הרב בן ציון אלגאזי

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search

הרב בן ציון משה אלגאזי הוא ראש מכון "צורבא מרבנן" ללימוד ההלכה. לשעבר ר"מ וראש ישיבת כרם ביבנה.

הרב בן ציון אלגזי

תולדות חייו[edit]

נולד בו' באלול תשכ"ז ביהוד וגדל בנווה צוף. למד בישיבת נחל יצחק בנחלים בראשות הרב יוסף בא גד. לאחר גמר לימודיו התיוכניים למד תקופה קצרה בישיבת טלז סטון, ולאחר מכן החל ללמוד בישיבת כרם ביבנה. לאחר חמש שנים בישיבה נישא לעדינה, בתו של הרב אליהו ידיד, ונכנס ללמוד בכולל האברכים שע"י הישיבה. שרת בצחיל התותחנים במסלול "הסדר מרכז", ולאחר מכן עבר קורס רבנים צבאיים, וכיום הוא משרת במילואים כראש מדור הכלה בפיקוד מרכז וכיום דיין בצוות חילטה של הרבנות הצבאית הראשית בדרגת רב סרן. הוא נסמך לרבנות עיר ובעל כושר לדיינות ע"י הרבנות הראשית לישראל.

לאחר אחת עשרה שנים בישיבה יצא עם משפחתו לשליחות רבנית – חינוכית בקהילה היהודית באנטוורפן שבבלגיה, שם שימש כראש הישיבה התיכונית והאולפנא לבנות וכרב קהילת "הרב עמיאל-המזרחי", במשך ארבע שנים.

לאחר ארבע שנות שליחות חזר באלול תש"ס לישיבת כרם ביבנה, והתחיל לשמש כר"מ לבני שיעור א'. לצד זה החל לשמש כמרצה לענייני יהדות במכללת אורות ובמדרשת אורות עציון.

בשנת תשס"ג הקים את מכון צורבא מרבנן, בו הוא פיתח שיטת לימוד הילכתית שמטרתה להנגיש את ההלכה לכלל הציבור הרחב. התוכנית פועלת כיום בכ-200 מקומות.

בשנת תשע"ג התמנה לראש ישיבת כרם ביבנה לצידו של הרב מרדכי גרינברג. לאחר כשנה עזב את תפקידו, ומונה לראש בית המדרש של ישיבת רמת גן. כיום הוא משמש כראש ישיבת ההסדר ברמת גן לצידו של הרב יהושע שפירא וכן משמש כראש הוועדה לתושב"פ במשרד החינוך

ספריו[edit]

  • בעלות המנחה- שיעורים בהלכה ושיחות באגדה שנאמרו בקהילת "הרב עמיאל- המזרחי" באנטוורפן.

קישורים חיצוניים[edit]