קיצור שולחן ערוך (ילקוט יוסף)

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search

קיצור שולחן ערוך ילקוט יוסף הוא ספר הלכתי מאת הרב יצחק יוסף, הרב הראשי לישראל, המבוסס על סדרת הספרים שלו ילקוט יוסף. הספר כולל רק את פסקי ההלכה שעלו בסדרת הספרים ילקוט יוסף בנוגע להלכות יומיומיות.

הוצאת הספר[edit]

בשנת ה'תשנ"ז יצאו לראשונה שני כרכים של קיצור שולחן ערוך ילקוט יוסף מאת הרב יצחק יוסף, הרב הראשי לישראל, המבוסס על סדרת הספרים ילקוט יוסף וכולל את פסקי ההלכה שעלו מהם. בתשס"ו יצא לאור החלק הראשון של "קיצור שולחן ערוך - ילקוט יוסף" החדש, הכולל כ-800 עמודים ובהם הלכות יומיומיות על השכמת הבוקר, קריאת שמע, תפילה, ברכות, שבת וראש חודש. ובתשס"ז יצא החלק השני של הספר, הכולל 1100 עמודים ובהם הלכות המועדים וכן הלכות משאר חלקי השולחן ערוך - יורה דעה, אבן העזר וחושן משפט. בספרים אלו נוספו ונתרבו הלכות חדשות, במיוחד בחלק יורה דעה. בספרים אלו מובאים סיכום פסקי הלכות של כל 24 הכרכים של ילקוט יוסף שיצאו עד אז. הספר זכה להסכמה מאביו של המחבר, הרב עובדיה יוסף, הכותב עליו "אשר הוא ממשיך את דרכי בהלכה".

תרגומים[edit]

הספר ראה אור בשפות רבות, ביניהם אנגלית, צרפתית, ספרדית, פורטוגזית, בוכרית, הודית ופרסית. ספריו יצאו גם בכתב ברייל לעיוורים. בשנת תשע"ט החל פרוייקט תירגום הספר לאמהרית. זהו הספר הראשון שתורגם בישראל לאמהרית מלבד סידור קורן.

קישורים[edit]