שיחת משתמש:רצוא-ושוב

From ויקישיבה
Revision as of 11:53, 1 March 2012 by אריאל ביגל נ"י (talk | contribs) (→‎קטגוריה:כהנים)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigation Jump to search

שלום רצוא-ושוב, ברוך בואך לויקישיבה!

תודה שנרשמת לאתר, הצלחתנו מותנית בשיתוף פעולה רב מצד הגולשים. כל תרומה לאתר מבורכת.

כולם מוזמנים להשתתף בויקישיבה. נא לשים לב לעקרונות העריכה - ויקישיבה:עקרונות עריכה.

מומלץ שמשתמשים חדשים לאתר ולסביבת "ויקי", יעזרו בעזרה בתחילת דרכם.

הנהלת האתר תשמח לעמוד לצדכם ולסייע בכל שאלה או בעיה.

בברכת התורה,


יישר כח גדול על תרומתך לויקישיבה, ברצוני להאיר את עינייך לתבנית מקור, תבנית המקשרת בין פרויקט השו"ת לויקישיבה, אשמח מאוד אם תשקיע קצת יותר ותשתמש בתבנית כדי שתרומותיך לויקישיבה (וגם לשימוש שלך בויקישיבה...) יהיו משמעותיות יותר. יישר כח ענק! תודה רבה. --מאירי, חבר בהנהלת האתר. 15:06, 18 בספטמבר 2011 (IDT)

מסכת אריגה[edit]

קודם כל יישר כח על עבודתך הברוכה. הייתי ממליץ לא לכתוב ערך של שורה אחת, אלא עד כמה שניתן להרחיב.

לגבי הערך מסכת אריגה, יש לציין את הקשר שלו לויקישיבה- כלומר, את ההקשרים התורניים שלו (אב מלאכה מיסך?).

שוב יישר כח,

אריאל ביגל נ"י 18:38, 24 באוקטובר 2011 (IST)

השגחה[edit]

יישר כח שהרמת את הכפפה לכתוב על הערך המתבקש הזה. אבל, אני חושב שאם אין לך הרבה מה לכתוב בנושא שהוא כל כך גדול ומלא ענפים ודעות, צריך לבדוק אחת מהאפוציות:
1. לא לכתוב לעת עתה עד שתרכז מספיק חומר 2. לכתוב ולשים תבנית {{להשלים}} (אם אין לך עוד חומר ואתה בונה על קוראים ומשתמשים אחרים) או {{בעבודה}} (אם אתה מתכנן להמשיך את הערך)- אפשרות פחות מומלצת לדעתי... 3. להיעזר בשאר הכותבים (דרך דפי השיחה ו/או דרך המייל) וביחד לאסוף את החומר הדרוש. 4. פתרון יצירתי אחר.

לדעתי, השארה של דפים קצרים וחסרי תוכן יחסית (במיוחד דפים כאלה) מראה על חוסר רצינות של האתר...

נ"ב: כנ"ל לגבי הערך שערי המקדש. האם לא כדאי לפצל אותו? (כל שער בערך נפרד, כיוון שיש מספיק מה לכתוב על כל אחד מהם, ובאמת בפועל כל הערך הוא קישורים...). בכל מקרה, יש יותר מארבעה שערים...

אשמח לתגובה בדף השיחה שלי...
אריאל ביגל נ"י 22:08, 27 באוקטובר 2011 (IST)

שבוע טוב,
ראשית, סליחה עם גרמתי לך צער או עגמת נפש, זו לא היתה כוונתי חס וחלילה. אסביר את צעדי:
א. לא סביר שאני אחפש את הערך "תפילת נחוניא בן הקנה" מפני שאף אחד לא קורא לתפילה הזו כך (אלא "רבי נחוניא בן הקנה").
ב. העדפתי את הערך שאני כתבתי מפני שחשבתי שהוא היה קודם (לא ידעתי שהיה כבר ערך, כאמור), ולפי מה שראיתי בראיה ראשונה הוא היה יותר מפורט ומלא. לא שמתי לב כי היה תוכן שהיה בערך שמחקתי ולא היה בערך שהשארתי (עכשיו אחרי שראיתי שטישיו כתב שהוא הוסיף אבדוק את הענין ואסיק את המססקנות להבא).
ג. לא חיכיתי ל"אישורך" למחוק את הדף, אלא רק רציתי לומר לך שלפני שכותבים ערך יש לבדוק את הוריאציות האחרות שלו. המחיקה נעשתה על דעתי, ואני לא חושב שהיה ענין לחכות לתגובתך. אם אתה סובר שכן, תנמק.
ד. לא נגרם שום איבוד מידע. גם דף שנמחק אפשר להוציא מתוכו, כך שאם בדיעבד היה מתסבר (כמו שאכן קרה) שיש מידע שנמחק אפשר לשחזר אותו בלי מאמץ. לכן גם לא צריך להירתע כל כך ממחיקת דפים, כשיש לכך סיבה מוצדקת, מפני שבמקרה הגרוע ביותר אפשר לשחזר מידע, וכבר קרה לי פעם בטעות שבמקום ללחוץ על מקש מסוים לחצתי על מקש "מחיקה" ו"זרקתי לפח" ערך שלם לשוא, ומיד במקום שחזרתי אותו והכל שב על מקומו בשלום...
ה.לדעתי אין כאן טעם לפגם, כי כמו שכתבתי, לא השארתי את הערך שלי מפשום שהוא שלי אלא מפני שחשבתי שהוא היה קודם ומפורט יותר, והראיה לכך היא שפעם כתבתי ערך של "שלושה עשר עיקרי האמונה" ולאחר כמה ימים במקרה גיליתי שקיים ערך "י"ג העיקרים", אז מחקתי את הערך שלי (למרות שהוא היה יותר מפורט...) בגלל שהוא מאוחר יותר, ופשוט הוספתי את התוכן שהיה בערך שלי ולא היה בערך הישן לערך הישן והעברתי אותו לכותרת יותר מתאימה.
אני מקווה שהסברתי את עמדתי בענין.
שוב סליחה ויישר כח ענק על תורמתך הברוכה לאתר,
בתקווה להמשך שיתוף פעולה פורה ומוצלח,
אריאל ביגל נ"י 20:03, 3 בדצמבר 2011 (IST)

אתה ענק[edit]

תודה רבה על תרומתך המיוחדת! טישיו 07:27, 22 בדצמבר 2011 (IST)

ד"ש[edit]

ויקישיבה דורשת בשלומך --מאירי, חבר בהנהלת האתר. 12:10, 6 בינואר 2012 (IST)

נמחקה לי הסיסמא שהייתה שמורה במקום אחר פתחתי את דף המשתמש מחדש בברכה, רצוא-ושוב 12:12, 22 בינואר 2012 (IST)
מומלץ לשים כתובת דוא"ל, בשביל שחזור סיסמה. --מאירי, חבר בהנהלת האתר. 00:11, 24 בינואר 2012 (IST)

מפעיל מערכת[edit]

ברצוני לגייס עוד אנשים לקבוצת מפעילי המערכת של ויקישיבה, אשמח לדעת אם תהיה מעוניין להיכלל בקבוצה זו.
אנא הגב כאן, או בדף השיחה שלי, או במייל wikiATyeshiva.org.il
--מאירי, חבר בהנהלת האתר. 22:26, 15 בינואר 2012 (IST)

תודה על נכונותך להצטרף לקבוצת מפעילי המערכת של ויקישיבה,
בעז"ה בלנ"ד אשנה את הגדרות המשתמש שלך בסוף השבוע, (בינתיים תוכל לעיין בדף הנחיות למפעילי מערכת).
עלה והצלח! --מאירי, חבר בהנהלת האתר. 23:55, 23 בינואר 2012 (IST)
לצערי, בהוראת מנהל האתר, מכיוון שאתה עכשיו משתמש שונה ממשתמש:רצוא ושוב (סליחה שלא שמתי לב לזה קודם...), אאלץ לחכות עוד זמן מה עד לאישור המשתמש כמפעיל מערכת, לכן אשמח מאוד אם תעשה מאמץ למצוא את הסיסמה שלך למשתמש:רצוא ושוב, בכל מקרה כדאי מאוד לשים כתובת דוא"ל בהגדרות משתמש, בשביל שחזור סיסמה. אשמח לעזור בתמיכה תכנית בנושא הסיסמאות (מנסיוני הדל) באופן פרטי במייל wiki כרוכית yeshiva.org.il. --מאירי, חבר בהנהלת האתר. 22:42, 24 בינואר 2012 (IST)
מה זה "תעשה מאמץ"? איך? זה לא סיום מסכת שאפשר לבוא ולהגיד "תשתדל לסיים עד תאריך פלוני" זה נמחק ואין לי מושג איך לשחזר רצוא-ושוב 20:03, 25 בינואר 2012 (IST)
א. אני מקווה שאתה מבין שבמצב הנתון אני לא יכול לזהות אותך כמו המשתמש הקודם,
ב. לצערי (בשונה ממך), יותר קל לי לשחזר דברים במחשב מאשר לסיים מסכת ולכן הצעתי את עזרתי במייל wiki כרוכית yeshiva.org.il... (אני כותב את המייל כאן ככה, כדי למנוע ספאם)
תודה וסליחה. --מאירי, חבר בהנהלת האתר. 10:14, 26 בינואר 2012 (IST)
אני לא מתמרמר או מתלונן על דבריך, אני מבין לגמרי את דבריך רק על עצם הטענה "תעשה מאמץ" הזכיר לי את הדיון ההלכתי לגבי האם מותר לעשות השתדלות להזדרז כדי לסיים מסכת לפטור תענית בכורות רצוא-ושוב 14:03, 26 בינואר 2012 (IST)

רבי דוד פארדו[edit]

הסתמכתי בנושא הזה על ויקיפדיה. את הספר למנצח לדוד לא ראיתי ואני השתמשתי בניסוח של מי שכתב את הערך. אריאל ביגל נ"י 16:24, 22 בינואר 2012 (IST)

עריכתי בערך רבי ישבב הסופר[edit]

שמתי את המשפטים הללו בינתיים בדף השיחה ע"מ שמי שיוכל להבהיר את הענין יבהיר ויחזיר את השורות לגוף הערך. כזכור:ויקישיבה איננה מיודתע לצ'יבוחערס בלבד, יש לכתוב בשפה ברורה גם למי שאינו בקיא בענין (וראה דיון בענין בהערה הבאה). למה לתקוף בלי שאתה מברר? אריאל ביגל נ"י 16:17, 29 בינואר 2012 (IST)

דיון חשוב בביהמ"ד[edit]

לכ' המשתמש רצוא ושוב הי"ו,

מתקיים כרגע דיון חשוב בבית המדרש לגבי סגנון הכתיבה הראוי באתר, חשוב מאד להביע דעה, כאשר המגמה היא בסופו של דבר להגיע לקביעה מוחלטת ומחייבת. בבקשה לקרוא את הדיון ולהגיב בקישור הנ"ל.

בכבוד, אריאל ביגל נ"י 16:12, 29 בינואר 2012 (IST).

מייל שקבלתי, לעיונך[edit]

להלן מובא מייל שקבלתי בשבוע שעבר, לשיקול דתעכם: אריאל ביגל נ"י 15:15, 30 בינואר 2012 (IST)

"שלום רב לצוות העורכים, רציתי להודות על האתר הנהדר הזה, אני לומד ומחכים המון בפרשות השבוע. רציתי לבקש מכם אם יורשה לי, שתפתחו (מלשון לפתח לא לפתוח) את הערכים של פרשות השבוע עוד יותר ממה שיש עד עכשיו. יש לי רעיון שתוכלו להשתמש בערכים של פרשת השבוע מויקיפדיה האנגלית, שם יש פרשנוית של רבנים לפרשות השבוע. אם מישהו יוכל לתרגם זאת זה יהיה נהדר. הנה קישור (בכותרת "In inner-biblical interpretation")והלאה. נ.ב. אם תוכלו להביא פירושים של רבנים מכלל הזרמים ושל רבני תימן אודה לכם מאוד.

תודה רבה ותזכו לעשות מצוות (השם המלא שמור אצלי)"

קטגוריה:כהנים[edit]

דף הקטגוריה הנ"ל כולל כהנים (אישים מזרע אהרן הכהן) ולא עניינים הקשורים בכהונה, ולכן אין מקומם של הערכים ברכת כהנים וטומאת כהנים בקטגוריה זו. אריאל ביגל נ"י 11:48, 1 במרץ 2012 (IST)