הרב יוני לביא

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search

הרב יוני לביא (נולד ב-18 במאי 1979) הוא מנהל מוקד "חברים מקשיבים", רב אולפנית ישורון בפתח תקווה כותב מאמרים תורניים ומרצה בנושאי יהדות, חינוך ואקטואליה.

ביוגרפיה[edit]

נולד וגדל בירושלים כיונתן אלטמן. למד אצל הרבנים אברהם שפירא, שלמה אבינר ויוסף קלנר ובישיבת ירושלים לצעירים וישיבת מרכז הרב. ללביא "תעודת הוראה" מטעם מכללת מורשת יעקב. שירת בצה"ל במדור עתי"ד ברבנות הצבאית, בתחום של יצירת תכנים יהודיים ערכיים לחיילי צה"ל.

בשנת 2000 היה ממייסדי מוקד הנוער "חברים מקשיבים" וכיום הוא מנהל את המוקד. לביא משמש גם כרכז הפניות בקו הייעוץ להורי מתבגרים "לב אבות", וכותב בעלון השבת שבת בשבתו ועוד. מלבד תפקידו כראש אולפנה, הוא מרצה בבית המדרש למורים "מהו"ת" ולימד בישיבת ההסדר בבית שמש וכן מלמד בבית ספר לייעוץ של ישיבת תורת החיים.

לביא מרבה להרצות לתלמידים, מורים והורים בעיקר בני המגזר הדתי, על התמודדויות של נוער, בעיקר בנושא השפעות המדיה והאינטרנט על בני נוער ומבוגרים. הוציא יחד עם הרב יניב חניא שני דיסקים בשם "מדברים אמונה" על שאלות אמונה לנוער. הוא כותב ומרצה גם בנושאי זוגיות, היכרויות ואהבה, מנחה סדנאות ושבתות לרווקים ולרווקות ועורך חתונות לציבור הכללי במסגרת ארגון צוהר, בעבר לביא העביר בשיתוף עם עמותת יח"ד סדנה לרווקים ורווקות בני המגזר הדתי.

בשנת 2004 הוציא את הספר "שאלות לאתאיסט", העוסק בנושא של אמונה וכפירה.

לביא עורך את האתר מילה טובה שבו מאות מאמרים סיפורים, שירים וסרטונים חינוכיים.

בעבר שימש לביא כרב אולפנת צביה במעלה אדומים[1] ואולפנת צביה בני ברק.

החל משנת 2014 משמש הרב יוני לביא כרב אולפנית ישורון בפתח תקווה. שימש במשך כשנתיים כרב אולפנת אמית להב"ה בקדומים.

לביא נשוי לרעות, אב לארבעה וגר בפתח תקווה.

קישורים חיצוניים[edit]

הערות שוליים[edit]

הערות שוליים

.