הרב מנחם מנדל גליצנשטיין

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search

הרב מאיר מנחם מנדל גליצנשטיין הוא רב היישוב מעלה אפרים והרב האזורי של בקעת הירדן (המועצות האזוריות בקעת הירדן, מגילות ים המלח ותמר).

תולדות חייו[edit]

נולד לאביו הרב יצחק גליצנשטיין, פעיל חב"די בולט בירושלים (בנו של הרב שמעון גליצנשטיין, מסופרי חב"ד, מזכיר ישיבת תורת אמת בירושלים ומזכירו האישי של הראי"ה קוק) ואמו ביילא, בת הרב חיים שאול ברוק, ראש ישיבת תומכי תמימים בראשון לציון. סבתו היא נכדת הרב יהודה לייב שאול ליבין, מראשי היישוב החב"די בחברון.

בשנת תשמ"ח עבר עם משפחתו בשליחות של הרבי מליובאוויטש להתגורר ביישוב מעלה אפרים שבבקעת הירדן, והתמנה לכהן כרב היישוב והרב האזורי של כל המועצות האזוריות בבקעת הירדן (בקעת הירדן, מגילות ים המלח, תמר והערבה התיכונה). הוא ייסד מנין ובית כנסת ביישוב, ובהמשך הקים מקווה טהרה. במסגרת תפקידו, מנהל את מערת הכשרות במפעלי התעשייה הרבים לאורך בקעת הירדן. פועל בשיתוף פעולה מלא עם ישיבת ההסדר מעלה אפרים למען הפצת היהדות באזור. רעייתו מרת חנה, היא בת למשפחת שליחי הרבי מליובאוויטש ומנהלי בית חב"ד בקליבלנד שבארה"ב, בד בבד עם פעילותה בבית חב"ד משמשת כמרצה בתחומי יהדות, חינוך וזוגיות ומדריכת כלות, חיברה את הספר "הנישואין – מבט לעומק".

חיבורו[edit]

הרב גליצנשטיין חיבר את הספר "פירוש על הלכות קידוש החודש לרמב"ם", הכולל פירוש בהיר בתוספת תרשימים לעניינים האסטרונומיים שבהלכות קידוש החודש והלכות יסודי התורה בספר "משנה תורה" לרמב"ם. הספר יצא לאור לראשונה בשנת תשנ"ג, בהסכמת הרב מרדכי אליהו, הרב משה שאול קליין, הרב משה הלברשטאם, הרב זלמן נחמיה גולדברג והרב יקותיאל פרקש.