פועה שטיינר

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search

הרבנית פועה שטיינר (נולדה בשנת 1941) היא סופרת ואשתו של הרב חיים שטיינר ר"מ בישיבת מרכז הרב, ראש רבני מפלגת תקומה ונשיא ישיבת עטרת נחמיה בתל אביב.

ביוגרפיה[edit]

נולדה בירושלים העתיקה בשנת תש"א (1941) לרב שלמה זלמן מן ההר ולאמה מתילדה לבית אגסי. צאצאית של רבי יעקב אגסי מחכמי בבל. עקב עבודתה של אביה התגוררה מספר שנים מועט במושב שדה יעקב. בגיל 4 משפחתה חזרה לעיר העתיקה. בסוף תקופת המנדט חוותה את המצור בעיר העתיקה במלחמת העצמאות ונפילת העיר העתיקה. לאחר מכן עברה יחד עם פליטי העיר לקטמון. בשנת תש"כ עברה עם משפחתה לבית וגן שם התמנה אביה לכהן כרב השכונה. למדה בסמינר בית יעקב ואחר כך עבדה כפקידה במחלקה לבחינות ומילתה תפקיד של מקריאת שאלונים. בעלת תואר ראשון בלשון עברית ובאנגלית באוניברסיטה העברית.

בשנת תשכ"ד נישאה לרב חיים שטיינר מתלמידיו הבולטים של הרצי"ה קוק, ר"מ בישיבת מרכז הרב, ראש רבני מפלגת תקומה ונשיא ישיבת עטרת נחמיה בתל אביב. עשר שנים לאחר מלחמת ששת הימים חזרה יחד עם בעלה לעיר העתיקה בירושלים שם הם מתגוררים עד היום.

חיברה את הספרים מתוך ההפיכה – חוויותיה של ילדה בין חומות ירושלים במלחמת תש"ח וההר הטוב הזה על חייו ופועלו של אביה הרב שלמה ז. מן-ההר.


חיבוריה[edit]

  • ההר הטוב הזה, חייו ופועלו של הרב שלמה ז. מן-ההר, הוצאת המשפחה ו"רשת צביה", ירושלים תשס"ח – 560 עמ' + תמונות.
  • מתוך ההפיכה – חוויותיה של ילדה בין חומות ירושלים במלחמת תש"ח, ירושלים תשמ"ג. מהדורה עשירית בתשס"ג – 280 עמ' + תמונות. מהדורה שתים-עשרה מחודשת ומורחבת בתשע"ב - 312 עמ' + תמונות ייחודיות. "מתוך ההפיכה" הוא סיפורם של העיר העתיקה ושל תושביה מנקודת מבטה של ילדה, שחוותה על בשרה את אימי המלחמה. מחברת הספר מביאה חוויות אישיות מהמצור בעיר העתיקה במלחמת העצמאות. זהו סיפור אותנטי על תורים ללחם ולמים בעיר הרעבה והנצורה.הספר זכה להצלחה גם בחו"ל ותורגם לכמה שפות.

משפחתה[edit]

נשואה לרב חיים שטיינר. לזוג שמונה ילדים. בתה בלהה נשואה לרב אלי פרידמן ראש ישיבת בני עקיבא בנתניה לשעבר, בתה פנינה נשואה לרב אורי רותם ר"מ בישיבת מרכז הרב, בתה אילה נשואה לרב יוסי איתן רב משיב במכון פוע"ה ובתה טליה נשואה לרב חיים יהודה שקד, מנהל בית-ספר בטבריה. בנה הרב משה יסד ומנהל את תלמוד תורה מוריה ברמת בית שמש. בן נוסף הרב אברהם יצחק משמש כרב צבאי. בתה חנה נשואה לאיתמר ראובן לשם בוגר ישיבת מרכז הרב. בן נוסף שמואל נשוי לאילנה.

אחותה אסתר נשואה להרב עמיאל שטרנברג ראש ישיבת הר המור, אחותה חיה יהודית הייתה נשואה (נפטרה בתשס"ב) לרב יששכר גואלמן לשעבר מפמ"ר תנ"ך במשרד החינוך .אחיה הרב חיים מן ההר הוא ראש ישיבת 'תורת ירושלים'. אחותה רות נשואה לרב ישעיהו שפירא, מקים ומנהל את 'פורטל שו"ת הלכה אקטואלי', ואת אתר 'ילקוט המנהל'. נעמי אחותה הבכורה נשואה לרב שלמה גוטפריד.

קישורים חיצוניים[edit]