ישיבת ההסדר רמת גן

From ויקישיבה
(Redirected from ישיבת רמת גן)
Jump to navigation Jump to search
ישיבת רמת גן
Yeshivat ramat gan.jpg
סמליל הישיבה
סוג ישיבת הסדר
תאריך יסוד תשנ"ד
מיקום שכונת רמת עמידר, רמת גן
השתייכות (זרם) ציונות דתית
מייסדים הרב יעקב אריאל והרב יהושע שפירא
ראש הישיבה כיום הרב יהושע שפירא
מספר תלמידים כ-220
ספרים כתב העת "פרי עץ הגן" ועוד.

ישיבת ההסדר רמת גן היא ישיבת הסדר השוכנת בעיר רמת-גן, חלוצת הישיבות הלאומיות בגוש דן ומחלוצות לימוד תורת החסידות בישיבות הלאומיות. ראש הישיבה הוא הרב יהושע שפירא, ונשיאה הוא הרב יעקב אריאל, רב העיר.

תולדות הישיבה[edit]

הוקמה בשנת תשנ"ד על ידי רב העיר הרב יעקב אריאל והרב יהושע שפירא, מתוך מטרה "להאיר את העיר מתוך אורה של תורה", שהפכה לסיסמתה של הישיבה. הישיבה הוקמה בלב שכונת רמת עמידר על מנת להשתלב ולהשפיע על פני השכונה.

בישיבה לומדים כיום כ- 220 תלמידים, מתוכם מעל 70 אברכים. בקהילה שנוצרה סביב הישיבה ונבנתה כגרעין תורני מתגוררים כיום מעל 200 משפחות. תלמידי הישיבה משרתים בצה"ל במסגרת ה"הסדר".

הישיבה היא מהישיבות הראשונות בציבור הדתי-לאומי בהן לומדים בצורה מעמיקה לימודי חסידות.

מפעילויות הישיבה[edit]

למעט לימוד התורה בישיבה, הישיבה והגרעין שסביבה מובילה מפעלים שונים בעיר, בהם: שיעורים לחילוניים ולדתיים, פעילויות העשרת יהדות בבתי ספר וגנים ממלכתיים וממ"ד בעיר ובסביבותיה, הפעלת ישיבת "נהורא" ובית מדרש "טובו" לבעלי תשובה, מכון בר מצווה, מכון "רעות" להדרכת חתנים וכלות, גמ"ח לנזקקים, הוצאת ספרים "רעות", דוכני תפילין והפצת יהדות, פעילות בבתי אבות, פעילות עם נכים במסגרת אקי"ם ועוד.

כמו כן, מפעילה הישיבה גרעין תורני באור יהודה, גרעין תורני עם ישיבה בהוד השרון וישיבת הסדר ברמת השרון.

צוות הישיבה[edit]

כל שבוע מועבר "שיעור כללי" מאת נשיא הישיבה הרב אריאל. בישיבה מלמדים גם הרב יהודה מלמד (בנו של הרב זלמן מלמד), הרב אברהם וסרמן המשמש כראש הכולל, הרב מוטי דיאמנט, הרב אבשלום ולד, הרב דודי ליטמן, ר' רן שריד ועוד. בעבר לימדו בישיבה הרב ראובן ששון, המכהן כיום כראש ישיבת ההסדר ברמת השרון והרב שלום שמידט.

קישורים חיצוניים[edit]