבות כך לא הגיעו או אחרו לסיור) האורחים הגיעו לאולם והסעודה כמעט והיתה מוכנה (אמנם הם לא נאלצו לחכות).
בעל הקייטרינג טען שעשה כל שיכול להגיע, הביא הובלה חדשה, אנשי צוות חדשים, עשה הכל לדאוג לטובת האירוע, ואכן אין ספק שהצליח להרים מחדש, ובפרט שהמדובר בשינוע לרובע היהודי. [כל הפרטים בדבר התאונה וכו’ הם על פי דברי בעל הקייטרינג]
אנחנו מצידנו טענו לעגמת נפש וחיסרון של כמה פריטים:
1. הדאגה בתחילה שלא אפשרה פנאי אמיתי לקבלת אורחים בצורה נעימה יותר. וכן הצורך לרוץ לקנות מאפים ושתיה למקרה והאורחים יצטרכו לחכות.
2. סידור השולחנות עשו בני המשפחה במקום הקייטרינג (כפי שהוסכם מתחילה), דבר שגרם לבני המשפחה (ולי) להגיע באיחור לסיור או לא להגיע כלל.
3. חלק מהאוכל והשתיה כמופיע בתפריט המוסכם לא הגיע או הוחלף.
4. חלק מהאוכל לא היה חם דיו.

מלבד הנ"ל סברנו שלקייטרינג יש וודאי ביטוח, אמנם בעל הקייטרינג טען שהוא יצא מופסד בכל מקרה ורמת הביטח שלו נמוכה.
שילמתי תשר יפה למלצרים, אחרי שסיכמתי איתו על מחיר הכולל את הסכום פחות 13%.
רעייתי סברה שהיה צריך להוריד יותר, אך בעקבות כך שהם התאמצו וברקע היה דבר התאונה סברתי להוריד את הסכום הנ"ל בלבד. ניכר היה שבעל הקייטרינג יצא מרוצה (לחצנו ידיים וכו’).
יצויין שהמדובר בקייטרינג יוקרתי מהרגיל שעלות מנה יותר גבוהה מהממוצע, דבר שדחף
שגם דחף אותנו לא להתפשר על תשלום רגיל.

שאלתי היא האם שייך לשלם באופן מלא מדין "ועשית הישר והטוב"?


תשובה:
קשה להעריך נזקים מסוג זה
אם הגעתם להסכמה ביניכם דייכם


ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il