שיחת משתמש:אלי כהן

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search

ברוך הבא[edit]

אני מתנצל אם נפגעת, אם זאת נדמה כי אינך מאוד "ותיק". כמו כן, גם למשתמש ותיק - עדיף מאוחר... יו"ש · שיחה 12:15, 2 באפריל 2012 (IDT)

שלום לך ידידי, יוסף שמח. הרשה לי לשבח אותך, על שדייקת בלשונך - כשכתבת: "אם נפגעת", כשבכך פתחת פתח לאפשרות שלא נפגעתי; אז זהו, שממש ממש לא נפגעתי: זה - שמחקתי את ה"ברוכים הבאים" מתוך דף השיחה שלי - אינו מעיד שנפגעתי, אלא בסה"כ מעיד שאני מחזיק מעצמי כותיק, אשר מורגל היטב בכללים, ואשר מרשה אפוא לעצמו לעשות בחצרו - כבתוך שלו (ואף בהפגנתיות-מה) - כותיק ורגיל בעבודה. ומכל מקום, אילו באמת נפגעתי, אז לא הייתי מודה לך על הברכה, ובטח לא הייתי מאחל לך בהצלחה, אלא מן הסתם הייתי כותב דברים ממש אחרים - שיאותתו איכשהו שנפגעתי. אבל זהו, שלא נפגעתי; ודווקא כדי לרמוז לך שלא נפגעתי, טרחתי והודיתי לך על הברכה, ואף איחלתי לך בהצלחה; אז איך זה שלא הבנת את הרמיזה העבה הזו - עד כדי כך שאף עלה אצלך חשד לכיוון ההפוך?
לגבי גוף טענתך, שאני לא ממש ותיק: ובכן, זו באמת שאלה: האם חודשיים הם ותק? איך שלא תוכרע שאלה זו, דבר אחד בטוח: בויקיפדיות השונות ברחבי העולם - שבעריכתן אני נוטל חלק מזה יותר משמונה שנים, המקובל הוא - שסתם ותיקוּת - שלושים יום, ונפקא מינה לכמה השלכות מעשיות באותן ויקיפדיות; ואף נתנו חכמים סימן לדבר: דכתיב "ותיק יהיה" - יהיה בגימטריה שלושים יום, וכדילפינן לה בתענית יז ע"א.
לגופה של טענתך השניה, שעדיף מאוחר: ובכן, זו באמת שאלה: האם סביר שאנו נֹאמַר לסבא בן תשעים, בעל נכדים ונינים: "כשם שהכניסוך לברית, כן יכניסוך לחופה ולמעשים טובים", וזאת בטענה שלא הספקנו לומר לו זאת בטקס הברית שהתקיים לפני תשעים שנה טרם היוולדֶנוּ - וממילא אמרינן השתא: מוטב מאוחר מאשר לעולם לא, או דילמא בהאי גוונא אמרינן: עבר זמנו בטל קורבנו. מאי הוה עלה? תא שמע, דבעי לה רבי אחא בר יוסף, מי אמרינן מוטב מאוחר, או אמרינן עבר זמנו? בתר דבעי לה - הדר מיפשט פשיט לה: עבר זמנו - הוא דאמרינן, מוטב מאוחר - לא אמרינן. שמע מינה. לישנא אחרינא: בטל קורבנו - הוא דאמרינן, מאשר לעולם לא - לא אמרינן. מ.ש.ל.
סתם שאלה: האם זה שכתבת "אם זאת" (במקום הביטוי הנכון: "עם זאת"), זה אך ורק בגלל פליטת מקלדת, שבה האותיות א/ע - צמודות - זו תחת זו, או שמא אופן ההגייה המטעֶה - הוא זה שגרם לך להשתבש בכתב? אגב, רבים טועים בזה, ואינני יודע איך מתקנים את הנגע הזה שפשה בציבור (אגב, "פשה" - עם שין שמאלית כמובן, אף שרבים טועים והוגים זאת עם שין ימנית, ואינני יודע איך מתקנים את הנגע הזה; עם זאת, הנגע הזה - שלא כמו הקודם - איננו נפוץ בקרב באי בתי הכנסת [אגב, "עם זאת" - עם ע כמובן, אף כי רבים טועים בזה, ואינני יודע איך מתקנים את הנגע הזה שפשה בציבור. יש חור בדלי, המים נוזלים, ואינני יודע איך לתקן זאת]).
אגב: איך בכלל התוודעת לקיומי, חודשיים תמימים אחרי שנרשמתי לויקישיבה? האמנם עריכתי האחרונה (והממש שולית וזניחה) מאתמול - היא זו שהסבה את תשומת לבך? לא יתכן.
לסיום, אני מאחל מעומק הלב - לך ידידי הותיק - יוסף שמח (איזה שם-משפחה נהדר, חבל על הזמן), הצלחה רבה רבה מאד - בויקישיבה - ובכל מעשה ידיך, ושיהיה לך חג תקין, נקי, ומאושר.
אלי כהן 14:43, 2 באפריל 2012 (IDT)
שמח לשמוע. חג כשר ושמח. יו"ש · שיחה 08:24, 3 באפריל 2012 (IDT)

שיטת פסיקה[edit]

תודה רבה על הערך. ביטלתי את הקישורים לערך מהערכים שלא קשורים אליו ישירות, (חלק מהביטולים נעשו על ידי חשבון אחר שבו אני משתמש בערכי יסודות וחקירות). שים לב שאין לי אפשרות לנמק בתקציר העריכה כאשר אני משתמש בשחזור מהיר (בניגוד לויקיפדיה), אך אין הדבר מעיד חלילה על יחס לא מכובד לכ"ת. בהצלחה בברכת התורה טישיו 03:02, 7 במאי 2012 (IDT)

שיטת פסיקתם של חמשת הרבנים - שבתוך ערכיהם היכנסתי אתמול את הקישורים לערך החדש שהוספתי, נדונה בערך חדש זה (בטבלה שבסוף הערך) - באופן מפורט יחסית, כולל מידע חדש שאינו מופיע בערכים של חמשת הרבנים הנ"ל, וזו היתה הסיבה לכך שהיכנסתי (אתמול) את הקישורים. היום, הכנסתי קישור כזה - לתוך הערך "פוסק". אלי כהן 10:45, 7 במאי 2012 (IDT)
בכל זאת, כנהוג בויקיפדיה ובשאר אנקצילופדיות, "ראו גם" מפנה רק לערכים המרחיבים על נשוא הערך באופן ישיר ואכמ"ל, פוק וחזא מה עמא דבר. ובכל זאת באופן חריג יתכן שכאן זה כן מתאים, ובמחשבה שניה החזרתי את הקישורים טישיו 16:08, 7 במאי 2012 (IDT)