שיחה:כיסוי ראש לנשים

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search

הפרק על פאה נכרית[edit]

נא לערוך בדחיפות את הפרק "פאה נכרית"!!

אכן כעת העברתי את התוכן לערך המורחב פאה נכרית, אבל לא בצורה שנכתב כאן שלא היה מתאים כלל לאנציקלופדיה, בין מבחינת הסגנון בין מבחינת האובייקטיביות (העורך הקודם ניצל את ויקישיבה כדי להפיץ את דעתו בנושא).--Mishehu 21:06, 15 בינואר 2012 (IST)
הבהרה: למרות שהערך כאן היה די גדול, מ"מ אין הרבה מה להעביר מלבד שמות של ספרים, משתי סיבות:
  1. עיקר התוכן (באשר הוא אכן "תוכן" ולא סתם ציטוטים) כבר היה כתוב בערך המורחב (ומה שלא היה כתוב, אכן העברתי לערך המורחב).
  2. האריכות בערך הנוכחי היתה בעצם ציטוטים ציטוטים מרבנים שונים, וזה לא מתאים כלל לאנציקלופדיה (ובפרט שכל הציטוטים הם סביב לאותו ענין ואין חידוש בתוכן בין אחד לשני), ועוד, שבערך הנוכחי כל פעם שהוא הזכיר ספר התחיל להסביר כל מחבר מה היה ומאיפה היה ובאיזה שנה נדפס ספרו וכו' וכו'. ולכן, במקום לכתוב את כל זה, פשוט מאוד הוספתי את שם הספר ברשימת המתירים, כך שכל אלף מקשים נהפכו לעשרה מקשים, ולא נגרע מאומה מהתוכן עצמו. --Mishehu 22:18, 15 בינואר 2012 (IST)

הצעת מחיקה[edit]

בערך במצבו הנוכחי אין שום תוכן נוסף על הערך פאה נכרית. אני מציע למחקו. טישיו 01:23, 27 באפריל 2012 (IDT)

לעניות דעתי לא כדאי למחוק, אלא לשפץ. כדאי להשתמש בערך פאה נכרית, ובפרט ברקע הכללי ששם. --למאי נ"מ? 15:29, 30 באפריל 2012 (IDT)


עריכות אנונימיות[edit]

הלילה, משתמש אנונימי החל בעריכת הערך, והחליף את תוכנו במאמר של ת"ח המתנגד לחבישת פאה נכרית. היות והלה פעל שלא עפ"י כללי ויקישיבה ולא בצורה וסגנון אנציקלופדי, מעשהו הוא השחתה לכל דבר.
מאידך, היות והוא הכניס חומר חשוב לערך, שחבל לאבד אותו, התייעצנו בחכם 'טישיו' הי"ו, והוא הציע לתת כאן קישור לעריכות של הלה, בכדי שיהיה אפשר להשתמש במאמר הנ"ל לתועלת ולשִכלול ויקישיבה.
אנו מודים לטישיו על עזרתו, וקוראים לכל מי שיכול לערוך את הערך בהגינות - להצטרף.
לילה טוב ורוב ברכה, למאי נ"מ? 04:47, 11 ביולי 2012 (IDT)

מנהג גילוח השער לנשואות[edit]

לילה טוב!

יצרתי פסקה העוסקת בנושא זה, אך אינני בטוח שזהו המקום הראוי לפסקה זו, ובפרט שחלק נכבד מהעניינים שבה שייכים לדיני חציצה בטבילה ועוד. הייתי שמח אם מישהו ימצא את המקום המתאים לנושא זה ויציין אליו כאן.

יתכן שנושא זה צריך להיות מוזכר בקצרה בכמה ערכים: כאן, בערך העוסק בנשואה, בערך העוסק בחציצה בטבילה; ואולי גם להקדיש לו ערך עצמאי (ולמצוא שם מתאים).

יישר כוח וכתיבה וחתימה טובה! למאי נ"מ? 04:04, 10 בספטמבר 2012 (IDT)