שיחה:חשן משפט

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search

שם הערך[edit]

שם יותר מקובל הוא "חושן", ואכן יש כבר ערך בשם זה. אפרים 11:49, י"ג בטבת ה'תשס"ט (IST)

לא יודע מה להגיד לך. בספר שמות כתוב "חשן משפט" וזה לדעתי מתאים יותר. התוכן של הערך השני הוא תוכן שונה. ממש לא יהיה קשר בין שני התכנים. כאשר אסיים את הערך, אם אסיים, כי הוצאתי לי את "הרוח מן המפרשים" שכן הציטוט מ"רבנו בחיי" אינו פשוט כלל וכלל, אני מקווה שמישהו ימצא את הדרך לאחר את שני הערכים, תחת השם שיימצא לנכון. ותקוים בהם תפילת דוד המלך ע"ה "ארדוף אויבי ואשיגם ולא תשוב עד כלותם" - תפילת הרב שמואל אליהו לחיילי צה"ל בגבול חבל עזה 11:53, י"ג בטבת ה'תשס"ט (IST)
ויקישיבה צריכה להיות ערוכה בצורה בהירה: "סגנון הכתיבה בוויקישיבה הינו עממי, בשפה המובנת לכל אדם" (ויקישיבה:עקרונות עריכה), זה אומר שגם השמות צריכים להיות ע"פ השמות המקובלים ולא ע"פ השמות כפי שמופיעים במקורות. (וראה גם שיחה:גימטריה על בחירת השם ע"פ מדד גוגל). נוסף לזה, השם "חושן" מצוי במקורות יותר מהשם "חשן משפט". בעניין התוכן, זה שהתכנים שונים רק מראה על הצורך לאחד בין הערכים, שהרי מדובר בדבר אחד, וגם שלא יהיה קשה לעשות זאת. אפרים 12:09, י"ג בטבת ה'תשס"ט (IST)
מקובל. בכל זאת הייתי מציע את השם "חושן משפט" - יש חשיבות גם לחלק השני של השם. את האיחוד של הערכים אשאיר לזולתי. אשים תבנית עריכה וכאשר תוסר, ייעשה מי שייעשה את הטוב בעיניו. הרי לא אוכל לשנות תוכן של מקור אחר -הערך הקיים מתוך אנציקלופדיה תורנית מרוכזת אין לי את הכישורים לכך. ותקוים בהם תפילת דוד המלך ע"ה "ארדוף אויבי ואשיגם ולא תשוב עד כלותם" - תפילת הרב שמואל אליהו לחיילי צה"ל בגבול חבל עזה 12:45, י"ג בטבת ה'תשס"ט (IST)
תשלב את עריכותיך לתוך הערך הקיים. לדעתי ניתן לעשות הפניה מחושן המשפט לחושן. אני סובר כי חושן משפט צריך להיות ערך על הטור. נפתלי, הנהלת האתר • שיחה. 14:44, ט"ו בטבת ה'תשס"ט (IST)
בינתיים הערך תופח ותופח. משה רבינו קורא לו "חשן משפט" וזה מקובל גם עלי הקטן. "מבחן גוגל" טוב לקוראי ויקיפדיה, אשר לדעתי אינם זהים לקוראי הויקישיבה. אולי אפשר בסוגריים להוסיף "החושן" להבדיל מהספר. איחוד בין הערכים אינו אפשרי מבחינתי. שני הערכים שונים לחלוטין האחד והשני. לסיכום, תן לי לסיים את הערך ואחר-כך עשה כטוב בעינך. רק אל תפגע בעבודה שאני השקעתי ימים רבים ועוד לא גמרתי. ותקוים בהם תפילת דוד המלך ע"ה "ארדוף אויבי ואשיגם ולא תשוב עד כלותם" - תפילת הרב שמואל אליהו לחיילי צה"ל בגבול חבל עזה 07:58, ט"ז בטבת ה'תשס"ט (IST)
אין סבה לייצר עבודה. ניתן לשלב מראש את שני הערכים במקום לעשות ערך חדש שיהיה צורך למזג אותו אח"כ בערך אחר. שם הערך הוא דיון נפרד ("החושן" קבל את הציון הכי גבוה, אגב). עדיף להפנות את העבודה למיזוג במקום ליצור מצב של כפילות ערכים. נפתלי, הנהלת האתר • שיחה. 16:11, י"ח בטבת ה'תשס"ט (IST)
עקרונית אתה בוודאי צודק. ממעשית, אני בונה את הערך שלב אחרי שלב - יש לי עוד 2-3 . איני רואה כיצד לשלב אותם. ייעשה זאת איש נבון ממני, כאשר אסיים את המלאכה - אני מקווה תול יום יומיים. ותקוים בהם תפילת דוד המלך ע"ה "ארדוף אויבי ואשיגם ולא תשוב עד כלותם" - תפילת הרב שמואל אליהו לחיילי צה"ל בגבול חבל עזה 16:23, י"ח בטבת ה'תשס"ט (IST)

ארבעה טורים או שלושה?[edit]

בחושן בציור יש 3 טורים ולא ארבעה. יש ארבע שורות לעומת זאת. מה פתרון הקושיה? תודה