שיחת משתמש:טישיו

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search
ארכיון

הוי גבור כארי לעשות רצון אביך שבשמים

ארכיונים

1

ההודעה האחרונה בדף השיחה של טישיו התקבלה מאת Mishehu בתאריך א' בתמוז ה'תשע"ג.

הודעות חדשות יש להוסיף רק בסוף הדף. להוספת הודעה חדשה לחצו כאן.


היום יום שלישי, ט"ז בשבט ה'תשפ"ב, 18 בינואר 2022

השעה כעת היא 19:39

דברים הדורשים מחיקה[edit]

שלום וברכה לידידי הרב טישיו... אחרי העדרות קצרה חזרתי לכאן ואני מכבד את בקשתך להימנע מכל מחיקה או שיחזור דברים שאחרים מחקו, ואפנה מעתה ואילך את תשומת לבך לכל דבר הדרוש מחיקה, או ניק הדרוש חסימה.
אותו אחד שכתב כאן בשם יאירושי/מהנהן/אופן, נחסם כעת (אינני יודע אם בניק 'יאירושי' הוא נחסם), אך בכל רגע נתון הוא יכול לשוב בניק אחר ולכתוב ב"תמימות". כדי למנוע מצב זה, יש לצנזר כל ניק חדש שנרשם לאתר וניגש מיד לערכים הבעייתים של פאה נכרית/שיטות הפוסקים וכו', וניכר שהוא מתנגד (לא שקשה לזהות את אותו אחד לפי סגנון כתיבתו - אך באופן זה נוכל לעבוד יחד בשיתוף פעולה ללא הפרעות כלשהם).
אני כותב זאת כי לפי כל מה שכתבת עד עכשיו, לאותו אחד, הוא צריך להיחסם לצמיתות ללא מתן "צ'אנס" נוסף. כמו כן, ללא הנהגה סלחנית כלפי ניקים חדשים (שלו), תוך "תמימות" שיתכן ולא מדובר באותו אחד... כי מצב כזה יכול להימשך לנצח, ולמעשה אותו אחד יכתוב כאן בחופשיות, ישמיץ ויחסם ושוב יפתח ניק חדש וחוזר חלילה עד ההשמצה הבאה. מיותר לציין עד כמה זה מפריע לכתיבת הערכים.
אני רוצה להזכיר לכבודו את הדברים שכתב ליאירושי/מהנהן/אופן:
"הכלל הוא כי דבריו של משתמש שכותב דברים שאינם ראויים ראויים להמחק במלואם, אין תפקיד מפעילי המערכת לשבת ולברור אחר הדברים הראויים ולהוציא את הדברים הראויים. הכלל הוא - כתבת אאוטינג? השמצות? הדברים נמחקו במלואם, להבא אל תעשה זאת. אי לכך, אם מישהו היה מחזיר רק את הדברים הראוים הייתי שותק, אך משלא נעשה כך, מדובר כאן ברמיסת כללי האתר, לפיהם אין להכניס לאתר בשום ואופן השמצות אישיות. החסימה מוצדקת בהחלט ולו על הפעולה שעשית, מלבד זאת שאיני מאמין שאינך משתמש:מהנהן"...
כמו כן, כאן:
"שלום לך, יום טוב. ראיתי כי בצעת אאוטינג מדומה או לא כנגד אחד המשתמשים באתר. הדבר אסור בשום פנים ואופן, ובפעם הפעם שהדבר יישנה, אאוטינג קל ואפילו ברמז, תחסם לצמיתות. תודה רבה"...
כמו כן, מילים כדרבנות שכתבת כאן:
"יש מהאוסרים, שכדרכם גם מחוץ לעולם הוירטואלי, אינם בוחלים בשום דרך לכפות את דעתם על אחרים, הם לא ממש מעוניינים לדון, וראיה לדבר שכשהחלת לדון עם אותו משחיתן ומשמיצן הוא נעלם כליל, וחזר רק לאחר שבוע כדי להשמיץ. אם אתה רוצה תוכל לכתוב לו באחד מדפי המשתמש של אחד מהבובות שלו שאם ירצה לדון עניינית הוא מוזמן. אך לענ"ד אני מטיל ספק בדרך זו, שכן לצערי ומנסיוני הרב, ההתייחסות אל טרולים חייבת להיות התעלמות מוחלטת, וזכו אחינו בויקיפדיה לכתוב דף מדיניות שלם אודות הטיפול בטרולים, כשאחד מהכללים הידועים הוא התעלמות מוחלטת ושחזור מיידי ומוחלט"...
ואחרון חביב, משפטים נחרצים אלה:
"כמו שכבר כתבתי כמה פעמים, אאוטינג מכל סוג שהוא אסור בהחלט לפי כללי האתר. יאירושי עובר על כלל זה בזדון, ואני מבקש מכל מפעילי המערכת לחסום אותו לצמיתות בכל שם שירשם"...
עד כאן.
לגבי הערכים ודפי השיחה הדרושים תיקון, בהם נכתבו השמצות כלפיי אישית או כלפי מחברי הספרים חו"כ ולשה"פ, כפי הצעתו של 'למאי נ"מ', אעשה הטיה לכל המשפטים הדרושים מחיקה (ובהם השמצות או דיונים מיותרים שאינם לגופו של ענין), ואקווה שכבודו ימצא את הזמן למחוק את כל אותם טקסטים הדרושים מחיקה לצורך דיון ענייני ולצורך מניעת השמצות והוצאת שם רע.
חג שמח, אליהו אמזלג 23:08, 4 באוקטובר 2012 (IST)
שוב שלום, להלן רשימת הערכים שביצעתי בהם הטיות, לעיונך:
שיחת משתמש:אליהו אמזלג
שיחת משתמש:אופן
שיחת משתמש: מהנהן
שיחת משתמש:הוקי
שיחה:פאה נכרית
שיחה:פאה נכרית/שיטות הפוסקים
בשני הערכים האחרונים מדובר בקטעים רבים של השמצות, ולכן נתתי קישור לעמוד ההשוואה בין הגירסאות, על מנת שיהיה נקל להבחין באלה קטעים מדובר. לעיתים מדובר בקטעים שנראים "תמימים" אך מדובר בקשקשת שהורסת את הדיון ולעיתים ההשמצה "מסתתרת" במשפט אחד בתוך הקטע.
אנא, טפל בזה בהקדם האפשרי. אליהו אמזלג 00:29, 5 באוקטובר 2012 (IST)
אנא הפנה את תשומת ליבי למקום בו מוזכר שם המחבר הספר חו"כ. מקומות בהם ישנן השמצות כנגד שם המשתמש שלך אמזלג (האמיתי לא ידוע לי), לא אוכל למחוק, שכן באותה מידה יש גם האשמות כנגד יאירושי, וכל עוד ההאשמות / השמצות נכתבו לגופו של עניין לא אוכל למחקם. אם ההשמצות אינן נכונות, הדרך הנכונה היא להשיב עליהן ולא למחוק אותם, (כל עוד, כאמור, אין בהם אאוטינג). עליך להבין כי מלחמתי הנחרצת נגד השמצות הן כאלו שנכתבות על שמות אמייתים של אנשים מחוץ לויקיפדיה שאסור להשמיץ אותם, ולא להאשמות הנכתבים על ידי כותבים נגד כותבים, שהן נכתבות לגופו של ענין ונושא (וקצת יותר - לצערינו) אבל אין בהם פגיעה אישית בכותבים שזהותם אינה ידועה. טישיו * שיחה 18:38, 5 באוקטובר 2012 (IST)
כמו כן אם תרצה, תוכל להפנות לכאן את משתמש למאי נ"מ שקיבל הרשאות מפעיל מערכת ממש לצרכים אלו - לטפל בבעיות משמעת. טישיו * שיחה 15:37, 5 באוקטובר 2012 (IST)
שלום וחורף טוב! עברתי על הרבה מהקישורים של מר והסרתי אאוטינג (מבלי לבדוק ולהבין אם הוא אמיתי או מדומה; מפורש או מרומז) וביזוי ת"ח, אך השארתי ביקורת עניינית על דבריהם וכן ביקורת על הכותבים באתר (גם אם סגנונה מכוער). אם תמצא משהו נוסף שישבו אאוטינג או ביזוי ת"ח וכד' - אנא סמן באופן ספציפי את המשפט המדובר, ונבחון בלנ"ד את הדברים.
לגבי ההשמצות על מר, אע"פ שזה לא מוצא חן בעיני, מ"מ זה דורש עבודה רבה, והגינות לעשות כן גם ביחס לצד השני (כפי שהזכיר חכם 'טישיו' לעיל), ובעיקר קביעת נורמות המקובלות על דעת ההנהלה ומפעילי המערכת העוסקים בתחום. אני מקווה שעבודתי תמצא חן בעיני א-להים ואדם. לילה טוב! למאי נ"מ? 00:17, 9 באוקטובר 2012 (IST)
תודה! אני מקווה שלא נצטרך לקבוע כללים בזה, והמשמיצים לא יחזרו לכאן. ובכל אופן, אני מאמין שלמאי נ"מ יוכל לנסח משהו יפה. טישיו * שיחה 06:48, 10 באוקטובר 2012 (IST)


נעשה כאן מעשה נבלה, מישהו פרץ לניק שלי "יאירושי2", וכתב דברי בלע ותת רמה, או שזה אותו אמזלג, או שזה אחד ממתנגדיו הרבים, שבחר לעשות זאת בדרך כזו. בכל אופן, הדבר מעיד על פרצה הקיימת באתר, אבקש לחסום את המתחזה או למצא דרך להעברת הניק אלי שנית, וכן למחוק את דבריו הבוטים.

בתודה יאירושי2 יאיר2 00:41, 25 באוקטובר 2012 (IST)

החשבון הנ"ל נחסם ליום לצורך בירור העניין. העריכה הוסרה. יו"ש · שיחה 12:54, 25 באוקטובר 2012 (IST)

צריך לחסום את... הנוכל שמתחזה אלי, וכותב דברי בלע ותת רמה. כמו כן הדרישה להעביר את הניק אלי מיידית לא בוצעה, ואם זה לא יבוצע עד מחר, אני הולך לחשוף את הנוכל הזה כאן באתר שלכם עד שימאס לכם להגן עליו. בתודה יאירושי2 יאיר2 (שיחה) 11:36, 9 בנובמבר 2012 (IST)

הרב 'טישיו', שלום וברכה. אינני מבין מדוע הנ"ל לא נחסם כאשר היתה החלטה מצידך, לחסום אותו בכל ניק אפשרי שהוא ירשם לאתר ויקישיבה? הרי גם אם הנ"ל היה נרשם בכינוי אחר, וכותב בערכים הבעייתים בצורה "תמימה", היה צריך לזהות אותו ואת סגנונו ולחסום אותו, מאחר והיתה החלטה חד משמעית בנדון (אחרת אין שום ערך לחסימה... הוא ישמיץ כאוות נפשו ולמחרת ימשיך לכתוב כאילו לא קרה דבר); מדוע כעת כשהוא משמיץ בצורה גסה, אין שום תגובה מצידך? מדוע הניק הקודם "יאירושי2" לא נחסם? מדוע הניק הנוכחי "יאיר2" כותב כאוות נפשו? אני לא בא בטענות, חס ושלום, אבל צריכים להיות עם יד על הדופק, למניעת כניסתו של המשמיצן בכל דרך אפשרית. ולא משנה אם יבוא בתמימות, או יטען שמתחזים אליו, או כל קשקוש ילדותי אחר.
בנוסף לכך ביקשתי מזמן לטפל למחיקת הפיסקה בשיחת המשתמש "הוקי", פיסקה שכולה עוסקת בהשמצות כלפי, לגופו של אדם ולא לגופו של ענין - ולמרות שלא מדובר בהשמצה על אדם אמיתי אלא על כינוי בעלמא, אין שום מקום בויקישיבה להשמצות פרועות כאלה ללא שום בסיס עובדתי. האם אני צריך לשבת ולהוכיח עד כמה כל מילה שם אינה נכונה? למה לא למחוק וזהו? להלן ציטוטים נבחרים:
"המכונה כאן אליהו אמזלג עוסק באובססיביות בעריכה מגמתית של החלק הנוגע לכיסוי ראש האשה וצניעותה... ומשכתב את הערך כפי זה גם בדברים שגויים בעליל... למחוק את כל עריכותיו למפרע כי רבות בהן ההטעיות... (לכל היותר אולי נמצאו בדברי 2 טעויות) יש למחוק את כל מה שכתב בניקים שונים... האם להעלים את האמת על ידי כינויי גנאי לאחרים וכתיבת שבחי עצמו בשקר על ידי כביכול גוף שלישי...."
נא למחוק את הפיסקה כולה (שאין שם דבר חוץ מהשמצותיו של הנ"ל), ולמחוק גם את השמצתו כאן בדף שיחה זה.
בברכת שבוע טוב, ויישר כח לכל העוסקים במלאכת הקודש, אליהו אמזלג (שיחה) 20:25, 10 בנובמבר 2012 (IST)
אני רואה שלמאי נ"מ מטפל בעניין, ומכיון שאני עמוס מאוד לאחרונה עדיף שתפנה אליו, וגם אני הקטן סומך על שיקול דעתו. טישיו * שיחה 03:01, 11 בנובמבר 2012 (IST)

שלוש הערות[edit]

1. יישר כח על הערך רבי שמעון בן אליקים, הערך מצוין וכידוע אני מאד מצפה שאנשים יכתבו על התנאים והאמוראים. 2. עם זאת, הערה קטנטנה, לדעתי לא מומלץ להשאיר קטגוריה ב"קישור אדום", כלומר קישור לקטגוריה שטרם הוכנה. לענ"ד, כל הקישורים לקטוגריות צריכים להיות קישורים "כחולים", ואם ברצונך להכניס את הערך לקטגוריה שעדיין לא קיימת (וראויה להיות קיימת), צור אותה בעצמך או שתבקש מאחד המשתמשים שיעשה זאת בזמנו הפנוי ויכניס את הערך הזה לקטגוריה הזו. כך נראה לענ"ד. 3. יש לי עצה קטנה לטובתך- ראיתי שדף השיחה שלך מלא וגדוש ב"ה, לכן אני ממליץ לך לעשות משהו שלמדתי ממאירי, וזה ליצור "ארכיון" של דף השיחה שלך, תוכל לראות זאת בדף השיחה שלי (כדי לראות איך עושים זאת תוכל להיכנס לדף העריכה של דף השיחה שלי ולהעתיק משם את הקישור לדפי הארכיון). הדבר הופך את דף השיחה ממסורבל וארוך למסודר וקצר, כאשר יחד עם זאת כל הדיונים, השאלות וכד' שהיו בו לא נמחקות אלא עוברות לארכיונים. אני ממליץ בחום (גם "למאי נ"מ?" ראה זאת אצלי ואימץ את הרעיון).

בברכה, אריאל ביגל נ"י 15:17, 5 באוקטובר 2012 (IST)

1. במשתמש:טישיו/ויקיפדיה ישנה רשימת ערכים על אמוראים ותנאים שכתבתי בויקיפדיה, אולי תעתיק אותם משם? 2. איני בקי כ"כ בקטגוריות הנכונות בויקישיבה. 3. העצה ידועה לי, ארכבתי. טישיו * שיחה 15:33, 5 באוקטובר 2012 (IST)

בענין "מידע היסטורי וארכיאולוגי על אמיתות סיפור מגילת אסתר"[edit]

שלום חברי היקר טישיו! תראה נא מה שכתב המשתמש "למאי נ"מ" בדף השיחה שלי (בפיסקה האחרונה). אשמח לקבל חוות דעת שלכם בנושא. תודה רבה!--Mishehu 09:44, 9 באוקטובר 2012 (IST)

אם זה עוד אקטואלי אז תגיד לי. טישיו * שיחה 06:48, 10 באוקטובר 2012 (IST)
כבר לא אקטואלי. תודה רבה!--Mishehu 13:41, 10 באוקטובר 2012 (IST)

סוכה וכפילות ערכים ביחס למצוות עם 'חפצא'[edit]

שלום ויום טוב!
אשמח לשמוע את חוות דעתו בשיחת משתמש:אריאל ביגל נ"י#סוכה. ויפה שעה אחת קודם.
ברכה והצלחה! למאי נ"מ? 09:38, 11 באוקטובר 2012 (IST)

בית המקדש השלישי[edit]

שלום וערב טוב!

אולי כדאי לעשותו דף הפנייה לערך בית שלישי?

אשמח אם כבודו יחווה דעתו בעניין. תודה רבה!למאי נ"מ? 17:24, 14 באוקטובר 2012 (IST)

לענ"ד ההפך, השם צ"ל בית המקדש השלישי טישיו * שיחה 19:13, 14 באוקטובר 2012 (IST)

אודה למר אם יבדוק גם את נושא בית ראשון ומקדש שני. סה"כ אין אחידות כלל, וצריך לקבוע כללים (אולי כדאי לשאול ג"כ את ר' אריאל ביגל נ"י). כמו כן, אשמח לשמוע את חוו"ד ביחס לשיחת משתמש:אריאל ביגל נ"י#שאלה ולשיחת משתמש:למאי נ"מ?#בנוגע למחיקת דברים מסויימים שעדיין לא נמחקו. לילה טוב ותודה רבה! למאי נ"מ? 00:31, 15 באוקטובר 2012 (IST)

1. בנוגע לשמות הערכים הנ"ל, דעתי ידועה. נשמח לשמוע דיעות נוספות למרות שלענ"ד אין בכך ספק, ולאחר בדיקה כ"ה גם בויקיפדיה. 2. הגבתי בדף השיחה של אריאל, ובנוגע למש"כ בדף השיחה שלך לענ"ד טוב ענית לו. טישיו * שיחה 00:34, 15 באוקטובר 2012 (IST)

רפרם בר פפא[edit]

ראה מש"כ בדף השיחה שם. אריאל ביגל נ"י 18:48, 15 באוקטובר 2012 (IST)

עניתי לך. טישיו * שיחה 06:20, 17 באוקטובר 2012 (IST)

העתקה מויקיפדיה[edit]

אני מניח שזה טיפשי לשאול, אבל רק כדי לוודא: אתה בטוח שזה מותר, כל הערכים שאתה מעתיק בשלמותם מויקיפדיה? (מותר - הן מצד ויקיפדיה, הן מצד ויקישיבה והן מצד ההלכה) אברהם אליצור(שכח/ה לחתום) שיחה

1. 95% מהערכים שאני מעתיק הם ערכים שאותם כתבתי לבדי וממילא זכויות היוצרים עדיין שייכות לי, כלומר מותר לי להשתמש בחומר לכל מטרה למרות ששחררתי את החומר לציבור. 2. לפי רשיון ויקיפדיה, מותר להשתמש בכל החומר שבה עם קרדיט, ואני מציין בכל תקצירי העריכה קרדיט. אני מזמין אותך ואת חבריי להצטרף ליוזמה, להעתיק ערכים טובים מויקיפדיה ולהתאימם לויקישיבה - הרווח גדול והמלאכה מועטה. טישיו * שיחה 20:19, 31 באוקטובר 2012 (IST)
הבעיה היא, שהערכים שהנך מעתיק לא עוברים תמיד התאמה לאתר, וכך יוצא שאנחנו "תשקיף ערכי יהדות בויקיפדיה" \, כהגדרת עקרונות העריכה של האתר. אריאל ביגל נ"י 19:44, 3 בנובמבר 2012 (IST)
בסדר גמור. יישבת את דעתי. אם אעשה זאת בעצמי - אני לא תמיד יכול (מסיבות טכניות שונות), אבל אולי בעתיד. ישר כוח. [ו... שים לב להערתו של אריאל, כמובן]אברהם אליצור 12:47, 4 בנובמבר 2012 (IST)
למיטב זכרוני, הערכים הוויקיפדיים על המושג "אפשר/אי אפשר לצמצם" הינם מצויינים (אני חסום לוויקיפדיה). אולי תכניס אותם (עם קרדיט כנ"ל), ותתאים אותם לאתרנו? יישר כוח גדול! למאי נ"מ? 22:04, 5 בנובמבר 2012 (IST)
אין לי גישה לויקיפדיה בתקופה זו. טישיו * שיחה 17:52, 8 בנובמבר 2012 (IST)

אמוראים[edit]

שבוע טוב,

הערכים שכתבת בענין האמוראים מצוינים, אך בבקשה הכניסם לתבניות המתאימות.
בברכה, אריאל ביגל נ"י 19:42, 3 בנובמבר 2012 (IST)

לא הבנתי מה הבעיה. טישיו * שיחה 02:34, 4 בנובמבר 2012 (IST)

פולמוס הפאה נכרית וההשמצות[edit]

יישר כוח גדול!

לילה טוב וכל טוב, --למאי נ"מ? (שיחה) 22:58, 11 במרץ 2013 (IST)

מצטרף, אליהו אמזלג (שיחה) 14:32, 12 במרץ 2013 (IST)

בנוגע לעריכותיו האחרונות של הטרול[edit]

שלום וברכה,

האם אין ביכולת בעל האתר לבצע פניה למשטרת ישראל בנוגע לטרול שהורס את האתר ע"י פתיחת ניקים חדשים, הוצאת שם רע לרבנים וגרימת נזק למפעילי האתר ע"י בזבוז זמנם במחיקות מיותרות?

בנוסף לכך אני רוצה להסב את תשומת לבך שהלה כותב גם בניק "משולם", כאן תוכל לראות את עריכותיו המתמקדות בעיקר ברבנים ספרדיים (המאפיין שלו מאז ומתמיד - הוא כנראה חסיד של הרב עובדיה יוסף).

בין עריכותיו ישנם עריכות שממש מצביעות על כך שמדובר בו, ואני מתפלא שאף אחד לא שם לבו לכך. אם אפשר נא לטפל בחסימת הניק ובשיחזור עריכותיו לאחר הבדיקה.

ניתן לראות כאן את השינויים שעדיין נותרו, לדוגמא - במקום כתבה של אבישי בן חיים, נכנס פסק הלכה בענייני פסח; במקום "פסק הלכה מאביו המתיר לאשה ללכת בלי גרביים" נכתב "פסק הלכה מאביו לעניין לבישת גרביים לנשים" (האם מישהו מתבייש בהיתר זה? אם לדעת הגר"ע "המקילות יש להן על מי לסמוך", פירוש הדבר שזה מותר מעיקר הדין).

בברכה, אליהו אמזלג (שיחה) 14:32, 12 במרץ 2013 (IST)

1. בקרוב ממש תהיה ככל הנראה פנייה למשטרה (אא"כ ההשחתות יפסקו באופן מידי). 2. מדובר אכן באותו משתמש עצמו ללא כל ספק. --טישיו * שיחה 23:23, 12 במרץ 2013 (IST)
בוקר טוב!
2. לגבי הזיהוי - נאמנת עליי עדותו/הערכתו של חכם טישיו, אע"פ שאני כשלעצמי, אינני מוצא כ"כ סגנון משותף בין השניים.
3. הקישור לפסק הלכה (ובעצם לאתר הלכה יומית) מיותר, שכן יש בהמשך קישור לאתר זה, ואכן מחקתי אותו.
4. הכתבה של אבישי בן חיים (שלטענת שיחת משתמש: משולם היא משמיצה) נחוצה? אם יש חשש פגיעה בדמות של ת"ח, אני מעדיף לוותר על כתבה עיתונאית (אני כמובן חסום לאתר NRG, ואינני יכול לבדוק אותה).
5. "יש להן על מי לסמוך" - זה נוסח קצת פחות מפרגן מהפתיח, ולכן עדיף פתיח שלא אומר כלום, ומשאיר לקורא את הנוסח המדוייק.
כל טוב! --למאי נ"מ? (שיחה) 07:33, 13 במרץ 2013 (IST)
אני חושב שזהו דבר פשוט שאסור לנו - כאתר דתי - לקשר לאתרים חילוניים. טישיו * שיחה 05:05, 14 במרץ 2013 (IST)
ידידי הרב טישיו, העניין הוא לא הכנסת הכתבה או לא, זה נושא לדיון בפני עצמו. העניין הוא הטרול עצמו שכבודו הסכים שמדובר בניק נוסף שלו, וטרחתי והבאתי הוכחות ברורות לכך, אך עדיין הוא לא נחסם, ובדף השיחה שלו הוא מוסיף להיתמם באופן מגוחך. כמו שכתבתי בעבר, בצורה כזו הוא יכול לפתוח ניקים על בסיס יומי, ובכל יום יהיה דיון חדש על ניק אחר שלו, הוכחות לכאן ולכאן, וכו'.
הפניות לאתר 'כתר מלכות'. אבקש מידידי הרב טישיו, למחוק כל אִזכור של האתר הזה או קישור לאתר הזה, עקב היותו מארח פוסט מובהק של השמצה כלפי הרב המחבר חו"כ, בנוסח מזלזל ופוגעני, המלא בדברי שקר וכזב. המגה-טרול מסתובב ברחבי הנט ומפנה את הגולשים לקרוא את פוסט ההשמצה שלו באתר הנ"ל, ואסור שגם ויקישיבה תשמש כהפניה לאתר של הוצאת שם רע לת"ח, השמצות ושקרים המהווים בסיס אפילו לתביעה משפטית.
לדוגמא אתן את העריכה הזו של ידידי "למאי נ"מ", נוסף שם איזכור של ספר מעלות המדות - ועד כאן הכל טוב ויפה, אך לשם מה נחוץ לציין שאתר כתר מלכות ציינו לספר מעלות המדות? מיותר לחלוטין ונראה כמו פרסומת לאותו אתר משמיצן, שכל כולו תעמולה זולה נגד לבישת פאה (דוגמא קטנה - שקר גס בענין הסיפור על רבי חיים ויטאל והרוח שנחשף באתר בחדרי חרדים ע"י הניק safra).
ידידי הרב למאי נ"מ: א. הנוסח "יש להן על מי לסמוך" הוא נוסח של היתר, ולידיעתך, הוא נכתב ביביע אומר גם על הוצאת מקצת שערות שזה נחשב בציבור להיתר מפורסם של הגר"ע יוסף. יתירה מכך, שם נכתב "והנשים הנוהגות כן, אין מזניחין אותן". לשון של בדיעבד עוד יותר. בכל זאת, זה נחשב ל"היתר", ואני חושב שלא צריך לגמד ולהסתיר את ההיתרים של הגר"ע יוסף אלא אדרבה להתפאר בהם, כוחא דהיתרא עדיף. ההיתר של הגר"ע בענין גרביים הוא סנסציוני ועם זאת אף אחד לא שמע עליו.
ב. אם נאמן עליך הרב טישיו, מדוע לא חסמת את הטרול?
ג. הקישור שהוכנס לאתר "הלכה יומית" אינו מיותר, תקרא לילד בשמו: מדובר בהשחתה של הערך. אם לדעת פלוני הכתבה מאתר NRG מיותרת, ניתן למחוק אותה ולציין את הסיבה, ולא להכניס במקומה משהו בלי קשר, על מנת להסוות את העריכה. בברכה, אליהו אמזלג (שיחה) 12:01, 15 במרץ 2013 (IST)
חכם אליהו אמזלג, שלום וברכה!
א. הנוסח הזה הוא גבולי. (השוואה ליביע אומר ח"ד אה"ע סי' ג אות ב יפה, אך שם נראה שהגרע"י נוטה לדעה זו, ואעפ"כ וודאי שזה היתר בעייתי במידת מה, כפי שהזכיר שם, וכבר עורר עליו הגר"מ שטרנבוך שליט"א בדת הלכה ח"א סי' א).
ב. למה אתה שואל אותי ולא אותו? (אם הוא לא חסם, אני אחסום?)
ג. 1. בשובה ונחת תִּוָּשֵׁעוּן. סה"כ הבן-אדם הוסיף קישור מצויין, אלא שלא שם לב שהקישור מופיע בהמשך. (לי באופן אישי זה קרא כמה וכמה פעמים, ק"ו למי שלא מורגל לסגנון ויקישיבה ולבדוק היטב עריכותיו).
לגבי דברי מר לחכם טישיו הי"ו,
1. לטעמי, כבודו לא הביא ראיות ברורות.
2. אם הוא יתפח ניקים ללא השמצות ואאוטינג - נשמח.
3. אם לא הפריע למר קישור לאתר חילוני, עם המון השמצות, רכילות והוצאת שם רע על רבנים ואישים שונים (יחד עם חוסר צניעות), ובפרט שמדובר בחומר עיתונאי רדוד, ק"ו שאין לפסול אתר תורני, גם אם יש בו פוסט רכילותי בודד.
4. הסיבה שאני הזכרתי את האתר הנ"ל, היא כי אינני רוצה להתעטף בגלימת חברי ח"ו, ואם ראיתי דבר נאה בקונטרס מסויים - כבר אמר רבי אלעזר אמר רבי חנינא האומר דבר בשם אומרו מביא גאולה לעולם (מגילה טו.).
באופן כללי, מוטב שכ"ת יתרכז במוטל עליו, ומפעילי המערכת יתרכזו במוטל עליהם. (יש מקום להערות מידי פעם, אבל באופן כללי כ"א יתרכז במוטל עליו).
ברכה והצלחה! --למאי נ"מ? (שיחה) 14:07, 15 במרץ 2013 (IST)

1. אני מכבד אותך, וזכותך להחליט ככל שתחפוץ. אני אפילו לא מנסה לומר לך מה לעשות.

2. זאת בדיוק הבעיה, אתה כל הזמן רומז לו שיש לו מקום של כבוד כאן, רק שיואיל בטובו ויפסיק עם ההשמצות ונסיונות האאוטינג(שלמרבה הצער, הוא לא בדיוק מסוגל - זה בנפשו ודמו 24 שעות ביממה). האאוטינג אולי מכבד אותי אבל לא מכבד את מח"ס חו"כ... עכ"פ, זה לא אמור להיות כך לענ"ד (שוב, אתה המפעיל והשיקולים הם שלך בלבד, אני רק כותב את דעתי). אדם שעושה אאוטינג ומשמיץ, משחית דפים בויקישיבה פעם אחר פעם, חוזר לסורו פעם אחר פעם, צריך להיענש על כך, ולהיחסם ללא שום תגובה סלחנית והזדמנות בכל יום מחדש לפתוח דף חדש. אחרת, אין לדבר סוף. בכל פעם תחסום אותו ותבקש ממנו יפה לא להשמיץ ולא להשחית... אם כן, במה הוא נענש? מה יש לו להפסיד? בניק אחד הוא יערוך, בניק שני הוא ישמיץ, וכן הלאה. בשורה התחתונה הוא יעשה בלגן גדול שימשיך וימשיך, אם לא תבוצע פניה למשטרה כנדרש.

ההתמודדות נגד טרול צריכה להיות באופן של התעלמות טוטאלית, שיחזור מיידי, ועודף חשד בכל ניק חדש שנוצר או כל ניק שמטפל בערכים האהובים על הטרול. ולא באופן של סלחנות ומתן הזדמנות שניה. כך זה בכל מקום.

3. אני לא נכנסתי לדיון בכלל על הקישור לאתר החילוני, לא אני הכנסתי אותו לכאן וגם לא ניסיתי להחזיר אותו לכאן, יש לי בקושי מושג קלוש במה מדובר. באופן כללי הוא מנסה לטייח את פסקיו של הגר"ע יוסף וזה מפריע לי מאוד, אבל כתבה שמשמיצה רבנים ואישים? לשון הרע, חוסר צניעות? האם אתה חושב לרגע שאני בעד?

4. לא מדובר ב"פוסט רכילותי" אלא בהשמצה בריש גלי ו"סגירת חשבונות" עם אחד שהעז לפרסם ספר עם דברי הפוסקים שלא עולים בקנה אחד עם דעתו הכבודה של כותב הפוסט. אין זה קשור לאף אחד באופן אישי, המדובר הוא באתר שכל כולו תעמולה (שהבאתי ראיה לכך שמדובר בשקרים ממש - לא ממש התייחסת לזה, במחילה...) ובראשו מככב הפוסט הנ"ל שלא נכתב כדרכה של תורה ובשפה עדינה אלא בשפה זולה של תגרי רחוב עם הוצאת דברים מהקשרם ועלילות דברים שנועדו אך ורק להשמיץ.

האם אתה מעדיף להשתתף עם הוצאת שם רע, שזה אחד העוונות הכי חמורים בתורה וחמור מאונס, ולהלבנת פנים ברבים שאין כדוגמתה, שזה נחשב ממש כרצח, וכל זה בעבור "האומר דבר בשם אומרו מביא גאולה"? אתמהה.

בנוסף לכך אשמח להביא לידיעתך שאתר זה לא חידש מאומה, הכל כבר נדפס עשרות פעמים בספרים וחוברות התעמולה נגד פאה, ובכלל זה גם "מעלות המדות". אם בספרים האלה אין לשון הרע ורכילות, אין מניעה לציין אליהם ובכך להביא גאולה לעולם.

כל זה כמובן לא בכלל ביקורת אלא הערה בעלמא, אתה המפעיל כאן וזכותך להחליט ככל אשר יעלה על לבך, ואני לא מתערב בשיקולים שלך. שבת שלום, אליהו אמזלג (שיחה) 14:29, 15 במרץ 2013 (IST)

שכחתי להוסיף שאני מעריך ומוקיר את הפעילות שלך כאן כנגד הטרול, במסירות גדולה, שלא על מנת לקבל פרס, ובוודאי תבוא על שכרך משמים על כל דקה מזמנך שאתה משקיע. אליהו אמזלג (שיחה) 14:33, 15 במרץ 2013 (IST)

בקשה[edit]

אם יוכל כבודו לבדוק את הערך פאה נכרית/שיטות הפוסקים לאור הערעורים של 'כתר מלכות' (בגוף הערך) ושל חכם אליהו אמזלג (בדף השיחה שם) - אשמח.

לילה טוב ויישר כוח גדול על עבודתך החשובה במהלך הפולמוס המתמשך הזה. בכבוד רב, למאי נ"מ? (שיחה) 04:30, 14 במרץ 2013 (IST)

אבקש גם אני מכבודו, היות ואני (כמו יתר המשתמשים) חסום מלערוך את הערך, ויש התעלמות מעשרות ההשגות שלי, כולל השגות שכתבתי לפני חצי שנה ועד עתה לא השתנה כלום בערך עצמו, אם כבודו יוכל להתייחס לכל ההערות ולערוך לפי זה את הערך עצמו. בברכה, אליהו אמזלג (שיחה) 19:51, 19 במרץ 2013 (IST)
אני עסוק מעט לפני פסח. בשלב ראשון בדקתי שוב את "בית יעקב", והמשכתי את הדיון בפסקה המתאימה. טישיו * שיחה 00:07, 20 במרץ 2013 (IST)

שלום[edit]

יש לי בקשה קצת חריגה. אני מקווה שאתה זוכר אותי מויקיפדיה. אם תוכל ליצור איתי קשר במייל, המייל שלי - 6521811 בג'ימייל. בתודה. Yosichen (שיחה) 09:41, 13 במאי 2013 (IDT)

ראה תגובתי במייל. Yosichen (שיחה) 14:27, 20 במאי 2013 (IDT)

השחתות בערך תורת ההתפתחות[edit]

שלום ידידינו היקר!!! היו עוד שלושה עריכות של השחתה בערך הנ"ל, ואינני יודע כיצד מבטלים שלושה עריכות זו אחר זו כיון שיש אפשרות (לכאורה) לבטל רק את העריכה האחרונה. אז אשאיר את הענין עבור כבודו. ומ"מ אני מציע להגן את הערך הנ"ל (כלומר שרק משתמשים רשומים 3 ימים יכולים לערוך) כיון שזהו ערך ש"מקפיץ" את האתאיסטים וגרור אחריו השחתות שוב ושוב. כמדומני שגם בויקיפדיה ערך אבולוציה הוא מוגן מחמת המלחמות בין דתיים לאתאיסטים. תודה רבה ושבת שלום!--Mishehu (שיחה) 06:55, 24 במאי 2013 (IDT)

שבוע טוב! עכשיו המשתמש "דרדר" הגזים, הוא ערך ויקישיבה ביום שבת קדוש (גם אם הוא בחו"ל, 10 בבוקר זו שעה שכמעט בכל מקום בעולם זה שבת). אין נוהל לחסום משתמש על דבר כזה? לענ"ד זה יותר חמור מהשחתה. וכמדומני שבעקרונת עריכה של ויקישיבה כתוב שמי שאינו מאמין בי"ג עיקרים אינו רשאי לערוך ויקישיבה, ואין לך הוכחה על חוסר אמונה גדולה מזו.--Mishehu (שיחה) 22:31, 8 ביוני 2013 (IDT)
יישר כח!--Mishehu (שיחה) 00:03, 10 ביוני 2013 (IDT)