הרב אופיר כהן

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search

הרב ד"ר אופיר כהן (נולד בשנת 1969) הוא ראש הגרעין התורני באשקלון ומייסד ישיבת ההסדר בעיר. לשעבר ראש מנהלת תנופה, מנהל בית ספר תיכון אמי"ת בקריית מלאכי, ראש אולפנת בנ"ע באבן שמואל ומנהל המדרשה בגוש קטיף.

ביוגרפיה[edit]

נולד וגדל ברוממה בירושלים. למד בישיבת חורב והמשיך ל'מרכז הרב', שם למד במשך חמש שנים, מתלמידי הרב אברהם אלקנה שפירא. במהלך שנים אלו נישא.

בעל הסמכה לרבנות ותואר שלישי בחינוך. הגיע לכפר דרום בשנת 1989 והיה מהמשפחות הראשונות במקום. היה איש התיישבות בכפר דרום במשך כ15 שנים כולל תפקידים של יו"ר מזכירות, דובר היישוב וחבר מליאת המועצה בגוש קטיף. שירת במילואים בתור רב אגד.

שימש במשך כ- 14 שנים מנהל בית ספר תיכון אמי"ת בקריית מלאכי, ראש אולפנת בנ"ע באבן שמואל, ומנהל המדרשה בגוש קטיף.

משנת 2009 עד שנת 2011 שימש כיועץ שר המדע, דניאל הרשקוביץ, שעמד בראש ועדת השרים לסיוע למפוני גוש קטיף.

הרב ד"ר אופיר כהן מונה בשנת 2011 לראש מנהלת תנופה, העוסקת בטיפול ושיקום עקורי גוש קטיף. החליף בתפקידו את בנצי ליברמן. תפקיד זה היה בתוקף עד לסגירת המנהלת באמצע 2013.

כיום עומד בראש הגרעין התורני בעיר אשקלון, והקים בעיר את ישיבת ההסדר.

הרב כהן נשוי לנגה ואב לעשרה ילדים, מתגורר באשקלון. משפחתו פרצה לתודעה הציבורית לאחר פיגוע "אוטובוס הילדים" בכפר דרום. בנובמבר 2000 נפצעו שלושה מילדי המשפחה באורח קשה ואיבדו את רגליהם, לאחר שפלסטינים הניחו מטען תופת ופוצצו את האוטובוס שבו נסעו לבית הספר.

ערך את הספר 'כפר דרום לדורותיו' - יחד עם הרב אברהם שרייבר, 181 עמ'. תשנ"ה. כמו כן, את הספר 'חיל עם ומדינה: מקורות לעיון ולימוד בנושאי צבא, חברה, שלטון ומדינה'.

חיבורו[edit]

קישורים חיצוניים[edit]