ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט

הפצת חכמת הקבלה לכל דכפין | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


ט תמוז תשס"ו

הפצת חכמת הקבלה לכל דכפין


הרה"ג יעקב אריאל

שאלה:
תודה על תשובת הרב שבעצם היא שלוש שאלות אלי. לגבי השאלה הראשונה: "הפצת חכמת הקבלה לכל דכפין" כבר מישהו בשם "אורי" שלח תגובה יסודית עליה ותודה על תשובת הרב בעניין.

לגבי שמירת מצוות והלכה: כל החברים של "בני ברוך" שומרי מצוות. אפילו אלא שמתחילים ורוצים להצטרף לבני ברוך חייבים לקבל על עצמם מיידית את המצוות הבאות : 1) שמירת שבת כהלכתה. 2) טהרת משפחה במלואה. 3) שמירת כשרות.

בנוסף בכל הפעיליות של הבני ברוך יש הפרדה מוחלטת בין נשים וגברים שכולל מחיצה גבוהה במשך הארוחות המשותפות. בנוסף לזה כל הנשים חייבות להתלבש בצורה צנועה מאד שכולל מטפחות לנשים נשואות וכל הגברים חייבים לחבוש כיפות משך כל שעות היממה.

יש לדעת שבעל הסולם כתב הרבה חומר על תורת הקבלה וחלק גדול ממנו התמקד לא על הקבלה עצמה אלא על מוסר של הקבלה דהיינו החשיבות של טיפוח פינימיות על ידי עיסוק בתורה ומצוות. אני יכול לומר בודאות שהרב לייטמן אף פעם לא אמר שלימוד הקבלה מחליף את המצוות, חס וחלילה, אלא שמי שמוצא קושי להתחיל את המסע להתקרב להקב"ה יכולים להתחיל עם לימוד המוסר של הקבלה על מנת לצבור הארכה לנושא. זה פלא לראות איך דרך הגישה הזאת הוא מצליח לשכנע כל כך חילוניים לקחת על עצמם עול מלכות שמיים אחרי תקופה קצרה של לימוד התורה הפנימית. זה פלא לראות איך כל כך אנשים שלא היה להם שום קשר עם תורה עוסקים בנושא של "ואהבת לרעך כמוך" שבעל הסולם אומר על זה שזה השער להגיע למטרת התורה והיא "אהבת השם ודביקות אליו".

אני מקווה שקבלת תשובות הולמות לשאלות הרב ואני מבקש שוב להסיר את הכתם שהוטח על ארגון בני ברוך, להחזיר את השם הטוב לאירגון ולהחזיר את ההסכמה לספר "שני המאורות הגדולים".

תשובה:
א. לא מובן לי כיצד ניתן ללמד גברים ונשים יחד (גם אם יש הפרדה) נושאים כה רגישים שהצינעה יפה להם.
ב. לא מובן לי כיצד ניתן ללמד נושאים כה עמוקים למי שלא קרא ולא שנה. פנימיות התורה לפני התורה עצמה?!.
ג. לא יעלה על הדעת ללמד את פנימיות התורה למי שאין יראתו קודמת לחכמתו ובפרט למחללי שבת ואוכלי נבלות.


ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il